banner851

banner614

BAŞKAN ÖZLÜ’NÜN BÜYÜK KAR SINAVI

Düzce Belediyesi dün gece etkili olmaya başlayan yoğun karşı yağışı ile birlikte yolların açık tutulması için kesintisiz çalışma yürüttü. Düzceliler’in kar yağışından mağdur olmaması için günler öncesinden hazırlıklarını tamamlayan belediye, koordineli ekip çalışmasının karşılığını halkın takdiriyle aldı.

banner619
Düzce 17.01.2021, 12:18 17.01.2021, 15:06
1688

Geçtiğimiz yıllarda karla mücadelede sınıfta kalan yönetimlerin aksine Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü idaresindeki karla mücadele ekipleri, ilk büyük kar sınavını başarıyla geçti. 

Meteorolojinin uyarıları sonrası beklenen etkili kar yağışı Düzce’de dün gece saatlerinde başladı. Kısa sürede şehrin her yanı beyaz örtüyle kaplandı.

Kent merkezinde yolların açık tutulması için kar yağışı ile birlikte mücadele düğmesine basan Düzce Belediyesi ekipleri, ana yollarda yoğun çalışma yürüttü. Belediyeden yapılan açıklamada, “Karla mücadele ekiplerimiz, yoğun kar yağışı sebebiyle şehir genelinde, başta hastane giriş ve çıkışlarında olmak üzere herhangi olumsuz bir durum yaşanmaması için teyakkuz hâlinde...” ifadeleri kullanıldı.

Kar yağışı öncesinde 102 kişilik saha personeli ve 24 araçlık filosuyla mücadele hazırlıklarını tamamlayan Düzce Belediyesi, muhtemel olumsuzlukların önüne geçmek için 24 saat esasına göre etkin şekilde mücadele ederek, yolları ve kaldırımları açık tuttu.

Her kar yağışı sonrası görülen buzlanmanın önüne geçmek ve özellikle kaldırımlarda kayıp düşmelerin yaşanmaması için gece boyunca yapılan tuzlama çalışması sabah saatlerinde de devam etti. Gerek kaldırımlar gerekse de yol güzergahlarında karla mücadele seferberliği devam ediyor.

Yorumlar (19)
Düzceli.. 9 ay önce
Sayın Editör yorumlarda süre ve karakter sayısı düşük.. Özellikle süre, hemen düşüyor ve yazılamıyor..
Düzceli.. 9 ay önce
Sayın başkan teknoloji bakanlığı yapmış bir kişi.. Her kış insanların ne kadar dikkat ederse etsin kaydıp düştüğü Granıit ve mermer kaldırımları, enine ve boyuna şekillendirecek tırtıklıyacak bir makina yaptırsa.. zor olmasa gerek..
Öle biri 9 ay önce
O yüzden konuralp taşlık tarafına saklandık ise güdenler ordaki yurtlarda çalışanlar kaç saat araç çekmeye ugrasti
Düzceli 9 ay önce
Bşk Özlüye sorarım Bahçeşehir,Yeşiltepe mh hiç gelmişmi.Nerede olduğunu biliyormu?Getirin görsün hizmet yapılmadığını şehir içinde makyajlık işleri bıraksın.
Kışkışkın 9 ay önce
404 not found .. büyük başarı her yer tıkalı o geçmiş sınıfı .
OFLU 9 ay önce
Sadullah Bey. Tarafsızlığınız ile kişisel düşünceleriniz çatışıyor. Gözün ve kulun gördüğünü basın medya gücüyle kapatamazsınız. Mızrak çuvala sığmıyor.
Vatandas 2 9 ay önce
Tabiki belediye karla mucadelede sinifi gecer,sokaga cikma yasagi var herkes evinde kim disarda dogru duzgun
Vatandas 9 ay önce
Ayni sekilde bende defalarca yorum yazdim yayinlamadiniz...vatandas olarak sizden cvp bekliyoruz?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın