banner851

banner955

BAŞKAN ÖZLÜ’NÜN TALİMATIYLA ARAŞTIRMA EKİBİ KURULDU

Düzce’nin içmesuyu ihtiyacının karşılandığı Beyköy beldesi sınırlarındaki Uğur Suyu çevresinin çöp yuvası haline getirilmesi tepki çekti. Uğur Köyü sakinlerinin Öncü Haber’e ihbarıyla gündeme gelen bu büyük sorunla ilgili Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatıyla araştırma başlatıldı. Belediye bünyesinde oluşturulan ekip, çöpün su kaynaklarına zarar verip vermediğini inceleyecek.

Düzce 09.09.2020, 13:32
3766
BAŞKAN ÖZLÜ’NÜN TALİMATIYLA ARAŞTIRMA EKİBİ KURULDU

Beyköy’e bağlı Uğur Köyü içinden geçen derenin etrafına atılan çöpler çevre ve görüntü kirliliğine neden oluyor. Köy sakinlerinin iddiasına göre yüzmek ya da piknik yapmak için gelenlerin dere kenarlarına bıraktığı atıkların neden olduğu bu doğa katliamı uzun süredir devam ediyor.

Öncü Whatsapp İhbar Hattı’na gönderilen fotoğraflarda, derenin içi ve çevresinin çöp yığınları ile kaplandığı görülürken, duyarsız kişilerin ambalaj atıkları ve şişeleri gelişigüzel atması ‘sorumsuzlukta son nokta’ dedirtti.

Sadece çevreye değil tüm Düzce’ye zarar veriyor

Çöplerini toplamayan ve dereyi kirleten vatandaşların bilinçsizliğinden dem vuran köy sakinleri, ‘Düzce buradan su içiyor’ diyerek tepkilerini dile getirdi. Derenin kirletilmesinin sadece çevreye değil, Uğur Suyu’ndan içmesuyu ihtiyacının karşılanması nedeniyle tüm Düzce’ye zarar verdiğini belirten köy halkı, ziyarete gelen vatandaşlardan çevreye duyarlı olmasını ve çöplerini toplayarak köyden ayrılmasını istedi.

Başkan Özlü’den talimat

Öncü Haber’e ulaşan ihbarın ardından konu hakkında bilgilendirilen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün çevre kirliliğinin içmesuyuna olan etkisinin araştırılması için bir ekip oluşturulması talimatı verdiği öğrenildi. Başkan Özlü’nün talimatıyla çevre kirliliğinin yaşandığı dere kenarında incelemelere başlayan ekibin tespitleri doğrultusunda bölgede gerekli önlemler alınacak.

Öte yandan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bu yıl yaptığı düzenlemeye göre umuma açık yerlerde çevreyi kirletmenin cezası 287 liradan başlayıp 351 liraya kadar bir para cezası var. Gürültü kirliliğinin para cezası ise 1.192 lira 1.461 lira arası değişmekte.

Yorumlar (8)
Ali yıldımartık 2 yıl önce
Bence bütün düzceyi çöp alanı ilan edelim herkes kurtulsun. Hem o Ankaralı firma da sevinir satın özlü de çok memnun olur Düzceliler de kendilerini daha bir ait hissederler
Yusuf 2 yıl önce
Birgün de bir savcının talimatıyla araştırma ekibi kurulacak, istanbulun içme suyunun üstünde karı atık tesisi kuranlar yargılanacak ve hukuk varsa hapse girecek. İstanbulun içme suyuna ihanet ettiniz.
Cesur 2 yıl önce
Uğur köyü dere boyunca her yer çöp dolu,bu millete iyilik yaramaz,yasaklayacaksın milletin piknik yapmasını olur biter.AYRICA KUVVET KOLLUKLARI JARDARMA BÖLGESİ BURASI AMA MAALESEF ONLARDA GÖREVLERİNİ YAPMIYOR!CUMARTESİ PAZAR EKİPLER BU DERE KENARLARINI KONTROL EDİP CEZAİ İŞLEM UYGULASA BU MİLLET EPEY ADAM OLUR...
Vedat 2 yıl önce
Konuralp deresi daha kötü cöpler inşaat molozları aklına ne gelırse atmışlar hiç kimse gündeme getırmiyor
Osman 2 yıl önce
Ne pis insanlar var. İnsanda utanma da mı olmaz.
Şenol ışık 2 yıl önce
Kirletmeyeceksin,çöpleri cöpe atacaksin,sevgili saygili insanlar yetistireceksin,kirli su icmeyeceksin,saygilar
Yusuf 2 yıl önce
Biz çöplük suyu içelim. İst.bizim suyu içsin.ne ala memleket
Yusuf’a 2 yıl önce
Yusuf kardeşim İstanbul’a da çöplük suyu içiriyor Düzce belediyesi sizin çöpleri istanbulun içme suyu kaynakları üzerinde depolayacaklar bu kadar hikmetsizlik, bu kadar basiretsizlik olamaz bunu bir yönetici yapıyorsa arkasında ya çıkar ya ihanet vardır
22
açık