banner851

banner614

BAŞKAN YETKİYİ ALDI

Asfalt sorununu kökten çözmek için düğmeye basan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, İller Bankası’nın istediği teminat mektubu iş ve işlemleri için meclisten yetki aldı. Yetkinin alınmasının ardından Düzce Belediyesi’nin 2021 yılında yapacağı asfalt çalışmalarının bitüm malzemesi Düzce BELTAŞ A.Ş.’tarafından sağlanacak.

banner619
Düzce 09.06.2021, 09:30
950
BAŞKAN YETKİYİ ALDI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 2021 yılında il merkezinde ihtiyacı olan bölgelerin asfaltlamasında kullanılacak olan İller Bankası’ndan teminat mektubu alınması, iş ve işlemleri için belediye meclisten onay aldı. Onayın ardından Düzce Belediyesi 12 ay vadeyle 2 bin ton bitüm alacak ve borç da İller Bankası ödeneğinden her ay kesilecek.

“ASFALT İHTİYACIMIZ KARŞILANACAK”

Öte yandan Düzce Belediyesi iştirak şirketlerinden olan Düzce BELTAŞ A.Ş.’nin mülkiyetinde olan asfalt plenti, belediye talep ettiğinde asfalt plentini kiralayan şirketin bu talebi karşılamakla yükümlü olduğunu da açıklayan Özlü, “ Fen İşleri Müdürlüğümüz, alt yapısı biten bölgelerde asfalt çalışmasını 2021 yılı için planladı. Asfalt ihtiyacımızı da mülkiyeti bizde olan asfalt plentimizden karşılayacağız” dedi.

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI’NDAN HİBE

Başkan Özlü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından 500 Ton bitüm hibesi aldıklarını da açıklayarak, “ Alınan 2 bin 500 ton bitüm ile yaklaşık 60 bin ton asfalt için hazırlıklarımızı tamamladık. 56 mahallemizde ihtiyaç halindeki yerler asfaltlanacak” diye konuştu.

banner844
Yorumlar (8)
Mahalleli 4 ay önce
Akınlar mahallesi olarak iştirak firması yeşil köy villalarının yapmış oldugu yol terki sebebiyle yola ayrılan bölüme asfalt atılmadı. Çam kapi açamıyoruz tozdan geçilmiyor. Muhtar desen kendine hayri yok insan arada bi yol ıslatma aracı ister...
Ahmet 4 ay önce
Memleketimde belediyecilik tam bir fiyasko icler acisi yazik bu millerin verdigi paralara vergilere hepsi carcur oldu sökukdu atildi yerine yapilan yollara yama o bile yarim yamalak kimi yerde var kimi yok bana bir tane hizmet solesin akpliler ???
Koçyazı 4 ay önce
Metek toki içinden geçen ve her tarafı yamalı yolu da görürler herhalde
Köylü 4 ay önce
Azmimilli mah şafak sok şehrin göbeği yıllardır yapılmayı bekliyor.
kalıcılı konutlu 4 ay önce
bağlantı yolu berbart durumda acilen asfalt yenilenmeli kazaya davetiye çıkartıyor.
Aa 4 ay önce
Hani sıkıştırılmış beton yapılacak ve daha ekonomik olacaktı? Bitüm alımı da nereden çıktı? Bir dediğiniz diğerini tutsa olmayan sakalımı keseceğim!
vatandaş 4 ay önce
Yine para kazanacaksınız demekki :)
Esnaf 4 ay önce
İki sene önce kışın çamurdan yazın tozdan geçilmediğini belirtiğimiz, Düzcemizin en işlek caddelerinden Olan Gaziantep caddesinin bir kolu olan Şerefiye Mahallesinin Cengiz Topel Sokağında hala bi çalışma başlatılmaması bizi esnaf olarak üzüyor.. İnsanlar Sokağın bakımsızlığından sokağa girmek istemiyor. Yetkililerden bu konuyla ilgili çalışmayı hala beklemekteyiz.