banner851

banner955

‘BAŞKANIM İYİ Kİ VARSINIZ’

Düzce şehir merkezinde klarnetiyle sokakları şenlendiren ancak zabıta engeline takılan gence, bizzat Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’den ‘Kamusal alanda müziğini icra ederek para kazanma’ vizesi çıktı. Özlü’nün bu jesti karşısında büyük mutluluk yaşayan genç müzisyen, sosyal medyadan paylaştığı video ile başkana teşekkür etti.

Düzce 01.04.2022, 17:26
3382

Zabıtanın kent merkezinde klarnet çalmasına izin vermediği genç, durumdan haberdar olan başkanın devreye girmesi ile yeniden sokaklarda müziğini icra etmenin sevincini yaşadı.

Klarnet enstrümanını tıpkı usta isimler kadar iyi çalarak, kulakların pasını silen ve kısa sürede kendisine sadık bir dinleyici kitlesi oluşturan müzisyen, geçtiğimiz günlerde Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personelinin müdahalesiyle karşı karşıya kaldı.

Sokakta çaldığı müziklerle aile ekonomisine destek olmaya çalışan gence, zabıta ekiplerinin ‘Yasak’ diyerek izin vermemesi üzerine İstanbul Caddesi günlerdir klarnet sesinden mahrum kaldı.

Gencin her gün belli saatler arasında caddeyi şenlendirmesine alışkın olan esnaf ve vatandaşlar günler sonra bugün tecrübeli müzisyeni yine aynı yerde görünce soluğu yanında aldı.

Birbirinden güzel parçalardan kesitler çalan genç, sokaklarda müziğini icra etmesine izin veren ve zabıtaya ‘Engel olmayın!’ talimatı veren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye sosyal medya üzerinden teşekkür etti.

Sosyal platformlarda, ‘Ağlayan klarnet’ olarak ün yapan parçayı çalmadan önce ‘Sayın Başkanım Faruk Özlü çok teşekkür ederim bana izin verdiğiniz için… İyi ki varsınız… Bu şarkım size gelsin…’ ifadelerini kullanan genç müzisyen ardından klarnetini konuşturdu.

Yorumlar (4)
Düzceli 9 ay önce
geç kardeşimiz çalmıyor,gasp etmiyor,kimsenin malına göz dikmiyor.helalinden sanatını sergiliyor ve ekmeğini kazanıyor...Sayın Belediye başkanımıza bu duyarlı davranışından dolayı Şahsım adına teşekkür ediyorum...
değişik 9 ay önce
zabıta kendi klarnetini öttüremiyor diye engellemiş herhalde :D Sanata karşı çıkmayan bir akp belediyesi şaşırrttı valla..
Yorumcu 9 ay önce
Müzikten rahatsız olan varsa kesin o yobazdir.Avrupa ne güzel sokaklarda herkes yeteneklerini serbestçe gösterebiliyor yasakçı zihniyet İslam dininin başına bela edildi
Belediyeci 9 ay önce
ELİNE ZURNAYİ ALAN SOKAĞA ÇIKSIN.
Yeni Sayımız