banner851

banner955

BAYRAM RESEPSİYONUNA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın resmi resepsiyonu Düzce Belediyesi Mutfak Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirildi. İlk defa protokole görücüye çıkan merkez, davetlilerin beğenisini kazandı.

Düzce 31.08.2021, 15:20 31.08.2021, 17:34
1630

Geçtiğimiz yıl temmuz ayında restorasyon çalışmaları yürütülürken çürük olduğu gerekçesiyle yıkılan Düzce Kasrı’nın yeniden inşa edilmesi süreci tamamlandı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleriyle bir gastronomi üssü olarak planlanan ve kent mutfağının yöresel yemeklerinin servis edileceği Mutfak Sanatları Merkezi, 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonuyla da ilk kez görücüye çıktı.

Resmi törenin ardından Düzce siyaset, bürokrasi, sivil toplum ve iş dünyası Düzce Valisi Cevdet Atay ve Başkan Özlü’nün ev sahipliğinde Mutfak Sanatları Merkezi’nde bir araya geldi. Kabul törenine gazi ve şehit yakınları ile huzur evi sakinleri de katıldı.

Resepsiyonda yöresel yemekler ikram edilirken titiz bir şekilde hazırlanan Mutfak Sanatları Merkezi’ni gezen başta Düzce Valisi Cevdet Atay olmak üzere tüm protokol üyeleri, merkezin çok güzel ve büyüleyici bir etkisi olduğunda hemfikir oldu.

Bölgede bir ilk olma özelliği taşıyan Mutfak Sanatları Merkezi’nde, kültürel çeşitliliği mutfağına da yansıyan Düzce’nin kente özgü 81 çeşit yemeği misafirlere sunulacak. Bunun yanı sıra merkez gelenekler tatların nesilden nesile aktarıldığı bir eğitim ve uygulama yuvası da olacak. Merkezde Gurme yemekler ve sosyal etkinlikler de düzenlenecek.

İnşası tamamlanan ve görücüye çıkan Mutfak Sanatları Merkezi’nde açılış öncesi son düzenlemeler yapılırken kısa bir süre içinde yapılacak açılış töreninin ardından Düzceliler’e ve turistlere hizmet vermeye başlayacak.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (6)
Safi 1 yıl önce
Beton ve israf ekonomisi. Yap, yık, yeniden yap. Sorsanız israf haram derler.
Madur 1 yıl önce
Yazın bir yere yakında birilerine peş keş çekerler orayı da eskisini yaptıkları gibi
Uzaktan 1 yıl önce
Yemekler güzeldir mutlaka. Tatlı niyetine de dibindeki 7 baz istasyonundan radyasyon da müessesenin ikramı. Kabul edilir bi üniversiteden ölçüm değerleri raporunu girişe asmalarını öneririm başkan dahil mühendis, op. dr beylere. yoksa ben yemeğe gelmiyorum.
Tufan 1 yıl önce
Zenginlerin ozel kutlama mekani mi burasi
Ali 1 yıl önce
sırf birileri özel günlerde kutlama yapacak diye halkın parasını nerelere harcıyorlar..
Sanki Gaziantepliyiz ....
Düzceli 1 yıl önce
Eski hali çok daha güzeldi. Bu tam bir ucube olmuş. Yalakalık yapcaz diye atın bakalım.
19
parçalı bulutlu