banner851

banner955

“BAZI MAHALLELERE SU VERİLEMİYOR”

Düzce Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Düzce’nin içme suyu hattında yaşanan basınç problemi nedeniyle bazı mahallelere su verilemediği kaydedilerek Düzceli vatandaşlar, bahçe sulamak gibi gereksiz yere su tüketmemeleri konusunda uyarıldı.

Düzce 04.07.2022, 17:30
6718
“BAZI MAHALLELERE SU VERİLEMİYOR”
banner986

Geçtiğimiz hafta pazartesi günü yaşanan sel felaketinde Beyköy’deki Uğur Suyu üzerinde bulunan regülatörün büyük çapta zarar görmesinin ardından, kent genelinde su kesintisi yaşanmıştı. Bunun üzerine harekete geçen Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 73 saatlik özverili çalışmaları ile yedek ana su içme hattı oluşturmasının ardından, Düzce’nin birçok mahallesine yeniden su verildi.

Ancak yeni Ana Su İçme Hattında yaşanan basınç problemi nedeniyle Bahçeşehir Bölgesi başta olmak üzere yüksek kesimlerdeki bazı bölgelere su verilemiyor.

“Arıtma tesislerine su taşıyacak yeni hat planlandı”

Konu ile ilgili Düzce Belediyesi tarafından yapılan açıklamada,  Yaşadığımız elim sel afeti sonrası şehir şebekesine verdiğimiz temiz içme suyu, su basıncının yetersiz olması sebebiyle merkeze uzak ve yüksekte bulunan mahallelerde yaşayan kent sakinlerimizin ihtiyacını karşılamaya yetmemektedir. Bu vesileyle hali hazırda ihtiyacın karşılanması için şebeke hattına ikame kullandığımız 5 su tankeri sayısını 12'ye çıkarmış bulunuyoruz. Ayrıca İtfaiye Başkanlığımız koordinasyonunda tankerlerle temiz su taşıması devam edecektir. Mağduriyetlerin yaşanmaması için arıtma tesisine ilave su taşıyacak yeni hattın planlaması yapılmış ve Kurban Bayramı öncesi hizmete alınması kararlaştırılmıştır” denildi.

Düzcelilere ‘Suyu tasarruflu kullanın’ uyarısı

Açıklamada, Düzceli vatandaşlar suyu tasarruflu kullanmaları konusunda uyarılarak, şu ifadelere yer verildi:

 “Aslen, arıtma üzerinden şehir şebekesine verilen su miktarı yeterli olmasına rağmen vatandaşlarımızın şebekelerine ulaşan suyu depolarını doldurmak, bahçe sulamak ve sair gerekçelerle kullanmak istemesi hak mağduriyetlerine sebep olmaktadır.   İlgili gerekçelerle şebeke suyunu kullanan kent sakinlerimizin belirli bir süre ilgili kullanım amaçlarına yönelik tüketmemelerini istirham ediyoruz”

Yorumlar (16)
Rasim 1 ay önce
İstanbul'a giden yani bizden giden suyu düzceye ALIN ALI
Gerçekçi 1 ay önce
Depremde yıkılan binaların sahibi , mühendisi nasıl yargılanıp cezalandırılıyor şimdiye kadar ki tüm başkanlar ve ekipleri yargılanmalı
vatandaş 2 ay önce
borulyar o kadar dayanıksız ki ikinci regülatör boruyu patlattı az basınçlı ile devam ediyorsunuz kol kırılıp yen içinde kalıyor.
Eski siyaseti 2 ay önce
Koskoca Bakan Büyük Şehir olması için çabaladığı DÜZCE de su sorununu çözemedi ise , Belediye Başkanlığından istifa etsin. Sadece laf veresim çektiriyor. Vatandaş acı çekiyor. Yazık
Yorumcu 2 ay önce
İnsanlar nekadar uyarirsaniz uyarın başkalarını düşünmüyor.sizde tamamen havuzlar depolar döl adan su vermeyin kardeşim.nereye kadar gidecek bu basınç işi.yapamoyorsaniz bırakın yapanları getirin
Aklıselim 2 ay önce
7 kişi toplanıp biraz basınç gönderin, sağcısınız biliyoruz , o yüzden vanayı sağa çevirdiniz ama o zaman kapanıyor
Semih b 2 ay önce
Faruk bakanınız halleder böyle işleri. Koca bakan. Bilim teknoloji belediyesi bakanı
Vatandaş 2 ay önce
Bu durum japonyada olsa kaç bakan ve başkan istifa etmişti bizde sadece kamera karşısına geçip sarı çizme giyilip poz veriliyo ve bide kurban hissesine girer gibi 7 kişi poz veriyo hiçde utanmıyolar japonlar asil insanlar biz ?????????
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26
açık