banner851

banner955

BAZI ŞOFÖRLER KURALLARA UYMUYOR

İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında yayımladığı şehir içi toplu taşıma araçlarına yönelik genelgeye göre otobüsler, kapasitelerinin yarısı kadar yolcu taşımak zorunda. Ancak Düzce’de minibüsçülük yapan bazı şoförler bu kuralı ihlal ederek otobüslere belirtilen kişi sayından daha fazla kişi aldığı görüyor.

Düzce 27.05.2020, 16:15
5220
BAZI ŞOFÖRLER KURALLARA UYMUYOR
banner1032

İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelgeye göre il ve ilçelerdeki tüm şehir içi ve şehirler arası çalışan toplu taşıma araçları, araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50'si oranında yolcu kabul edebiliyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında getirilen bu düzenlemeye Düzce’de bazı şoförlerin uymadığı görüldü. Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattına gelen şikayette  Düzce Merkeze bağlı Gölormanı Köyü’nde otobüsçülük yapan bazı şoförler otobüs kapasitesinden daha fazla yolcu aldığı belirtildi.

Otobüste bulunan vatandaş  “bu şekilde  Gölormanı Köy otobüsünde yolculuk nasil yapılır?  Sosyal mesafe kuralı nasıl uygulanabilir?  Küçücük otobüste   35 kişi var” diyerek  şoförü fazla yolcu almakla suçladı.

Otobüsteki yolcuların mağdur olduğunu dile getiren vatandaş “ biz kendimizi korumaya çalışsak ne olacak toplu taşımalar kurallara uymayınca şoförler.  50 TL fazla kazanacak diye bizleri riske atmak zorunda değiller.  Lütfen toplu taşıma araçları uyarılmalı ve tedbiri elden bırakmamalıdır.  Ben kendi şahsım adına çok rahatsız oldum bu yolculuktan.”

Yorumlar (8)
Duzce 2 yıl önce
Arabalarda hijyen yok kokuyor denetlenmesi dezenfekte edilmesi lazım yan koltuklar boş olmalı
Zeki 2 yıl önce
Bilhassa boğaziiçi ve kabalak minübüsleri denetlenmeli ve hatta münibüsü kullanırken trafiği de tehlikeye sokuyorlar sanki yollar babasının malı hiçbir kurala uymuyor lar
Ersoy 2 yıl önce
Golormani arabalarin sosyal.mesafe kuralli hak getire yeri geliyor ayakta bile.yolcu var
Üniversite 2 yıl önce
Özellikle Beçi 30 kişilik arabaya 70 kişi bindir yine bakalım.Allah böyle yapar işte paraya doymadınız
Adnan 2 yıl önce
Kaza olabilir meslek farketmeksizin. Ama yinede durup bir özür dilemesi insanlık görevi. Polislik mesleği psikolojik olarak hızlı yıpratan bir meslek belirli periyotlarda destek eğitimi verilmeli
Yalçın 2 yıl önce
Ozaman cocuklari disaricikmalarina.izin vermesinler birkisinin yaninda 5 tane cocuk arabaya onungibi 4 kisibinse araba doluyor cocuklardan paraistese cocuk ne parasi diyorlar herkes gendini goruyor şöforun nasil geciniyor diye duşunmuyori
Yolcu 2 yıl önce
Ya bu gölormanı gölyakaya bekler onla yarışır yada tıka basına yolcu doldurur
Adamın biri 2 yıl önce
Adamlar 14 kişi kuralını söyleyince burun büken sizlersiniz orda oturan kimlerse çogunuda tanıyorsunuzdur uyarabilirsiniz şöförler izah edemiyorsa ki anlatamıyorlar siz edin rahatsız oldugunu önce insanlarla paylaşın araba koymazlar niye koymassını koyarlar almadıklarında niye almasınız çözümden çok bahane arıyorsunuz 35 kişi varmış 50 dir o sokağa çıkma yasağı var dışarda ne arıyorsunuz çıkmayın o zaman bu otobusun sahibi abimiz her defasında uyarısını çekiyor kimse kusura bakmasın bu adamlar evine ekmek götürüyor en tehlikeli virüs vesatlıktır yer bitirir son zamanların gündemi oldu çıktı köy işinizle gücünüzle uğraşın sağlığımız canımız herseyden önemli kurala uyması gereken önce bizleriz.
18
parçalı bulutlu