banner851

banner955

BELEDİYE BİTİŞ TARİHİNİ VERDİ…

Düzce Belediyesinin şehir içinden geçen araç sayısının azaltılarak trafik yükünün hafifletilmesi ve Kuzey mahallelerin alt yapı sorunlarını en aza indirgemek amacıyla başlattığı Çamköy- Hal Kavşağı arasındaki 12 kilometrelik çevre yolunun alt yapısı Haziran ayında tamamlanacak.

Düzce 06.05.2022, 11:10
3055
BELEDİYE BİTİŞ TARİHİNİ VERDİ…

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz sene şehrin Kuzey Kolektörünün oluşturulması ve çevre yolunun açılması için başlattığı alt yapı çalışmaları bir yıl gibi kısa sürede tamamlanıyor.

Kuzey Batı Çevre yolunun, D-100 karayoluna bağlanması ile Ankara-İstanbul-Zonguldak istikametine gidecek araçlar kent merkezine girmeyecek.

Yeni çevre yolunun açılması için alt yapı çalışmalarını gece gündüz sürdüren Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, Çevre yolunun ikinci etabını da önümüzdeki ay tamamlayarak asfalt serimine hazır hale getirecek.

12 KİLOMETRE ÇEVRE YOLU

Çamköy-Körpeşler hattında 5.5 kilometre kanalizasyon ve 5.5 kilometre yağmursuyu hattını bir ay içinde döşeyeceklerini belirten müdürlük ekipleri, Kuzey kolektör hattının da bu sayede tamamlanacağını kaydetti.

12 kilometre çevre yolunun yarısından fazlasının alt yapısını tamamlayan ekipler, önümüzdeki ay yolun asfaltlanması için ilgili birimlere teslim edecek.

TRAFİK YÜKÜ HAFİFLEYECEK

Öte yandan Arapçiftliği-Çamköy arasındaki 6 kilometrelik kanalizasyon ve yağmursuyu hattı da eş zamanlı olarak ilerleyecek. 25 metrelik iki çevre yolunun da tamamlanması ile birlikte Düzce’nin transit trafik yükü de hafifletilmiş olacak. Bu çalışmayla şehir içerisindeki trafik azaltılarak, egzoz salınımından kaynaklı hava kirliliğinin en aza indirilmesi hedefleniyor.

banner844
Yorumlar (2)
Mahalleli 7 ay önce
Su kanal ekibi Ellerinize emeginize saglik, ALLAH nazardan saklasin
Düzceli 7 ay önce
Bu yol direkt olarak Gölyaka otoban girişine bağlanacaktı. Ne oldu o iş?
Yeni Sayımız