banner851

banner955

BELEDİYE HAKLARINDAN VAZGEÇTİ

Düzce Belediyesi’nin, eski sanayi çarşısının dönüşümü noktasında başlattığı proje çalışmaları kapsamında açılan Uzlaşma Ofisi’nde ilk imzalar atıldı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ilk imzayı atan, Küçük Sanayi Sitesi Başkanı ve sanayi esnafları Mehmet Bakan'a teşekkür etti.

Düzce 27.12.2021, 10:46 28.12.2021, 11:22
7546
BELEDİYE HAKLARINDAN VAZGEÇTİ

Düzce’nin kronikleşmiş sorunlarına neşter vurarak, kökten çözüm yolunu izleyen Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Eski Sanayi çarşısının ‘Kentsel Dönüşüm’ çatısı altında görüntü ve gürültü kirliliğinden arındırılarak şehre katma değer sağlaması için kapsamlı çalışma yürütüyor.

Başkan Özlü’nün girişimleri ile dönüşümün sağlıklı şekilde yürütülmesi amacıyla hayata geçirilmesini istediği, haziran ayında açılışı yapılan, esnaf ve mülk sahipleri ile inşaat firması arasında köprü vazifesi görecek olan Uzlaşma Ofisi, geçen süreçte yaptığı görüşmelerin meyvelerini almaya başladı.

BELEDİYE HAKLARINDAN VAZGEÇTİ

Başkan Özlü’nün girişimleri neticesinde sosyal belediyecilik anlayışıyla harekete etmeyi sürdüren Düzce Belediyesi, eski sanayi bölgesinde gerçekleştirilecek büyük dönüşümden doğacak olan kamusal haklarından da vazgeçerek, hak sahiplerine büyük avantajlar sağlamasıyla projenin Düzce’ye katma değerinin artmasına da büyük katkıda bulundu.

İLK İMZA MEHMET BAKAN'DAN

KSS Başkanı ve eski sanayi çarşısı esnaflarından Mehmet Bakan, yüklenici firmanın Genel Müdürü Mehmet Altunhan, Forum Düzce A.Ş. adına Muhittin Coşkun ve Düzce Belediyesi adına başkan danışmanı Ercan Katırcıoğlu ile Uzlaşma Ofisinde düzenlenen imza töreninde bir araya geldi.

 Altunhan imza töreninde yaptığı açıklamada, eski sanayi çarşısı bölgesinde yaklaşık 200 bin metrekarelik alanda projenin gerçekleştirileceğini ifade ederek, kurulan uzlaşma ofisi nezdinde en kısa sürede hak malikleriyle uzlaşmaların sağlanarak çalışmalarına başlayacaklarını ifade etti.

"PROJEYİ İNCELEDİK, BEĞENDİK"

İlk imzayı atacak isim olarak Uzlaşma ofisinde yetkililerle bir araya gelen KSS Başkanı Mehmet Bakan, “Sayın Bakanımızın güzel düşüncelerine katkı sağlamak için kooperatif başkanı olarak, bu güzelliğin başlaması adına sunulan belgeleri okuduk, projeleri inceledik. Hayırlara vesile olması dileğiyle imzalamak için buradayız. İnşallah Düzce’miz ve tüm insanlarımız için hayırlı uğurlu olur” şeklinde konuştu.

BAŞKAN ÖZLÜ'DEN MEHMET BAKAN'A TEŞEKKÜR

Eski Sanayi Çarşısı’nın modern görünüme kavuşarak Düzce'nin çehresini değiştireceğini kaydeden Başkan Özlü, ilk imzayı atan Mehmet Bakan'a da teşekkür ederek, "Projemize inanarak ilk imzayı atan Sayın Mehmet Bakan'a teşekkür ediyorum. Bu proje uluslararası mimarlık ödülü alabilecek çok güzel bir proje. Hissedarlarımıza rica ediyorum, acele etsinler. İlk imza gibi ilk kazmayı da en kısa zamanda vuralım" şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (8)
Vatandaş 12 ay önce
KSS başkanı işin içindeyse ben yokum.
Esnaf 12 ay önce
Sayın Mehmet bakan karşınızdaki bakan değil belediye başkanı neden bakan deme gereği duyuyorsunuz artık bazı şeyler düzelmek zorunda
Satıcı 12 ay önce
Yiye yiye bitiremedin çakan mehmet
Esnaf 81 12 ay önce
Acaba Mehmet bakannın bu işte avantası nedir???Çıkar kokusu…
Asabi 12 ay önce
Kimse de çıkıp 6 kat deprem bölgesinde yapılır mı demiyor! Benim de atsam var ama para verseler 6 kat inşaat yapmam. Bu kadar cahillik ancak okumakla olur...
DÜZCELİ 12 ay önce
AMAN AMAN MEHMET BAKAN I ÇEŞKE KARIŞTIRMASAYDINIZ BU İMZA İŞİNE KÜÇÜK SANAYİ SİTESİNE BİR KARIŞTI 37 SENEDE ANCAK BİTTİ DÜKKÂNLAR.
DÜZCELİ 12 ay önce
mehmet bakana kaldıysanız rahat 30 yıl beklersiniz
Talihsiz talihli 12 ay önce
Vay be, helal olsun sayın ozluye. Düzce bence çağ atladı.
Yeni Sayımız