banner851

banner614

BELEDİYE: KOKU YAPAN BİR DURUM YOK

banner619

Merkeze bağlı Aziziye Mahallesi 990. Sokak'ta evinin önüne yapılan rögar kapaklarından şikayetçi olan vatandaş, "Lağım kokusu yüzünden kapı-pencere açamıyorum" diyerek Düzce Belediyesi'ne yaptığı müracaatlardan sonuç alamadığını savundu. Şikayetle ilgili görüştüğümüz Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü yetkilileri ise rögar kapaklarının usulüne uygun yapıldığını ve koku ve rahatsızlık yapan bir durumun olmadığını bildirdi.

banner846
Düzce 30.06.2020, 14:57
1478
BELEDİYE: KOKU YAPAN BİR DURUM YOK
banner844

Düzce merkeze bağlı Aziziye Mahallesi 990. Sokak'ta site ve apartmanların dışına yerleştirilen  kanalizasyon (rögar) kapakları şikayet konusu oldu.

Evinin önüne denk gelen rögar kapakları yüzünden sıkıntı yaşayan bir vatandaş, şu sıcak yaz günlerinde çektiği koku çilesi nedeniyle mağdur edildiğini savundu.

"Kanalizasyon müdürümüz 'Biz sizin keyfinize göre iş yapamayız' diyor"

Öncü Whatsapp İhbar Hattı'na gönderdiği fotoğraflarla tepkisini paylaşan apartman sakini, şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Öncü TV yetkilileri evimin yan tarafına yapılan inşaatın rögarı bütün müracaatlarıma rağmen belediye kanalizasyon işletmesi tarafından evimin önüne yapıldı. Fotoğraflarda görüldüğü üzere diğer taraftaki sitenin rögarı da kapımın önünde, bahçeme giremiyorum. Akşamlari bırakın balkonda oturmayı evimizde cam açamıyoruz. Hafif bir rüzgarda lağım kokusundan durulmuyor. Kanalizasyon müdürümüz 'Biz sizin keyfinize göre iş yapamayız' diyor ama yandaki inşaata göre yapılıyor. Vatandaş olarak mağdur edildim."

Belediyeden açıklama

Şikayete konu rögar kapakları ile ilgili görüştüğümüz Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü yetkilileri ise şu bilgilendirmeyi yaptı:
"Vatandaş rögar kapağının oradan kaldırılmasını istiyor. Ancak söz konusu kapak imar yolunda ve üzerinin kapattık. Koku ve rahatsızlık yapan bir durum yok. Bizim yaptığımız iş usulüne uygun gerçekleştirildi. Sürekli yapılan bir uygulama. 50 metrede bir muayene bacası koyuyoruz ve bazen apartmanların önüne denk geliyor."

Yorumlar (6)
Üniversiteli 13 ay önce
Birde Şu Üniversite yolundaki kokuya bir çare bulsalar artık nefes alınmıyor.
Aa 13 ay önce
Kimi kime şikayet ediyorsunuz?
Kieros 13 ay önce
Su işleri başarısız
Düzce Gelişiyor 13 ay önce
En azından rögarınız var. Çavuşlar Mahallesinde o da yok.
Yeni Mahalleli 13 ay önce
Gelin sizi Yeni Mahalle ye davet ediyoruz neredeyse bütün yağmur suyu ızgaraları dan ağır lağım kokusu geliyor isterseniz Mahalle de soruşturma yapabilirsiniz
Nuri 13 ay önce
Kişiye göre mi gezdirecekler rogar kapaklarını, metresi belli, yapılma şekli belli. Her yerde aynı, usulune uygun şekilde yapılıyor. Başka yerde kokmuyorda sizde mi kokuyor. Hırs edinmişsiniz keyfi uygulama istiyorsunuz yaw he he
17°
açık