banner851

banner614

BELEDİYE MASKE ÜRETMEYE DEVAM EDİYOR

banner619

Düzce Belediyesi Koronavirüs Salgını ile ilgili mücadelede BELMEK aracılığıyla üretimine başladığı maske üretiminde kapasiteyi 10 Bine çıkardı. Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ihtiyaç olması durumunda çevre illere de maske göndereceklerini söyledi.

banner846
Düzce 21.04.2020, 16:20 21.04.2020, 17:07
2760
banner844

Tüm dünyada küresel bir kriz haline gelen ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” olarak kabul edilen Yeni Tip Koronavirüs (Covid – 19) salgını nedeniyle, Düzce’de maske açığı ortaya çıkmıştı.

Vatandaşların maskelere ulaşamaması nedeniyle harekete geçen Düzce Belediyesi bünyesinde kurulan Belediye Meslek Edindirme Kursları (BELMEK) aracılığı ile maske imalatına başlamıştı. BELMEK tarafından imalatı yapılan ve vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılan maske üretiminde günlük kapasite 10 bine ulaştı.

“İhtiyaç Olması Durumunda Çevre İllere Maske Desteği Verebiliriz”

Maskelerin üretildiği Kültür Merkezini ziyaret eden Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, üretim ile ilgili bilgiler alarak, BELMEK Hocalarına ve kursiyerlere teşekkür etti. Başkan Özlü burada yaptığı açıklamada, “Covid-19’la mücadele kapsamında, Belediye olarak maske üretim tesisimizde günde 10 bin maske üretmeye başladık. Bu maskeleri Düzce’de, ilçelerimizde ve ihtiyaç duyulması halinde komşu illerimizde dağıtmaya hazırız” dedi.

Yorumlar (19)
maskeniz düşecek !! 1 yıl önce
şov yapmayı bırakın artık halka ulaştımı bu maske tabikide hayır . hala 10 kuruşluk maskeyi gizli saklı 5 tl den bulup alıyoruz milletle dalga geçmeyi bırakın
Süreç yönetimi 1 yıl önce
Dün belediye aradı ve ihtiyaç halinde 112’yi arayın dedi. İstemeyerek aradım ve maske ihtiyacımı belirttim. Onlar Vefa grubuna yönlendirdi. Vefa grubu maske hizmetlerinin olmadığını belirtti. Belediyeyi aradım, bizde de yok ne yapılabilir bilmiyorum dedi hanımefendi. Muhtarı aradım, belediye; azalar ve benim için 100 tane gönderdi ama kalmadı bende kendim ücretini vererek diktirdim dedi bir çift maske verdi. Soruyorum 10000 maske nerede ? Ya da sormasamda olur çalın çalın oynayın.
vatandaş 1 yıl önce
çok güzelde bu maskeleri vatandaş nerden temin edecek bu konuda bir açıklama varmı
Yorumcu 1 yıl önce
İlimizde onlarca tekstil fabrikasi faaliyet gösterirken yaklaşık 390 bin nüfusa sahip düzce nin maske sorununu çözmek günlük üretim kapasitesi 10 bin olan belmek kurslarına kaldı.
Şampiyon 1 yıl önce
Düzce’nin ihtiyacını bitirdiniz de başka iller kaldı sayın Başkan
Düzce 1 yıl önce
Güzel bir çalışma ablalarımız eldiven kullansa daha iyiymiş hijyen önemli
Abanoz 1 yıl önce
Siz önce kendi ilinizi halledin sonra diğer illere gönderirsiniz. Maske bulamıyoruz maske
sevgi 1 yıl önce
peki bizlere neden hala gelmedi maske ve kolonya? üretilen bu maskeler ne oluyor?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın