banner851

banner955

BELEDİYE: SOKAK HAYVANI SORUNU BİTECEK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün şehre kazandırdığı Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde 2022'nin ilk 3 ayında 70 köpek sahiplendirilirken, 946 sokak hayvanının da genel tedavisinin gerçekleştirildiği açıklandı. Diğer yandan yerel yöneticilerin buluştuğu toplantıda kurulmasına karar verilen geçici ilk yardım üniteleri sayesinde il genelinde başıboş sokak hayvanı sorununun bitmek noktasına geleceği vurgulandı.

Düzce 07.04.2022, 16:40 08.04.2022, 11:00
957

Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, 2022 yılında Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yapılan çalışmaların raporunu yayımladı.

Buna göre; yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Yaklaşık 16 bin metrekare alanda içinde ameliyathanesi, bakımevi ve rehabilitasyon merkezi bulunan sokak hayvanları tesisinde her gün onlarca köpeğin tedavisi yapılıyor. Yaz kış demeden sokak hayvanlarını koruyan, tedavilerini yapan ve özellikle kış aylarında yiyeceklerini sağlayan Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, 2022 yılının ilk çeyreğinde yapılan çalışmaları kamuoyu ile paylaştı.

648 KÖPEK KISIRLAŞTIRILDI

3 veteriner, 3 tekniker ve konusunda uzman personeller ile sokak hayvanları için mücadele eden Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, 3 aylık süre içinde 648 hayvanı kısırlaştırdı. 946 hayvanın genel tedavisi ve 707 hayvana da parazit tedavisi uyguladı.

TEDAVİ BİTEN HAYVANLAR DOĞAYA SALINIYOR

Yaklaşık 3 buçuk yıldır Sokak Hayvanları Geçici Bakımevinde dur durak bilmeden çalışan ve özellikle köpeklerle ilgili yaşanan şikayetleri en aza indiren Veteriner İşleri Müdürlüğü, 2022 yılının ilk 3 ayında 550 sokak hayvanı toplarken bunların 70’i sahiplendirildi. Ayrıca 460 köpek de tedavilerinin tamamlanmasının ardından doğaya salındı.

Geçtiğimiz günler Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün öncülüğünde ilçe belediye başkanlarının olduğu toplantıda alınan geçici ilk yardım ünitelerinin kurulması kararının hayata geçirilmesinin ardından il genelinde başıboş sokak hayvanı sorunu en aza inecek.”

Yorumlar (6)
Acak ecek 9 ay önce
… acak, …. ecek
SadeVatandaş 9 ay önce
Önce personelinizi eğitin.Sokak hayvanlarına şiddet uygulayarak araca bindiren personelleriniz var ve bu konuyla alakalı Başkan yardımcısı Cengiz beye ulaşmak istediğimizde de ne özel kalemi, ne sekreteri ne de asistanı görüştürmek istemedi.Allahtan ki elimizde olay anının görüntüleri var ve bunu yapanlar cezasız kalmayacak ama Düzce belediyesi ulusal basında ne yazık ki küçük düşecek.
Vatandaş 9 ay önce
Sokak hayvanı sorunu diye başlık neyin nesi. Öyle bir sorun yok. Dünya sadece insanların değil. Herkes dinimizin gereğini yerine getirsin ve Allah'ın sessiz kullarına sahip çıksın. Sizde böyle başlıklar atmayın.
CAN 9 ay önce
ALMANYADA YASIYORUM 42 SENEDIR BIRTANE BASI BOS KÖPEK YOK SOKAKLARDA NEDEN DERSINIZ HE GERCEKDEN YOK BASI BOS KÖPEK BUNU SAYIN BASKANDA BILIYO DÜZCEDE HAYVAN BARINAKLARI YETERSIZ
Bir Dost 9 ay önce
Kalıcı konutlar gelin de sokak hayvanı görün. Bu sabah 10 tanesi bir arada geziyordu köpeklerin
Düzce81 9 ay önce
Belediye Başkanı başkanlığında yapılan toplantıda alınan imzalı karar metnini belediye yayımlarsa iyi olur, konuşmayla olmuyor bu işler.
Yeni Sayımız