banner614

BELEDİYE: YERLİ ESNAFI KORUMAK İÇİN

banner619

Her bayram öncesi alışveriş merkezi arkasındaki arsaya kurulan pazara bu bayram izin çıkmadı. Düzce esnafından gelen talep doğrultusunda, Kurban Bayramı öncesinde AVM arkasındaki boş alana pazar tezgahı açılmaması kararı alındığını duyuran Düzce Belediyesi, bu karara uyulmadığı yönünde gelen ihbarlara ilişkin, "Yerli esnafın korunması amacıyla alınan bu karara riayet etmeyenler hakkında yasal işlem yapılacaktır." açıklamasında bulundu.

banner846
Düzce 29.07.2019, 18:57
4558
BELEDİYE: YERLİ ESNAFI KORUMAK İÇİN
banner844
Düzce Belediyesi şehir merkezinde dini bayramlarda kurulan geçici semt pazarı hakkında önemli bir duyuru yaptı.

Özellikle dini bayramlarda merkezde bulunan alışveriş merkezi arkasındaki arsaya kurulan pazar tezgahlarına sınırlama getirildiğini duyuran belediye, bu kararla yerli esnafın korunmasının amaçlandığını aktardı.

Kurum tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Her yıl dini bayramlar öncesinde şehir merkezinde bulunan alışveriş merkezinin arkasındaki arazide kurulan semt pazarının yerli esnafın talepleri doğrultusunda gelecek Kurban Bayramı öncesinde kurulmaması kararı alınmıştır. Bu konuda gerekli mercilere duyuru işlemi yapıldığı halde bazı esnaf odaları tarafından söz konusu pazardan tezgah ayrılması amacıyla seyyar satıcı ve dükkan sahiplerine SMS gönderildiğine dair bilgiler kurumumuza iletilmiştir. Yerli esnafın korunması amacıyla alınan bu karara riayet etmeyenler hakkında yasal işlem yapılacaktır. Böyle bir uygulamanın bu yıl için yasaklandığını değerli esnaf vatandaşlarımıza bilgilerine sunarız" denildi.

Haber: C.ÜSTÜNER

 
Yorumlar (35)
Haceeer 2 yıl önce
Yerli esnafi korumak için pazari tamamen kapatmak mi lazim dişardan esnaf almazsiniz düzceli esnaf girer sadece pazara esnaf öyle korunur. Kaç esnaf ekmek yiyiyor oradan şimdi pazar kapaninca pazarci kazanamayinca nasil esnaf korunmuş oluyo
Düzceli 2 yıl önce
Halkı yerli esnaf guzel kaziklasin öylemi asgariucretli bir baba 40 50 lira verip bi tişört nasıl alsın çocuğuna zengin para kazansın fakir ölsun (ye kürküm ye)
Düzce yerlisi 2 yıl önce
Yerli esnaf diyolar pazarcılar yerli esnaf değil mi saçma sapan Bi deyimle ilerliyorlar mağazalar 2 liraya aldığını 15 liraya satıyo tamam kazansınlar ama hakkını kazansınlar hakkından fazla fiyata satıyorlar bende yerli esnafım pazarcıyım
Duzcelı 2 yıl önce
Yerilı esnaf 10lıraya penye satıyormu halkı düşünün bıraz yazık mağazalar 40lıraya satılan penye avmarkasında10lira
Duzceli vatandas 2 yıl önce
Yerel pazari sadece duzceli esnaf acsin ozaman daha insafli düzgun fiatlarla.bayramda 1çift corap alamayan insanlar var asgari ücretli 2 cocuklu 1 aile nasil bir magazadan giyinsin.adapazari bolu avm ve pazarlarina gidiyor insanlar
Duzceli vatandas 2 yıl önce
Duzceli duzceliyi dusunmezse tabiki herkes cebine göre alisveris yapiyor.esnafin magazalarina girilmiyorki en uyduruk penyeyi 70tlden satiyor1e 100 koyuyor sonrada esnaf madur.dukkan kiralarida cabasi onlarin bahaneside bu.
Çilimli li 2 yıl önce
Çok güzel biz de Sakaryaya gideriz alışverişe yakıt parası versek bile düzceden daha uygun ve kaliteli .Esnaf pahallı az satıp çok kazanmayı düşüneceğine ucuza çok satıp kazanmayı düşünmeli .
dogru karar :) 2 yıl önce
esnaf tabela vergisi cop vergisi atıksu vergisi odesin üstüne birde fis kessin devlete sattıgı maldan vergi odesin alırken vergi odesin.... adamlar gelsin fis kesmesin vergi odemesin işgaliye parası odesin sattıkları hep kar olsun sonra esnaf suclu hep aynı muhabbet
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13°
kapalı