banner851

banner955

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA GELDİ

Üniversitelerin açılmasını fırsat bilen bazı şahıslar ekonomik bunalımda ailelerine yük olmamak için okul harçlığını çıkarmak için iş arayan gençleri hedef seçmeye başladı. Düzce Belediyesi’nin adını kullanarak sözde anketörlük ilanı yayınlayanlara karşı belediye uyardı.

Düzce 11.11.2021, 21:17 12.11.2021, 16:37
1522

Üniversitelerin açılmasını fırsat bilen bazı şahıslar ekonomik bunalımda ailelerine yük olmamak için okul harçlığını çıkarmak için iş arayan gençleri hedef seçmeye başladı.

Düzce Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerin sosyal medya gruplarında, “Düzce Belediyesi adına Düzce genelinde anket çalışması yapacağız, anketör çalışma arkadaşları arıyoruz.” şeklinde paylaşımlar yaparak öğrencilerden sözde başvuru için ad-soyad, TC kimlik numarası ve HES kodu gibi bilgileri istenmeye başlandı.

Düzce Belediyesi, söz konusu paylaşımların belediyeyle hiçbir bağlantısının olmadığını açıkladı. Beeldiyeden yapılan açıklamada, “Bazı sosyal medya hesaplarında Düzce Belediyesi tarafından anket çalışması yapılacağına dair paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Vatandaşlarımızın Düzce Belediyesi resmi hesapları dışında yapılan açıklamaları dikkate almamalarını önemle rica ederiz.” denildi.

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız