banner851

banner955

BELEDİYEDEN ÇÖZÜM BEKLENİYOR

Düzce’de sürü halinde gezen başıboş sokak köpekleri, vatandaşların korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Vatandaşlar, sokak köpeklerine karşı Düzce Belediyesi ekiplerinin harekete geçmesini istiyor.

Düzce 15.04.2022, 00:00 15.04.2022, 13:00
758

Düzce’de her köşe başını mesken tutan ve sürü halinde dolaşan sokak köpekler, tehlike saçıyor. Bahçeşehir Bölgesinde ve Koçyazı Mahallesi Metek TOKİ sitesinde dolaşan sokak köpeklerinin insanları rahatsız ettiğini ifade eden vatandaşlar, bu durum nedeniyle çocuklarını sokağa çıkartamaya korktuklarını belirttiler.
 

Seslerini duyurabilmek için konu ile ilgili şikâyetlerine 0 542 766 18 81 numaralı WhatsApp ihbar hattına yapan vatandaşlar, özellikle Bahçeşehir bölgesinde sürü halinde gezen sokak köpeklerinin, yoldan geçenlere rahatsızlık verdiğini ifade etti.  Düzce Belediyesi’nin Sokak köpeklerine karşı bir önlem almasını isteyen vatandaşlar, “Korkuyoruz, çocuklarımızı sokağa çıkartamıyoruz” ifadesini kullandı.

Koçyazı Mahallesi Metek TOKİ Sitesinde ise, sürü halinde gezen sokak köpekleri vatandaşların korkulu rüyası oldu. Sokak köpekleri ile ilgili Düzce Belediyesi’ne yaptıkları birçok şikâyette bulunduklarını söyleyen vatandaşlar, bu şikâyetlerden herhangi bir sonuç alamadıklarını kaydetti. Toplu halde gezen sokak köpekleri nedeniyle tedirgin olduklarını öne süren vatandaşlar, “İllaki önlem alınması için, çocuklarımızın ve bizim köpeklerin saldırısına mı uğraması gerekiyor. Bunun örneklerini Türkiye’nin başka şehirde görüyoruz” serzenişinde bulundu.

banner844
Yorumlar (8)
Düzceli.. 8 ay önce
köpekleri çok isteyenler evlerine alıp yanların da yatırsınlar
Vatandaş 8 ay önce
Bolu belediyesine söyleyelim. Onlar gereğini yapar. Düzce belediyesi vatandaşa çok uzak. Vatandaşı duymuyor. Çocuklarımızı markete gönderemiyoruz. Apaçi gibi heryerde köpek dolu.
N arar 8 ay önce
Olurmu ya insanları tartaklasın kanun çıkaranlar zilleri takıp oynasın
hangi vatandaş? 8 ay önce
bu haberi hangi vatandaşlar adına yapıyorsunuz biz ve tanıdığım yüzlerce insan bu canlar ile sokağımızı mahallemizi paylaşmaktan son derece memnunuz neden bu hayvanlar zindanlara atılıp hastalıktan ölsün, barınağın durumundan haberiniz var mı? siz onları sevmeyi doyurmayı becerebildiğiniz sürece tek bir kimseye zararları olmaz bu kadar net, bu kadar mı zor anlamak, denemek?
Tamer 8 ay önce
İşte düzce belediyesi... Çok çalışıp yoruluyolar mazur görün..
rumuz 8 ay önce
Avrupada hayvan hakları bizden çok daha ileri de ancak belediyeler sokaklara bu şekilde salmıyor. Hangi avrupa ülkesinde bukadar hayvan var. Şikayet ettiğinde belediye " sokak hayvanları ile yaşamayı öğrenceksiniz diyor". Çünkü yönetmek istemiyor en kolay yoldan hayvansever taklidi yapıyor.
kesinlik 8 ay önce
Kesinlikle sokak köpekleri için bir çözüm bulunmalı. Memursen mevkiisinde de aynı durum mevcut köpekler korkutuyor peşinize takılıyor.
Sema 8 ay önce
Neden bu sorunla ilgilenilmiyor anlamış değilim. Büyük köpekleri bari toplayın küçükler zararsız ve çok sevimliler,insan stres atıyor onları severken.Büyükler sürü halinde tehlikeli olabiliyorlar. Bu sorunu çok rica ediyorum görmezden gelmeyin. Sayın belediye çalışanları.
Yeni Sayımız