banner851

banner614

BELEDİYEDEN ‘NOTLU’ UYARI

banner619

Düzce Belediyesi, koronavirüs (kovid-19) salgınına karşı İçişleri Bakanlığı tarafından toplu taşıma araçlarına yönelik yayınlanan genelge sonrası yolcu otobüslerinin içini sosyal mesafe kapsamında düzenledi. Yeni düzenlemede, koltuklara “Güvenli sosyal mesafe için bu koltuğu boş bırakınız.” uyarı notu yapıştırıldı.

banner846
Düzce 03.04.2020, 16:28 05.04.2020, 11:01
4401
BELEDİYEDEN ‘NOTLU’ UYARI
banner844

Düzce Belediyesi, Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede Dünya’da küresel bir tehdide dönüşen korona virüs salgınına karşı alınan tedbirleri tek tek hayata geçiriyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile toplu taşıma araçlarında oturma düzeninin yolcuların birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde olması kararlaştırıldı. Düzce Belediyesi Özel Halk Otobüslerinde genelge doğrultusunda sosyal mesafe uygulaması başlattı.

Otobüsler her gün dezenfekte ediliyor

Salgının başlaması ile birlikte tüm şehir içi yolcu otobüslerine el dezenfektanı yerleştiren Düzce Belediyesi, ayrıca düzenli olarak her gün otobüslerin dezenfekte edilmesini sağlıyor. Tüm otobüslerde hayata geçirilen sosyal mesafe uygulaması ile yolcular diğer yolcularla mesafeli olarak yolculuk ederek, koruyucu bir ulaşım sağlanacak. 

Uyarı notla yapılıyor

Koltuklara ve camların altına yapıştırılan uyarı da “Hiçbir virüs aldığımız tedbirlerden daha güçlü değildir. Güvenli sosyal mesafe için bu koltuğu boş bırakınız. Birlikte başaracağız.” notu yazıyor.

Yorumlar (1)
Komşu 1 yıl önce
Halkmarlar çay mh tanesi 4 tl bu gün 10tl yaparlar
16°
az bulutlu