banner851

banner955

“BELEDİYENİN PRESTİJ PROJESİ OLACAK”

Düzce Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Hasan Günden, Cedidiye Meydanı projesinin detayları ile ilgili ilk kez Öncü Haber’e konuştu. Cedidiye Meydan Projesinin Düzce Belediyesi’nin prestij projesi olduğunu kaydeden Günden, “Bu projeyi kısa süre içerisinde bitireceğiz” diye konuştu.

Düzce 24.02.2021, 09:35 24.02.2021, 14:11
1440
banner1032

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tarafından, Cedidiye Meydanı için hazırlanan proje, daha henüz hayata geçirilmeden, yapılan tanıtımlarla Düzce halkının beğenisine sunuldu. Projeye sıcak bakan Düzce halkı çalışmaların tamamlanarak, Cedidiye Meydanının bir an önce yeni çehresine kavuşmasını bekliyor.

“Cedidiye Meydan Projesi Düzce Belediyesinin Prestij Projesi Olacak”

Düzce Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Hasan Güden ise, Cedidiye Meydanı için hazırlanan projenin yakın zamanda hayata geçeceğini ifade etti.

Projenin detayları hakkında Öncü Haber ekibine bilgi veren Günden,  “Düzce Belediyesi hızlı bir şekilde çalışıyor. Bir yanda projesi bitmiş çalışmalarımız var,  bir yanda da proje aşamasında olan çalışmalarımız var. Şuan elimizde olan ve en önemli projelerimizden olan Düzce’mizi de yakından ilgilendiren Cedidiye Meydanı projemiz var.

Cedidiye Meydanı projemiz bir Prestij projemizdir. Cedidiye Meydanının ön tarafında eskiden yapılmış dükkanlar var. O dönemin ihtiyacını karşılamak adına yapıldı, ama şimdi modern şehre uygunluk açısından ve kullanım açısından geçerliliğini kaybetmiştir. Dükkân sahipleriyle görüşüldü ve bu projeye onlarda olumlu bakıyor. Bu proje eski Belediye Başkanımız Mehmet Keleş zamanından, Dursun Ay döneminden beri yürütüyor aslında. Ama bir türlü hayata geçirilemedi.

Bu projeyi hayata geçirmek, Sayın Belediye Başkanımız Faruk Özlü’ye nasip oldu. Kararlı bir şekilde, bu projenin hayata geçirilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu projeyi kısa süre içerisinde bitireceğiz. Hem halkımızın, hem de Cedidiye Camisi Cemaatimizin kabul edeceği, hem de bütün Düzce’nin çok beğeneceği bir proje oldu.  Cedidiye Camisinde bir restorasyon düşünülmüyor, ama projenin tamamı Cedidiye Camisine uyumlu halde, dış mimarisine, taş yapısına uyumlu halde yapıldı. Depremde iki minaremiz yıkılmıştı, deprem sonrasında iki minarede aslına uygun yapılmamıştı.

Bu minareleri de aslına uygun şekilde yapmak istiyoruz. Cedidiye meydanı projemiz ile bu iki minareninde aslına uygun yapılması hedefleniyor. Burada asıl olan Cedidiye Camisidir.  Bütün mimari projede Cedidiye camisinin taş yapısına hem de mimari görüntüsüne uygun planlanmıştır” dedi. 

“Mecliste uyum içerisinde çalışıyoruz”

Belediye Meclisinde yaptıkları çalışmalar ile ilgili de konuşan günden, “Belediye Meclisinde çalışmalarız devam ediyor. İkinci senemizi Mart ayında dolduracağız. Meclisimiz hem Cumhur ittifakıyla hem Millet ittifakıyla, ikisi de elinden geleni yapıyor. Muhalefet sağ olsunlar bizi uyara bildikleri konularda bizi uyarıyorlar. Cumhur ittifakı ile birlikte uyum içerisindeyiz. Düzcemizin faydası adına hazırlanmış her türlü projeyi değerlendiriyoruz” şeklinde konuştu.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (4)
cengaver 2 yıl önce
hasan Gündeme iş çıktı
bulut 2 yıl önce
sen işin neresindesin acaba?konuşuyon
Ömer 2 yıl önce
Kendileri yazıp kendileri oynuyor
Halka soran yok
Halkın bir şey beklediği de yok
METE 2 yıl önce
SİZ BUNUDA YAPAMASSININZ YIKTIĞINIZLA KALIRSINIZ..
21
açık