banner851

banner955

BİNLERCE MÜSLÜMAN’IN HAYIR DUASINI ALDI

Düzce’de yardımseverliği ile gönülleri fetheden Hacı Hanife Türkseven, Afrika ülkesi Çad'dan sonra bu kez Bangladeş'te su kuyusu açtırdı. Yaklaşık 1 milyon Arakanlı Müslüman'ın yaşadığı Bangladeş'teki kamplarda en ciddi sorunların başında temiz su ihtiyacına merhem olmak için Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne bağış yapan Hacı Anne, binlerce kişiye temiz su sağlayarak hayır duası aldı.

Düzce 16.02.2022, 18:10 17.02.2022, 18:02
1742
banner1032

Düzceli hayırsever Hacı Hanife Türkseven, yine zor durumdaki Müslüman kardeşlerimize yardım elini uzatarak gönüllere dokundu. Sadece ülkesindeki değil dünya üzerindeki sıkıntı çeken Müslümanlar’dan desteğini esirgemeyen Düzce’nin Hacı Annesi, Myanmar'ın Arakan eyaletindeki baskı ve zulümden kaçarak Bangladeş'e sığınan Müslümanlar’ın yaşadığı kamp alanında su kuyusu açtırdı.

Müslüman kardeşlerinin hayır duasını alıyor

Memleketi Düzce’de eğitim başta olmak üzere birçok alanda hayır ve bağışları bulunan şehrin tanınmış ailelerinden Türkseven Ailesi’nin büyüğü Hacı Hanife Türkseven, Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne yaptığı bağışla, birçok bölgede binlerce kişinin temiz suya kavuşmasını sağlıyor. ‘Düzce’nin Hacı Annesi’ Hanife Türkseven, Müslüman kardeşlerinin hayır duasını alıyor.

Büyük bir su krizinin yaşandığı Bangladeş'te, Hacı Anne’nin açtırdığı kuyu ile temiz sudan istifade eden Arakanlı Müslümanlar, tamamen içilebilir suya ulaşmanın mutluluğunu yaşadı. Su kuyusunu dualarla açan ve Hacı Hanife Türkseven’e minnetlerini gösteren Arakanlı Müslümanlar’ın, kana kana temiz su içmesi görüntülere yansıdı.

Cansuyu Derneği’nden Hacı Anne’ye teşekkür

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından yaptığı bu anlamlı bağış için Hacı Hanife Türkseven’e gönülden teşekkür edildi.

Teşekkür mesajında, şu ifadelere yer verildi: “Derneğimize yaptığınız su kuyusu bağışı ile Bangladeş'te ‘HACI HANİFE TÜRKSEVEN HAYRATI’ adıyla, bir adet su kuyusu açılmıştır. Kuyu açılan bölge insanlarının selam ve hayır dualarını size iletirken yaptığınız yardımların tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyoruz. Bu vesile ile derneğimize göstermiş olduğunuz ilgi ve değerli yardımlarınızdan dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Çad'dan sonra Bangladeş'te su kuyusu açtırdı

Öte yandan yaklaşık 1 milyon Arakanlı Müslüman'ın yaşadığı Bangladeş'teki kamplarda en ciddi sorunların başında temiz suya erişim geliyor. Temiz su sağlanması, kamplardaki öncelikler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Türk hayırseverlerin girişimleriyle son yıllarda bölgede temiz su temini için çalışma yapılırken, Afrika ülkesi Çad'dan sonra bu kez Bangladeş'te su kuyusu açtıran Hacı Hanife Türkseven’in hayırseverliği takdir topluyor.

banner844
Yorumlar (5)
Vatandaş 8 ay önce
Ne ayıp ya 250 TL verınce zaten yapıyorlar da kadının sevabıni yemeyin ya reklamla
gariban 8 ay önce
Bizlerde actırıyoruz su kuyuları haber icin haber yapmayın sağ elin verdigini sol el görmicek.Yapılan hayırları Allah görse yeter
Yamalı Pantalon 8 ay önce
"sağ elinin verdiğinden sol elinin bilgisi olamayacak derecede gizli verilen sadaka" makbuldür.
Ufuk 8 ay önce
Bir elin verdiğini öbür el Bilmezmiş Bu işlerinde reklam mı olur çok ayıp
Asabi 8 ay önce
Sizin sayesinde sevaptan mahrum kaldı kadıncağız
14
parçalı bulutlu