banner851

banner955

‘BİR KENTİ YAŞANABİLİR BİR HALE GETİRİYORUZ’

Millet Bahçesi ve Kent Estetiği Projesi’nin tamamlanmasının ardından Cedidiye Meydan Projesi’nde ilk kazma vuruldu. Boşaltılmaları tamamlanan meydanındaki "derme çatma" yapılar, geniş güvenlik önlemleri eşliğinde iş makinalarınca yıkılmaya başlandı.

Düzce 12.04.2022, 17:43 13.04.2022, 14:57
5104

Kent merkezinin güzel bir görünüme kavuşturulması amacıyla hayata geçirilen Millet Bahçesi ve Kent Estetiği Projesi’nin ardından 29 Ocak 2021’de görücüye çıkan Cedidiye Meydan Projesi’nde ilk kazma vuruldu. Düzce’nin iki büyük meydanından biri olan Cedidiye Meydanı’ndaki "derme çatma" yapılar, geniş güvenlik önlemleri eşliğinde iş makinalarınca yıkılmaya başlandı.

14 bodrumlu 20 işyeri inşa edilecek

Projeyle eski yapılar kaldırılarak cami siluetine uygun, 14 bodrumlu 20 işyeri inşa edilecek. Ayrıca Cedidiye Camii’nin 1999 depreminde yıkılan ve şu anda tenekeden olan minareleri de aslına uygun olarak yeniden yapılacak.  Meydan da İstanbul Caddesi’nde uygulanan projeyle uyumlu taşlarla yeniden bezenecek. Daha önce yapılacağı açıklanan yeraltı otoparkı yerineyse yakın bir noktaya kentin ikinci katlı otoparkı yapılacak.

‘Şehir kimliği kazandırıyoruz’

Projenin başlamasının Düzce için önemli bir adım olduğunu kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Şehir kimliğini aslına uygun hale getirmek ve daha cazip hale gelmesi için projeler üretiyor ve hayata geçiriyoruz. Cedidiye Meydan Projemiz de bunlardan biridir. Millet Bahçesi ve Kent Estetiği Projeleri ile bütünleşerek şehre ahenk katacağına inanıyoruz. Bugün derme çatma yapıları kaldırıyoruz ve ardından da meydanda yapacağımız camimize uygun binayı inşa edeceğiz” diye konuştu.

‘Minareleri tenekeden kurtaracağız’

“Kronik sorunları tek tek çözüyor, Düzce’mizi güzelleştiriyoruz” diyen Özlü, sözlerini şöyle noktaladı: “Şehrin kronik sorunlarının yanı sıra kalbine de estetik dokunuşlar yapıyoruz. Bir kenti yaşanabilir bir hale getiriyoruz. Camiye uygun binaların yanı sıra caminin minarelerini de tenekeden kurtaracağız. Projemiz tamamlandığında şehrin kalbinde muazzam bir bütünlük ve estetik oluşacak”

Yorumlar (12)
Düzceli 8 ay önce
Yolu olmayan tek il ne projesi hangi meydan bunlar minareyele başlayıp camiyide yıkarlar
düzce8181 8 ay önce
önce yolları yapın bütün yollar yıkık dökük çukur. olimpğ,yattan memursene, memursenden özdilek kavşağına kadar olan yollar rezil rüsva yazık günah be
VATANDAŞ 8 ay önce
MİNARELERLE BİRLİKTE CAMİ GİRİŞLERİNE SONRADAN İLAVE EDİLEN VE MİMARİ ESTETİK İLE UYUMLU OLMAYAN O CAMEKANLARINDA DEĞİŞTİRİLİP CAMİ MİMARİSİNE UYGUN HALE GETİRİLMESİ
BAŞKAN 8 ay önce
BAŞKANIMIZI TEBRİK EDİYORUZ ŞEHİR DEMEK DÜÇCE DEMEK OLDUĞUNU HERKES GÖRECEK
Rota virüsü 8 ay önce
Ortalıkta rota virüs salgını var kimse bakmıyor.cocuklae mahvoldu ilacı yok.5 yaş akti cocuklarda daha tehlikeli 1 kişiye bukassa aileye dağılıyor MEB sagik müdürlüğü ne yapacak
Yorumcu 8 ay önce
Minareler tehlikeli depremde bırakın teneke olsun
Cevap 8 ay önce
Teneke zaten
KADİR AYDOĞAN BAŞKAN 8 ay önce
Yıkarsa düzceyi Kadir aydoğan yıkar
Vatandas 8 ay önce
Minareleri yikmasalar iyi olurdu yine deprem olursa yikilir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız