banner851

banner955

“BİRÇOK İLDE OLMAYAN BRANŞLARI DÜZCE’YE GETİRDİK”

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, telefon bağlantısıyla konuk olduğu Öncü Ana Haber Bülteni’nde Mehmet Günesen’in sorularını yanıtladı. Keşir, Akçakoca’daki sel felaketi nedeniyle evlerini kaybeden ailelere TOKİ eliyle yapılacak olan 70 konutun süreciyle ilgili bilgi verdi. Son dönemde özellikle sağlık alanında Düzceliler’e müjde üstüne müjde veren Vekil Keşir, Muncurlu Fizik Tedavi Hastanesi’nin tam teşekküllü bir hastaneye dönüştürülmesi ve 45 yatak artırımına gidilmesiyle ilgili çalışmalarda sona yaklaşıldığını söyledi. Keşir, “Biz elimizden geldiği kadar devletin tüm imkanlarını, özellikle sağlığı önceleyerek, Düzce’de değerlendirmek üzere çalışıyoruz.” diye konuştu.

Düzce 02.03.2021, 15:46 03.03.2021, 15:08
2684
banner1032

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Öncü Ana Haber Bülteni’ne telefon ile bağlanarak canlı yayın konuğu oldu. Burada Öncü Ana Haber Spikeri ve Haber Merkezi Sorumlusu Mehmet Günesen’in sorularını yanıtlayan Keşir, Akçakoca’da 17 Temmuz 2019’da meydana gelen ve 7 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinde evlerini kaybedenler için TOKİ eliyle yapılacak olan 70 konutta işleyen süreçle ilgili bilgi verdi.

“SELİN İLK GÜNÜNDEN İTİBAREN BÖLGEDEYDİM”

Hem sel felaketinden hem de daha önce gerçekleşen heyelandan dolayı toplamda 74 vatandaşın hak sahibi olduğunu belirten Vekil Keşir, “Yaklaşık 1.5 yıllık bir süreç oldu, iki yıla da yaklaşıyoruz. Bu süreç içerisinde önemli olan vatandaşların yapılacak olan evler için yer göstermesiydi. Bu süreçte ancak 7 vatandaşımız yer gösterebildi ve protokol imzalandı. Diğer vatandaşlarımızla hem onların arzu ettiği gibi hem de devletin arzu ettiği gibi bir süreç ilerletemedik. Ben selin ilk gününden bu yana o bölgeden ayrılmamaya ve yapılacak her türlü işin yapılması yönünde gayret ettim.” diye konuştu.

“AFAD RESMİ DUYURUYU YAPARAK BAŞVURULARI ALACAK”

TOKİ’nin Düzce’de sosyal konutlar yapacağını kaydeden Keşir, “Beraberinde TOKİ ile devam eden görüşmeler vardı. Hem İçişleri Bakanlığı nezdinde sayın bakan yardımcımız ile görüştük. Hem de AFAD Başkanı ile görüştük. TOKİ işbirliği ile çok ender bir örnek olarak hak sahibi vatandaşlarımızı konut sahibi yapmak üzere bir süreç başlattık. Epeydir devam eden süreçti bu. Neticelenmeden de çok duyurmadık. Şimdi TOKİ bu sürece sıcak baktı. Yakın zamanda AFAD resmi duyuruyu da yapacak ve başvuruları almaya başlayacak. Ve bu süreçte hak sahibi vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaya vesile olacağız.” dedi.

“SAĞLIK BİZİM OLMAZSA OLMAZIMIZ”

Sağlık alanında geçtiğimiz hafta 7 münhal doktor kadrosu ile 3 yeni ambulans müjdesini kamuoyuyla paylaşan Keşir, vekil seçildiği ilk günden bu yana sağlıkla ilgili çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, “Sayın Bakanımız Faruk Özlü, o dönemki vekilimiz Sayın Fevai Arslan, Fahri Çakır vekilimiz ve il başkanlarımız bizim için sağlık son derece önemli. Hakikaten olmazsa olmazımız. Hastanenin devri, Muncurlu Hastanesi’nin fizik tedavi hastanesi gibi pek çok süreç yaşadık. Devamında da Muncurlu Hastanesi’nde kapasite artırım ihtiyacı doğdu. İhtiyaç sahibi hastalarımız fizik tedavi için Bolu’ya ve çevre illere gidiyorlar. Buranın ihtisas hastanesi olması için geçmiş dönemden bu yana çok gayret ettik.” dedi.

MUNCURLU’DAKİ ÇALIŞMALAR YAKINDA TAMAMLANACAK

Muncurlu Fizik Tedavi Hastanesi’nin tam teşekkülü bir hastaneye dönüştürülmesi ve kapasitenin arttırılması için devam eden çalışmalarda sona yaklaşıldığını paylaşan Keşir, “Şimdi oraya terapi havuzları yapılıyor. Hem bireysel havuzlar hem de büyük havuz şeklinde. Buna ek olarak 45 tane de yatak artırımı söz konusu. Geçtiğimiz günlerde inşaat çalışmalarını yerinde gezdim. Yaklaşık 2-2.5 ay içerisinde zannediyorum kullanıma açmış olacağız. Bir yandan da sağlıkta erişimi hızlandırmak adına 112 ambulanslarımızı, sağlık ocaklarımızı, aile sağlığı merkezlerimizi de açıyoruz. Sel nedeniyle Uğurlu Köyü Aile Sağlığı Merkezi selde ağır tahribat görmüştü. Orayı da yılbaşı itibariyle hizmete açtık. Geçtiğimiz günlerde de ben de yerinde göreyim diye hemşehrilerimizi ziyaret ettim.” dedi.

“DEVLETİN İMKANLARINI DÜZCE’DE DEĞERLENDİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”    

Keşir, AK Parti olarak Düzce için sağlığa özellikle önem vererek çalıştıklarını belirterek, “Biz elimizden geldiği kadar devletin tüm imkanlarını, özellikle sağlığı önceleyerek, Düzce’de değerlendirmek üzere çalışıyoruz.” dedi.

“DÜZCE KENDİ ÖLÇEĞİNDEKİ İLLERE GÖRE HEKİM EKSİĞİNİ TAMAMLADI”

Düzce’deki hekim eksikliklerini tamamlamak adına çalışmaların yapıldığını ve yapılmaya da devam edeceğini belirten Keşir, “Diğer yandan da hekim eksiklerimiz vardı. Kendi ölçeğimizdeki illere baktığımızda bu eksikliklerimizi büyük oranda tamamladık. Mesela şu anda çocuk psikiyatrisi Türkiye’de çok enderken bizde 2 tane var. Bazı branşlarda da daha iyiye gitmeye çalışıyoruz. Tabii her şeyin başı sağlık, tüm hemşehrilerime sağlık, afiyet diliyorum. Burada öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımıza hem de Sağlık Bakanımıza hassaten teşekkür etmek istiyorum. Sağlıkla ilgili konularda bizi hiç yalnız bırakmadılar.” diye konuştu.

Yorumlar (5)
muncurlu 2 yıl önce
sayın vekılım.baskalarına ozel yapacagınıza het personelımız var.ayrıca kadın dogum olmalı orası.yarın Allah sorar
halk 2 yıl önce
Hadi yaa...O zaman Belediye otobüslerini neden kaldırdınız doldurdunuz minübüsleri.Hava kirliliğine ne diyeceksin.Zehir soluyoruz..Eğitim olmalı 1.önceliğiniz..
Yerli halk 2 yıl önce
Düzcede romatoloji servisi var mı acaba fizik tedavi normal şeylerde çok güzel felçli hastalarımızla ilgi alaka sıfır nasıl olsa olan olmuş yaş 70 iş bitmiş
Kovboy 2 yıl önce
Bknz; at hırsızlığı keko popülerlik kursu 20 liraya hava atan starbuckscı genç einsteinlar para bende izlenimi bırakmaya uğraşan AK plaka araç sahipleri vb gibi
şükrü toros 2 yıl önce
hiç güleceğim yoktu.
20
az bulutlu