banner851

banner955

BİRİ DÜŞÜNCE Mİ AKLINIZ BAŞINIZA GELECEK?

Bu kış da Düzceliler için eziyete dönüştü. Kar yağışı sonrası eksi 13’lere kadar düşen sıcaklıklar nedeniyle kentin dört bir yanı buz tuttu. Temizlenmeyen kaldırım ve yollarda ne yayalar yürüyebildi ne de araçlar ilerleyebildi. Günler öncesinden ‘Karla mücadeleye hazırlıklıyız’ diyen Düzce Belediyesi’nin sahadan sorumlu yöneticisi Cengiz Tuncer, işçilerle boy boy çektirdiği pozları sosyal medya hesabından paylaşadursun, buz pistine dönen şehir merkezinde etkin mücadele yapılmaması kurumun değil yönetenlerin beceriksizliğini gösterdi.

Düzce 21.01.2022, 12:59 21.01.2022, 14:33
4974
BİRİ DÜŞÜNCE Mİ AKLINIZ BAŞINIZA GELECEK?

Düzce’de etkili olan kar yağışı, yerini dondurucu soğuğa bıraktı. Şehrin göbeğinde, merkeze bağlı birçok mahallede ve Bahçeşehir Bölgesi’nde karla kaplı yol ve kaldırımların temizlenmemesi yüzünden eksi derecelere düşen sıcaklıklar birlikte her yer buz tabakasıyla kaplandı.

Vatandaşın buzlu kaldırımlarla imtihanı

İşe ya da karne sevinciyle okula gitmek için evlerinden çıkanlar buzlu yollarda düşmemek için büyük mücadele verdi. Kimi vatandaşlar ise düşmekten kurtulamadı. Bu durum ‘Düzce Belediyesi yoğun kara karşı teyakkuzda’ mesajlarının sadece göz boyamak olduğunu gösterdi.

‘Görüntü var, icraat yok!’

Lapa lapa karın yağdığı ilk akşam Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer, işçilerin yanında çektirdikleri fotoğrafları sosyal medyadan paylaşarak, ‘Çalışmaları yerinde takip ediyoruz.’ görüntüsü çizse de kentin günlerdir buz pisti vaziyetinde kalması, ‘Görüntü var, icraat yok!’ dedirtti.

Tuncer’in başarısız koordinasyonu

Şehrin göbeğinde kaldırımda yürürken kaymamak için tedirgin şekilde yürümek zorunda kalan 7’den 70’e yüzlerce vatandaş, neden merkezde bile kaldırımların bu halde bırakıldığını sorguladı. Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer’in ekipleri yönlendirmede başarısız olması ve koordinasyonda sınıfta kalmasının ceremesini buzla kaplı kaldırım ve yollarla mücadele etmek zorunda kalan Düzceliler çekti.

Kurumun ve Özlü’nün itibarını sarsıyor

Başkan Dr. Faruk Özlü’nün sahadaki sağ kolu olan Tuncer’in son dönemde başarısız icraatlarla adından söz ettirmesi kurumun ve en tepedeki ismin vatandaş gözünde itibarını sarsıyor.

İlla biri düşüp bir yerini mi kırmalı?

Öte yandan Yeni Mahalle’de bulunan Yeni Sanayi Çarşısı’ndaki ara sokaklarda oluşan buz tabakası nedeniyle sürücülerin ve yayaların yolda zor anlar yaşadığını belirten esnaflar, “İllaki burasının temizlenmesi için, birinin düşüp bir yerini mi kırması, kaza mı olması lazım?” diyerek Düzce Belediyesi’ne tepki gösterdi.

Seslerini duyurmak için konu ile ilgili şikayetlerini 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp ihbar hattına yapan çevre esnafı, “Yolda oluşan buz tabakası nedeniyle, özellikle yaşlı insanlar yolda yürümekte büyük güçlük çekiyor. Sabahtan beri burası böyle ve hiçbir çalışma yapılmadı. Telefonumla video çekip, Düzce Belediyesi Beyaz Masa Whatsapp ihbar hattına gönderdim, ama henüz gelen giden olmadı. Düzce Belediyesi vatandaşların gözünde sınıfta kaldı.” ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (23)
Sokak Dedektifi 11 ay önce
Ne iş yapmışlar da kaldırımları temizlesinler bu belediyeden bı cacık olmaz sürekli su boruları patlar 10 tane mahalle susuz kalır seçimde ise ilk bu mahalleli sen destek isterler hikmet akının okulunun sokağı zaten Allah vere baraj gölü gibi kar yağdığı zaman zaten Allahlık hizmet hiç yok düzce sadece merkezden ibaret değildir hizmet verin hizmet yeter artık sizin yangelip yatmalariniz lafla peynir gemisi yürümez
o.h 11 ay önce
Buda satır satır bir saçmalama haberi , kaldırımların yapısından dolayı kayıyor buzlanmadan değil, o kaldırımda yağmurda bile yürünmüyor
Duzceli vatandas 11 ay önce
Bircan bey masallah Kadınların pesinde,gonul hanim yegeni icin tum personeli toplar istanbula gider,fevai bey den bahsetmiyorum bile belediye bildiginiz yolunda..vatandas magdur personel magdur halk magdur
Duzceli vatandas 11 ay önce
Faruk ozlu ve kurdugu muhtesem ekip yine karsimizda! Soyle bi bakin ne yaptilar duzceye hepsi mehmet kelesin projesi! Kasapoglu esnafi dolandirdi,gulseren hanim belediye ve bir cok esnafi dolandirdi,cengiz bey pozlar verme pesinde
YAVUZ0881 11 ay önce
Sıfatlar farklı zihniyet aynı keleş döneminde soruya şu cevabı vermişti keleş efendi kar doğal bir olaydır erir ve ortadan kaybolur gibi bir cevap vermişti utanmaz bunlarda aynı zincir halkaları gibi bunlarda utanma şeref haysiyet ne kadar var yada ne anlam ifade ediyor analarını milletin ağzına aldirmaktan başka bir icraatları yok gördüysem kör olayım
Düzceli 11 ay önce
Eli cebinde yürüme düşersen sonucu iyi olmaya bilir belediye kış mucadelesini tüm çalışanı ile yapması gerektiğini düşünüyorum yetersiz kalınmamalı bu kaldırımlar yollar ile evde yaz ayını beklemek daha mantıklı yaz gelince kar buz erir çıkarım.
Ahmet 11 ay önce
Sanki şehir 4 mevsim günluk güneşlik bir de mermer kaldırım yapmışlar. Türkiye'nin özeti niteliğinde bir köy, şehir bile diyemiyorum çünkü Düzce'den şehir mehir olmaz. Kasaba ya da köy.
İsmail karaman 11 ay önce
Yolları temizlemiyorsunuz bari millete karlı ve buzlu mermer kaldırımda düşmeden yürüme, hadi düştünüz düşerken kolunu bacağını kırmama eğitimi falan verin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız