banner851

banner614

BİRLİK DEDİĞİN BÖYLE OLUR

banner619

Düzce’de bir kez bile yaptığı kongreye basını davet etmeyen, adresi dahi bilinmeyen Düzce Gazeteciler Cemiyeti, emekli bir öğretmen olan Erol Tayhan’ın şahsı inisiyatifiyle yönetilmeye devam ederdursun komşu il Sakarya’da Zeki Aydıntepe güven tazelediği Gazeteciler Birliği olağan genel kurulu geniş katılımla bir otelde gerçekleştirildi.

banner846
Düzce 14.07.2021, 18:29 15.07.2021, 18:30
2207
banner844

Sadece ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla düzenlenen organizasyonlarda eline mikrofon alması ile tanınan, asıl mesleği gazetecilik dahi olmayan, devlet büyükleri geldiğinde takibi sakıncalı görülüp akredite edilmeyen, geçmişinde FETÖ’den kapatılan Zaman Gazetesi muhabirliği de olan, Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan, kamuoyundan habersiz, masa başında yönetim kurulu oluştururken, çevre illerdeki cemiyetler düzenledikleri kongrelerle alkışı hak ediyor.

Kamuoyundan habersiz kongre yapıyor

Emekli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olan ve yıllardır koltuğu bırakmayan Erol Tayhan’ın 3 yılda bir yapması gereken Düzce Gazeteciler Cemiyeti Kongresi bugüne kadar basına hiç yansımadı. Kongre tarihlerini kimsenin bilmemesi nedeniyle yönetime talibin de çıkmadığı cemiyet, Düzce’de adeta tek kişinin istekleri ile yönetilirken, Türkiye’nin en büyük basın meslek örgütü olan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu bünyesindeki Sakarya Gazeteciler Birliği (SGB)’nin bir otelde düzenlenen 3. olağan kongresi üyelerin geniş katılımı ile gerçekleşti.

Sorunları çözmek için kılını kıpırdatmıyor

Basının sıkıntı ve taleplerine çözüm bulmak için kurulan basın örgütleri, üyelerini meslekleri içinde maddi ve manevi yönleriyle geliştirmek, ilerletmek, korumak ve yüceltmekle yükümlü iken Düzce Gazeteciler Cemiyeti’nin Düzce basınına ne fayda sağladığı bilinmiyor. Bayramdan bayrama gazete çıkarmayı görev edinen Erol Tayhan, konu basın emekçilerinin sorunları olduğunda sadece protokolün karşısında mikrofonu eline alarak açıklama yapıyor, özde ise hiçbir şey değişmiyor.

Bizde kişisel menfaat, onlarda basın için emek var

Düzce Gazeteciler Cemiyeti kişisel bir şekilde yönetilirken, komşuda ‘Meslek örgütü dediğin böyle olur’ dedirten Sakarya Gazeteciler Birliği yaptıkları icraatlarla göz dolduruyor.

Sakarya Gazeteciler Birliği’nin sadece 3 yılda yaptıkları

Sakarya Gazeteciler Birliği’nin 3. Olağan Kongresi’nde 3 yıllık görev süreleri içinde yapılan çalışmaları anlatırken Başkanvekili Müjdat Çetin, mesleki sorunların giderilmesi ve özellikle internet sitelerinin de bir basın kuruluşu olmasını sağlayacak yasa için düzenlenen çalıştaylara Sakarya’dan SGB olarak katılarak görüş önerilerini sunduklarını belirtti.

TOKİ ile işbirliği: Basın çalışanları için 159 konutluk proje

Bunun yanında tasarruf genelgesi ile gazete aboneliği ve basın kuruluşlarına ilan- reklam verilmesi kısıtlamasının önüne geçilmesi için Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’nce gerekli çalışmayı yaparak bunu kısmen çözdüklerini ifade eden Çetin, “Mesleğimize yönelik sorunların çözümü konusunda girişimlerimizi sürdürürken, meslektaşlarımızın da sosyal faaliyetlerine önem gösteriyoruz. Meslektaşlarımızın uygun şartlarla konut sahibi olmalarını sağlama adına TOKİ ile yaptığımız işbirliği ile başlayan 159 konutluk projemizde tüm hızıyla sürüyor.” dedi.

Hedefte “Basın merkezi” var

SGB Başkanı Zeki Aydıntepe de birçok ilde olduğu gibi Sakarya’da ilk kez yaptıkları girişim ile konut işini ele aldıklarını ve TOKİ işbirliği ile yapımına başlanan 159 konutun gelecek yıl bu aylarda tamamlanacağını ifade ederek, “Konut sahibi olunması konusunda bize destek olan herkese sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. İnşallah hep birlikte anahtarlarını da sizlere teslim edeceğiz. Bunun yanı sıra yine bir Basın Merkezi yapma girişimimiz sürüyor. Sosyal aktiviteleriyle örnek olacak projemize karşı da nasıl ki konut işinde engeller çıkarıldıysa yine böyle bir engel var ama bunu da el birliği aşarak projemizi destek verenlerle hep birlikte inşallah gerçekleştireceğiz. Hepinize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kimsenin yapamadığını yapan birlik

Üyelerden söz alan Raif Ugan da, konut işinin gerçekten zor olduğunu belirterek, “Kimsenin yapamadığını yapan birliğimizin yönetimini ve başkanı Zeki Aydıntepe’yi gerçekten kutluyorum. Bizim basın camiamıza sahip çıkıldığını, sorunlarımızın takip edildiğini gördük” diye konuştu.

Mevcut Başkan Zeki Aydıntepe güven tazeledi

Tek liste ile yapılan seçimlerde güven tazeleyen Zeki Aydıntepe başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu. N. Müjdat Çetin, Salih Yalçıntaş, Ekrem Ürdüç, Ahmet Kaya, İbrahim Çorbacı, Yücel Velioğlu, Betül Balcı ve Engin Arapoğlu’ndan oluştu. Denetim Kurulu’na Metin Işıker, Erhan Tandoğan ve Akın Erden getirildi.

Yorumlar (3)
metin köseer 2 hafta önce
Gazetecilerin sıkıntısı zaten var. Düzce kaybediyor. Bu tip insanlar yüzünden muhabirler ve gazeteciler yıllardır aynı yerlerinde sayıyorlar. Böyle başkan olacağına olmaz olsun. 21 yıldır sürünen Düzce ve gazeteciler
vatandaş 2 hafta önce
Haberdeki Toki kısmı da ilginç. CB kamu tedbirleri açıklayıp bu tür bina ve eklentileri yapılması yasak demedi mi! siz CB kararına saygı duymuyor musunuz!
metin köseer 2 hafta önce
bizim Düzce'de de kim bedava yemek veriyorsa oraya çullanıp haberini yapıyoruz. Hatta bedava hediyelik çanta varsa kapıyoruz. Tebrikler Sakarya...