banner851

banner614

BİTMEYEN YATIRIM DÜZCE’NİN KADERİ Mİ?

Geçtiğimiz 26 Mart gecesi çöken D-655 Batı Karadeniz bağlantı yolunun Düzce-Akçakoca kısmında 100 gün süreceği açıklanan çalışmaların başlamasının üzerinden 157 gün geçti. Henüz dolgu çalışmaları bile tamamlanamayan yol için kamuoyu afet sonrası bölgeye giderek ‘Bu işin takipçisiyim’ mesajı ve verip sonrasında suskunluğa bürünen Düzce bürokrasi ve siyaset dünyasından yanıt bekliyor.

banner619
Düzce 30.08.2021, 16:38 31.08.2021, 17:06
2724

D-655 Batı Karadeniz bağlantı yolunun Düzce-Akçakoca kısmı, Çiçekpınar mevkiinde 26 Mart’ta meydana gelen heyelan sebebiyle çöktü. Daha önce yapılan tüm uyarılara, çatlayan yoların basında haber olmasına karşın yıkımın göz göre göre geldiği olayın ardından yol çift yönlü olarak ulaşıma kapatıldı.

SERVİS YOLU 8 GÜNDE AÇILDI

Bölge ulaşımı için önemli güzergâh olan Karadeniz’e açılan kapı vazifesi gören yolun kapanmasının ardından ulaşım alternatif yerlerden sağlanmaya başlanırken yaklaşık 8 günlük çalışmanın ardından servis yol açıldı. Karadeniz ulaşımının olmazsa olmazı olan yolun yeniden yapımı için Karayolları Genel Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. 

250 METRELİK ALAN 100 GÜNDE YAPILACAKTI…

Çöken 80 metrelik yerle birlikte yaklaşık 250 metrelik alanın yeniden yapımına başlandı. Yolun kapanmasına neden olan heyelanın ardından olay yeri konunun takipçisi olduğunu söyleyen Düzce siyaseti ve bürokrasinin önemli isimleriyle dolup taştı. Yapılan açıklamalarda bazen yolun 3-4 ay içinde bazense 100 gün içinde tamamlanarak hizmete açılacağı ifade edildi.

YILMAZ KARAYOLLARI’NA MECLİS’TEN TEŞEKKÜR ETTİ

Yola olan ilgilerinden dolayı Karayolları’na teşekkür etmek için TBMM’de söz alan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, afetten henüz 4 gün sonra yolun 100 günde bitirileceğini söyleyip Düzceliler’e ‘Siz hiç merak etmeyin. Ben konunun takipçisiyim’ mesajı vermişti.

BAKANLA GÖRÜŞME YAPILDI

Olayın bir hafta sonrasında da 5 Nisan günü AK Parti Kadın kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin Ankara’da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüştü. Bu görüşmenin ardından da görüşmenin çok olumlu geçtiği ifade edildi. Bundan 3 gün sonra da AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır da, yolun hızlı bir şekilde acil ihale kapsamına alındığını ve çok kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi.

157 GÜN GERİDE KALDI, ÇALIŞMALARDA İLERLEME YOK…

Öte yandan çökmenin ve çalışmalara başlanmasının ardından 157 gün yani 5 ayı aşkın bir zaman geçmesine rağmen yoldaki çalışmalarda gözle görülür bir ilerleme kaydedilemedi. Asfaltın ziftinin bile görülmediği bölgede dolgu işlemleri bile çok geride kaldı. Bu gelişmelerin ardından Düzceliler bir kez daha ‘Yer Düzce olunca neden yatırımlar ilerlemiyor?’ ve ‘Konunun takipçileri olduğunu söyleyenler neden suskun?’ sorularının yanıtını aramaya başladı.

KAMUOYU SORULARA YANIT BEKLİYOR

Yolun ne zaman hizmete alınacağına dair hiçbir açıklama yapılmazken uyarılara kulak tıkayarak çökme anında olası can kayıplarına davetiye çıkaranlar ve yolu daha önce inşa eden firmanın kusuru olup olmadığı hakkında araştırma ve işlem yapılıp yapılmadığı da bilinmiyor. Çöken bölgede ulaşın halen servis yolundan sağlanırken başta Düzce ve Akçakoca kamuoyu olmak üzere önemli güzergahı kullanan tüm yurttaşlar bu soruların yanıtını bekliyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (20)
AKILLI 3 hafta önce
Ayşe hanım Düzcedeki bürokrat atamalarını düşüneceğine bölgedeki sorunların nasıl çözüleceğini düşünsün.
Düzceli 3 hafta önce
Cumhuriyet tarihinden beri bir çivi çakamayanlar Şimdi biritim olmuşKlavye ile iş bitiriyor.Ne kolay klavye delikanlılığı demi
Ali 3 hafta önce
müge apla el atmadan olmaacak bu İş
Fatıh 3 hafta önce
Haksızlık yapmayın ben o yolu her gun kullanıyorum calısmalar durmus degıl hatta bayramda bıle calıstıklarının canlı sahıdıyım.
ENGİN VATANSEVER 3 hafta önce
düzce merkez ve millet bahçesi ne oldu acaba? çarşının bi başından girip sonundan çıkınca inşaatta çalışmış gibi her tarafımız toz çimento oluyor
şakacı 3 hafta önce
duble yol yaptık köprü yaptık diye öğünen ve oy toplayan akp nin başı yollarla dertte
Aa 3 hafta önce
Ayşe abla fındık toplamaya gidiyor ya o yola gidip de 100 gün dedik ama 157 gün oldu ve bitiremedik. Gururluyuz açıklaması yapar mı Ayşe abla?
Uğur 3 hafta önce
Heyelan değil o iş sayın vekil yapım hatası
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın