banner851

banner955

“BİZ MAHALLE DEĞİL, İLÇE OLMAYI İSTİYORUZ”

Belde tüzel kişiliği kaldırılarak Düzce Belediyesi sınırları içerisine mahalle olarak dahil edileceği konuşulan Beyköy’de halkın tepkisi büyük. Beyköy halkına ‘Beyköy’ün mahalle yapılması gündemde, siz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?’ diye soran Öncü Haber ekibi, bir dokunup bin ah işitti. Beyköy Beldesinin kesinlikle mahalle olarak Düzce Belediyesi’ne bağlanmasını istemeyen belde sakinleri, “Biz ilçe olmayı istiyoruz. Düzce Belediyesi kendi arka mahallesinde kar küreyemezken, Beyköy’e hizmeti nasıl verecekmiş?” dedi.

Düzce 19.08.2022, 17:38 20.08.2022, 00:48
4751
“BİZ MAHALLE DEĞİL, İLÇE OLMAYI İSTİYORUZ”
banner1032

Bir süredir mahalle yapılacağı konuşulan Beyköy Beldesi’nde halk diken üstünde.  Öncü Haber ekibi, son günlerde belde tüzel kişiliğinin kaldırılarak, Düzce Belediyesi’ne mahalle olarak bağlanacağı söylenen Beyköy Beldesinde, vatandaşların nabzını tuttu. Beyköy Beldesi’nin kesinlikle mahalle yapılmasını istemediklerini söyleyen belde sakinleri, “Biz mahalle değil ilçe olmayı istiyoruz” diyerek, bu duruma sert bir şekilde tepki gösterdi.

İşte Beyköy halkının ‘Mahalle’ tepkisi:

"Düzce Belediyesi Beyköy'e nasıl hizmet verecekmiş"

Önder Özbay: Beyköy Beldesi’nin mahalle yapılmak istenmesi hiç iyi bir şey değil. Biz mahalle olmayı kesinlikle istemiyoruz.  Yani Düzce kendi arka mahallesinde kendi arka mahallesinde kar küreyemezken,  Beyköy’e hizmeti nasıl verecekmiş? Sebebi neymiş? Burada 2 tane OSB var, onlardan mı yararlanmak istiyorlar? Biz mahalle olmayı istemiyoruz.

"Beyköy mahalle olursa, Konuralp gibi olur"

Cemal Kudal: Beyköy’ün mahalle olmasını istemiyoruz. Beyköy mahalle olursa, Konuralp gibi olur. Konuralp’in vaziyetini görüyorsunuz.  Konuralp’te her taraf berbat. Beyköy güzel bir belde. Böyle kalması iyi olur yani. İlçe olmasını istiyoruz. Ama Düzce’nin Mahallesi olmak istemiyoruz.

"Biz ilçe olmayı istiyoruz"

Hüseyin Furuncu: Biz Beyköy’ün Düzce’nin mahallesi olmasını istemiyoruz. Beyköy Düzce Belediye’ne bağlandığı zaman, bizim işlerimizi kim görecek. Biz burada kendi işimizi görüyoruz. Biz Düzce’de kendi işimizi gördüremeyiz. Biz ilçe zaten ilçe olmayı istiyoruz. Civar köylerde Beyköy’e bağlanıp, burasının ilçe olmasının taraftarıyız.  Biz merkeze bağlanmayı kesinlikle kabul etmiyoruz.

"Düzce Belediyesi Beyköy'e hiçbir hizmet yetiştiremez"

Selahattin Yılmaz: Ben Beyköy’ün ilçe kalmasından yanayım. Düzce Belediyesi Beyköy’ün hiçbir hizmetine yetişemez. Belde kalırsa iyi olur.

"Ben hizmeti Düzce'de mi arayacağım?"

Erdal Uykusuz:  Ben Beyköy’ün mahalle olmasını kesinlikle istemiyorum. Burada hizmet ayağımızda, ben şimdi hizmeti Düzce’de mi arayacağım. Aslında bu yönetime kızıyorum, ama ne kadar kötü olsa, hizmetin burada olması bizim için daha iyi. Ben kesinlikle mahalle olmasını istemiyorum.

"Beyköy mahalle olursa, Beyköy kaybeder"

Turan Zengin: Ben Beyköy Beldesinin mahalle olmasına karşıyım. 2017 yılında Beyköy Beldesi ilçe yapılsın diyenlerin başında ben gelirim. Bununla birlikte Beyköy’ün gençleri, civar köylerin gençleri burada birer toplantı yapmıştık. Beyköy Belediye Başkanı o zaman bizi kale almamıştı. Sonrasında Başkanla görüşmeler yaptık. Bize  ‘Ankara’ya gidiyoruz, dosyalar hazır.’ Ama biz dosyayı göremedik hala daha. Bu iş öyle kaldı. Beyköy mahalle olursa, Beyköy kaybeder. Yani kimse Beyköy’ün mahalle olmasını istemez.

Yorumlar (12)
Putin 2 ay önce
Boşuna son çırpınışlar Sonunuz Konuralp gibi olacak:)
Kamil 2 ay önce
Siz" küçük olsun benim olsun" istiyorsunuz. Dünya büyüyor. Küçük düşünmekle bir yere varılamaz. Mahalle olması Konuralp ile birlikte olacaktı. Gecikmiş bir karar . Beykoylu ve Osman efendi hazır olun.
Bir dost 2 ay önce
Sehir yapalım, vali atayalım, başınız göğe ersin.
mustafa37 1 ay önce
eyalet te olabilir.
Şahin Ulukaya 2 ay önce
Halkın tepkisi her şeyden önemlidir. İnsanlar eğer bir ilçede yaşamak istiyorlarsa onlara istediklerini vermek gerekiyor. Beyköy ilçe olmalıdır. Hatta bu konuda referandum yapılmalıdır.
Beyköylü 2 ay önce
Kesinlikle belde olarak kalmalı. İlla bir değişiklik olacaksa da ilçe olmalı.
kasabalı 2 ay önce
bir konuralpli olarak size sesleniyoruz, mahalle yapacaklar sonra beyköyde istedikleri gibi at koşturacaklar. konuralp doldu sıra beyköye geldi.
Ilgili 2 ay önce
Konuralp halkına sormadan mahalle yaptılar. Birliktelik yok oldu.konuralpte pavyon açtılar kadın calistiriyorlar.kimsenin gıkı çıkmıyor
sts 2 ay önce
ARTIK BÜYÜKŞEHİR BÜTÜN ŞEHİR OLAÇAĞIZ BÜTÜN KÖYLER MAHALLE VE MALESEF KONURALP GİBİ BEY KÖYDE MAHALLE OLAÇAK BUNUN KURTULUŞU YOK VE BOĞAZİÇİ DE
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12
parçalı bulutlu