banner851

banner614

“BİZ NE YİYİP İÇECEĞİZ ?”

banner619

Yaz aylarını Gölyaka ilçesindeki Kardüz Yayasında geçiren vatandaşlar, kendi ihtiyaçlarını karşılamak için ektikleri alanlar için Gölyaka Orman İşletme Müdürlüğü tarafından getirilen yasak kararına, “Biz ihtiyaçlarımızı nasıl karşılayacağız? İhtiyaçlarımızı karşılamak için yayladan inmek zorunda kalacağız” diyerek tepki gösterdi.

banner846
Düzce 20.06.2021, 19:00
4039
“BİZ NE YİYİP İÇECEĞİZ ?”
banner844

Düzce’nin önemli yaylalarından biri olan, bin 830 rakımlı Kardüz Yaylasında yılın 6 ayını geçiren ve büyük çoğunluğunu yaşlıların oluşturduğu vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için ektikleri alanlar için Gölyaka Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri tarafından yasak getirildi.

Bölgeye giden Orman Muhafaza Memurlarının, vatandaşları ektikleri alanlardaki mahsulleri sökmeleri konusunda uyardıkları öne sürüldü. 

Kendilerine hiçbir yazılı tebligatın yapılmadığını, ancak Orman Muhafaza Memurlarının yaylaya gelerek kendilerini sözlü olarak uyardıklarını belirten vatandaşlar, alınan bu karara tepki gösterdi.

Seslerini duyurmak için ilgili şikâyetlerini 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp ihbar hattına yapan vatandaşlar, yetkililerden bir an önce bu yasağın kaldırılmasını istedi.

Deniz Yavuz isimli bir vatandaş, “Kardüz Yaylasında 6 aylarını geçiren yaşlı vatandaşlar var. İçlerinde benim de yaşlı ailem var.

Yayladaki bahçe ve tarlalarını, sökmelerini istiyor Orman işletme. Bu insanlar yaylada kaldıkça ektiklerini yiyorlar ve tarlalar soğan, patates ve marul yetiştirip,  bunları yiyorlar. Kardüz yaylasından aşağı yiyecek almaya inemiyorlar. Lütfen bunu haber yapın.

Yayladaki tarlalar kalkmasın. Onca yiyecek ve mahsul ekildi. Ne yiyecek bu yayladaki insanlar? Yaşlılarımıza sahip çıkalım” dedi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (20)
Serdar 41 1 ay önce
Degil ekip biçmek oralara ev yapmaníz bile başkalarının hakkına girmek..
Aa 1 ay önce
Orman İşletme'nin gücü Sapanca'ya yetmez.
Duzceli 1 ay önce
Babanizin ciftligimi oralar ekip biciyorsunuz ev yapiyorsunuz. Tüyü bitmemislerin haklarini yiyorsunuz.
akn 1 ay önce
keşke yıllar yıllar önce istanbulu parselleyen tapu dağıtanlara da babanızın çiftliğimi diyen birileri olsaydı. şimdi küçük köylünün başına çökmek ne anlama geliyo anlamıyorum
lllll 1 ay önce
banamı sordunuz ekerken..Açları benmi doyuracam..
:) 1 ay önce
aman diyelim ekili biçili bir şeyler görmesinler Allah muhafaza.
Düzceli 1 ay önce
yasak olduğunu biliyordunuz bile bile suç işlediniz
sanayici 1 ay önce
satacak yer arıyorlar sizede gecmiş olsun 5 sene sonra sizide oralardan sürerler haid yAllah şimdiden vedalaşın
İSA 1 ay önce
orada yaşıyorsunuz diye doğaya herşeyi yapabilirsiniz diye birşey yok biryeri olsun bırakında doğal haliyle kalsın gidip görmeye değsin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın