banner851

banner614

“BİZİ BOLU'YA BAĞLAYIN!”

banner619

Yıllardır Düzce trafiğinde kangren haline gelen Fiskobirlik Kavşağı’nın kapanmasıyla vatandaşların tepkileri de gelmeye başladı. Gerek sosyal medya hesaplarımıza gelen mesajlarla gerekse de mikrofonlarımıza konuşarak kavşağın kapatılması hakkındaki memnuniyetsizliklerini dile getiren vatandaşlar, kalıcı çözüm istiyor.

banner846
Düzce 06.09.2019, 18:30 08.09.2019, 13:19
14544
banner844

Anadolu Otoyolu, Organize Sanayi Bölgeleri, şehir merkezi, Adliye, Kuzey Çevreyolu ve D-100 karayoluna geçiş imkanı sağlayan, Düzce’nin can damarı olarak nitelendirilebilecek olan Fiskobirlik Kavşağı’nda yıllardır süregelen trafik sorununa bir türlü çare bulunamamıştı.

Sorun üzerinde çalışma yapan Düzce Belediyesi ekipleri, geçtiğimiz günlerde kavşağı kapatmıştı.Alınan kararın üzerine sosyal medya hesaplarımız ve www.oncurtv.com üzerinden şikayetlerini dile getiren vatandaşlar, kavşağın kapatılmasıyla özellikle Fevzi Çakmak Mahallesi’nde yaşayanların mağdur olduklarını vurguladı.

Sosyal medya üzerinden “Fevzi Çakmak Mahallesi’ni Bolu’ya bağlayın!” şeklinde isyan eden vatandaşlar, “Duvar örerek ambulansın da yolunu uzattınız. Fevzi Çakmak Mahallesine vize uygulayın, pasaportu olmayan merkeze giremesin.” dedi.

Biz de Öncü Haber ekibi olarak vatandaşın nabzını tutmak üzere Fiskobirlik Kavşağı’na gittik.
 


“Keşke otoban yolu üstten gitseydi”

Kavşağın kapatılmasının iyi olduğunu, kavşakta çok fazla kaza olduğunu ve sinyalizasyon sisteminin de yararı olmadığını söyleyen Mesut Akdağ, okul döneminde de araba kuyruğu nedeniyle trafiğin sıkıştığını belirtti. Alınan kararın esnafı olumsuz etkileyebileceğini de ifade eden Akdağ, şöyle konuştu: 

“Valla zararına olmuştur herhalde. Çünkü yolun tek yöne düşmesi haliyle insanların ulaşımını E-5’e ve eski mezarlık yoluna, Beyköy yoluna yönlendireceği için buranın esnafına biraz zararı olur diye düşünüyorum. Vallahi niye burayı üstten köprüye devam etmediler? Enteresan bir şey yani otoban çıkışını direkt çevre yoluna üstten niye bağlamadılar? Böyle bir şey yapsalardı bu sıkıntıların hiç biri olmazdı diye düşünüyorum.”
 
“Ambulans çağırdık, mahalleye gelemedi”


Mahalle sakinlerinden Necdet Günay, kavşağın katılmasının bir ilki yaşattığını söylerken ambulans çağırdıklarını fakat kavşağın kapatılmasından dolayı 15 dakika beklediklerini belirtti. Günay, şöyle konuştu:

“Bir arkadaşımız rahatsızlaştı, ambulans çağırdık. İnanın ambulansı 15 dakika köşede bekledik. Yukarıdan aşağıya geliyor ama mahalleye giremiyor kavşaktan dolayı. Aşağıda garajın oradan döndü geldi. En az 5-10 dakika vakit kayboldu. Bu mahalleye giriş kapatılmaz. Bu mahalle ölmez. Buradaki esnafların hepsi mahvoldu. Bunun bilincinde olması lazım hazırlayanların. En kısa zamanda bir çözüm bulsunlar ve en kısa zamanda açsınlar. Mahalleden çıkan için yolu sağa verebilirler ama kalıcı konutlardan gelenler için mahalleye girişi açabilirler. Göreceğiz burada okullar var öğrenciler gelince göreceğiz curcunayı.”

Dalçık yapılmasıyla ilgili düşüncelerini de paylaşan Necdet Günay, şu ifadelerde bulundu:

“Tamam öyle bir şey yapsınlar. Buradan çarşıya giden dalcığa girsin çıksın. Yeter ki öyle bir şey yapsınlar. Ama burada ana yolun trafiğini bu şekilde engellemek çok yanlış. Adliye var, polis karakolu var, okullar var. Bu caddeyi öldürmekse amaç, başarılı olurlar.”“Çok fazla kaza oluyordu, memnunuz”


Alınan kararı doğru bulan Emra Sıdal, can ve mal güvenliği açısından kavşağın çözüme kavuşması gerektiğini belirtti. Çok fazla trafik kazasına şahit olduklarını da sözlerine ekleyen Sıdal, şunları söyledi:

“Burada çok trafik kazalarına müdahale ettik, gözümüzle gördük. İnsanların feryatlarına şahit olduk. Bu şekilde kısa vadeli çözüm ya da orta vadeli çözüm bulurlarsa ondan sonrakilere de tabi üstüne viyadük yapılır mı yapılmaz mı bilemiyorum. Onu sayın belediye başkanımız daha iyi bilirler. Onaylıyoruz. Bizim için de işlerimiz açısından da çok bir artısı ya da eksisi yok ama çevre düzenlemesi ya da can ve mal güvenliği her şeyden daha önemli olduğu için iyi bir karar.”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün trafik sorunlarıyla ilgili projelerin hayata geçirilmesinin zaman alacağını söylediğini belirten Emre Sıdal, sinyalizasyon sisteminin yapılmasının da çok olumlu bir icraat olduğunu dile getirdi. Sıdal, şöyle konuştu:

“D-100 karayolundan, şehir içinden, konutlardan gelen araçlar trafik lambalarında çok sıkışıyordu. Daha bir kaos oluyordu. Öncelikle trafik lambalarını ileri alıp bu kaosu ortadan kaldırdılar. Daha sonra da insanların can ve mal güvenliği açısından böyle bir şeyi uygun gördüler. İllaki gelişecektir, her şey değişiyor. Bu da bugünden yarına değişmese de orta ya da uzun vadede daha da uygun bir şekilde değişecektir. Düzce’nin menfaatini düşünen insanlar bunlar. Bencilce bir karar alacaklarını sanmıyoruz. Ona uygun bir hareket edeceklerdir.”
 


“Kış aylarında bu yol zulüm olacak”

Aracıyla bölgede seyir halinde olan Halit Arslan, Kervan Kavşağı’ndan dönmenin kış aylarında zorlayacağını söylerken çok fazla trafik kazasının yaşanmadığını iddia etti. Arslan, şöyle konuştu:

“Bizim merkeze gitmemiz lazım. Adliyeden çıkıyoruz veya Soğancı Kavşağı tarafından geliyoruz. Buraları dönmek zulüm. Kışın nasıl olacak? Direkt gitsek Çoban’daki ışıklardaki kuyruk Metek Köyü’nün berilerine doğru geliyor. 4-5 kere yanıp sönüyor anca varıyoruz Çoban’daki ışıklara. Bu kavşağı nasıl çeviriyorlar, neye göre çeviriyorlar? Çok da kaza olmuyordu burada. Işıklar geldikten sonra kazalar azalmıştı. Fakat baştan bir hata yaptılar, yolu üstten vermediler. Biz de merkeze alttan gidecektik. Şu an büyük sıkıntı. Kışın ise düşünemiyorum. Memnun değiliz ve kesinlikle yolu bu şekilde istemiyoruz.”

Haber: M. KADAŞ

 

Yorumlar (81)
mustafa 2 yıl önce
yanlış yanlışla düzelmez başkanım ivedi yolu açın yoksa[ recep tayip Erdoğan]
ararım...
ankara görmeli 2 yıl önce
DÜZCE Belediyesine acill denetleme yapıyması müfettiş gelmesi gerekiyor kontrol sorgulama gibi bişeyler yapılması gerekiyor ANKARA sana sesleniyoruz biri DÜZCE Belediyesine dur demeli
düzcespor 2 yıl önce
Akçakoca tarafını ZONGULDAKa ,Kaynaşlı tarafını BOLUya,Gümüşova tarafını SAKARYAya bağladımı sorunlar biter :)
vatandaş 2 yıl önce
Fevzi Çakmak'tan Organize ye gitmek için Mezarlığın içinden geçmeye başladık. Kavşağı derhal eski haline getirip size bu fikri verenleride belediyeden uzaklaştırın sayın başkan, o adamlardan hayır gelmez.
düzceli 2 yıl önce
ya neymiş bizi boluya bagayın bizede hendege baglayın oyunu verirken iyidi akp dayı orada kaç kişi ekmeginden aşındaan oldu nyse en büyük akp başka büyük dr faruk özlü bir daha gelsinler bir daha akp orda mhp adamı vardı erdogan bıyık neyse
Bolu 2 yıl önce
Düzce merkezi Bolu belediyesine bağlayalım bakın bakalım nasıl çözümler üretiliyor.
Gazhane caddesi ve Fisko kavşağını kapatma gibi saçmalıklar ancak ve ancak Düzce de olur. Bunu düşünenler ve uygulayanlar ne içiyor bu nasıl bir kafadır.
Bir belediye 2 yıl önce
Bir belediye düşünün insanlarına eziyetten başka bir şey üretemiyor. İnsanların yaşamını kolaylaştıracak tek bir doğru düzgün iş yapmıyor. Kıt kaynakları heba eden sefil bir kurum. Yazıklar olsun hepinize..
vatanperver 2 yıl önce
güya aydınpınar yolunu bisiklet ve motosiklet yolu yaptılar hala millet yoldan gidiyor bisiklet yolunu kullanan yok yolu daralttılar ne çukuruna bakan var ne kasisine temizleyen bile yok.belediyenın trafik denetleme müdürü bu yol için çok güzel bir yol geç kalınmış bir proje diyor proje bu ise yakında uçarız.burası organize sanayi yolu yolcu arabaları bu dubalar yüzünden yolcu indir bindir yapamıyor yol kapanıyor.bu yolda bu bisiklet yolu diye bir ucube yaptılar hergün kaza oluyor yazıktır günah
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın