banner851

banner955

BİZZAT BAŞKAN ÖZLÜ ÇIKARTTI…

"Batı Karadeniz'in Efes'i" olarak bilinen Konuralp Antik Kentinde gerçekleştirilen kazı çalışmalarında heykel ayağı bulundu. Heykel ayağını arkeologlar eşliğinde Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü büyük bir titizlikle çıkardı.

Düzce 20.11.2021, 10:59 20.11.2021, 15:12
2810

Milattan Önce 3'ncü yüzyıla uzanan tarihi ile büyük bir öneme sahip olan Konuralp Antik Kentinde her geçen gün heyecan verici gelişmeler yaşanıyor.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün girişimleri ile kazı çalışmalarının 12 aya çıkarılmasının ardından hızlanan kazı faaliyetlerinde oturma basamaklarının ortaya çıkmasının ardından diğer bölümlerdeki çalışmalar da titizlikle yürütülüyor.

KAZI ÇALIŞMALARI HEYECANINA ORTAK OLDU

Arkeologlar eşliğinde devam eden kazı çalışmalarında sahne binasının doğu girişinde çocuk ayağına ait olduğu tahmin edilen heykel ve kandil parçasına rastlandı.

Eserlerin  çıkarılma çalışmalarına Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü de katıldı. Arkeolog malası kullanarak heykel ayağını gün yüzüne çıkaran Başkan Özlü; "Konuralp Antik Kentindeki çalışmalarımız büyük titizlik ile devam ediyor. Arkadaşlarımız bugün sahne binasının doğu girişinde kazı çalışmalarını sürdürürken kaidenin üzerinde çocuk ayağına ait olduğu tahmin edilen heykel ve kandil parçalarına rastladı. Arkadaşlarımız bizlere haber verdi biz de bölgeye gelerek kazı ekibinin heyecanına ortak olduk. Burada çalışan arkadaşlarımızı  hassas çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Çalışmalar tamamlandığında burası bölgemizin gözbebeği haline gelecek.  Konuralp bölgemiz yerli ve yabancı turistlerin en uğrak noktalarından biri olacak" ifadelerini kullandı.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (4)
Alim Ozan 1 yıl önce
Biz her ise muhalif değiliz.Adaletsizliklere karşıyız.Yapılan olumlu ve güzel işlerin de herzman yanındayız. Sn Faruk Ozlunun en büyük eserlerinden biri de antik kentin Duzce ye kazandirilmasidir.Teşekkür ederiz.
Sinan 1 yıl önce
Hemen sebebini yazayım sana,kömür 2.800 TL.maaş 2,500 TL,halk perişan,sarayda bal börek var dostum, insanlar ailesi için herşeyi yapar tamam,
Sinan 1 yıl önce
Konuralp iyiki mahalle olmuş,yoksa bunlarda talan olurdu
Kenan gedik 1 yıl önce
Düzenin haberini önceden takip ediyorum tesekkur ederim
Yeni Sayımız