banner851

banner955

BÖLÜM BAŞKANLARI VE ÖĞRETİM ELEMANLARINDAN KATILIM

Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ni ziyaret eden Düzce İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarım Bölümü öğrencileri, fakülte çalışmaları ve araştırma laboratuvarlarını yerinde inceledi.

Düzce 07.11.2022, 11:00 07.11.2022, 17:04
225

Üniversite adayı öğrencilerin ziyaretine; Okul Müdürü Seyfettin Demirer, Müdür yardımcısı Rukiye Yıldırım ve Meslek Dersi Öğretmeni Ziraat Mühendisi Harun Aydın eşlik ederken, Düzce Üniversitesi’nden; Fakülte Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Hülya Torun ve Doç. Dr. Hüseyin Güngör, Fakülte bölüm başkanları ve öğretim elemanları katılım gösterdi.

Öğrencilere ilk olarak “Tarımın ve Tarım Eğitim-Öğretiminin Önemi”, “Ziraat Fakültelerinin Çalışma Alanları”, “Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin Kuruluşundan Bugüne Olan Gelişimi, Akademik Kadrosu ve Teknik Altyapısı” konularında Fakülte Dekanı Prof. Dr. Sevcan Öztemiz tarafından sunum gerçekleştirildi.

Sunumda tarımın ve tarım eğitim-öğretiminin önemine vurgu yapan Sevcan Öztemiz, özellikle küresel iklim değişikliği ve pandemi süreciyle birlikte tarım ve gıda güvenliğinin öneminin bir kez daha anlaşıldığını ve sürdürülebilir bir tarım için tarımın tüm paydaşlarının birlikte hareket ederek çalışması gerektiğini dile getirdi.

Prof. Dr. Öztemiz’in konuşması sonrasında program, Fakülte bölüm başkanlarının sunumu ile devam etti.  Bitki Koruma Bölümü Başkanı Prof. Dr. Emine Demir Özden, Tarla Bitkileri Bölümü Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Güngör, Biyosistem Mühendisliği Bölümü Başkanı Doç. Dr. Pınar Göç Rasgele, Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Taylan Çakmak ve Bahçe Bitkileri Bölümü Başkanı Doç. Dr. Hülya Ünver; bölümlerinin amacı, çalışma alanları, bölüm mezunlarının iş imkanları konularında öğrencileri bilgilendirdi.

Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir’in de konuşma yaptığı ziyarette, sağlıklı beslenmenin insanların bedensel ve mental sağlığı için önemli olduğuna vurgu yapıldı. Prof. Dr. Şerif Demir, konuşmasında bitkilerin sağlığa olan faydaları hakkında da bilgilendirme de bulundu.

Program sonunda kısa bir değerlendirme konuşması yapan Düzce İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Seyfettin Demirer, tarım alanının gelişmesi için kamu kurumların desteklerini esirgemediğini, verilen bu destekler ile Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile yapılacak iş birliğinin önemine vurgu yaparak, yetkililere teşekkür etti.

Sunumlar sonrasında misafir öğrencilere, Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi laboratuvarları ve uygulama serası gezdirilerek bu alanlarda yapılan faaliyetler hakkında teknik bilgiler verildi. Program hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Yorumlar (0)