banner851

banner955

“BU BAYRAM O COŞKUYU YAŞAYAMADIK”

Düzceli vatandaşlar, Arife Günü başlayarak, Ramazan Bayramı boyunca devam eden sokağa çıkma kısıtlamasının bitmesinin ardından sokaklara akın etti. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle buruk bir bayram geçirdiklerini söyleyen vatandaşlar, bayram ziyaretleri yapamadıkları için üzgün olduklarını belirtti.

Düzce 27.05.2020, 15:00 27.05.2020, 15:33
2648

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye’nin 81 ilinde uygulanan sokağa çıkma yasağının bitmesinin ardından Düzceliler adeta sokağa döküldü.

Bazı vatandaşlar yürüyüş yapmak için kendilerini dışarı atarken, bazı vatandaşlar da benzin istasyonlarının marketlerinden alışveriş yaptı. Yasağın bitmesinin ardından sürücüler  yollara düşünce trafik yoğunluğu da arttı.

Konu ile ilgili Öncü Haber muhabirinin sorularını yanıtlayan vatandaşlar, “Bu bayram evlerden dışarıya çıkamadığımız için, buruk bir bayram geçirdik. Büyüklerimize bayram ziyaretleri gerçekleştiremediğimiz için üzgünüz. Ama inşallah bu salgını atlatacağız ve daha mutlu bayramlar geçireceğiz.” dedi.

“Ramazan Bayramı’nı doya doya yaşayamadık”

Sokağa çıkma yasağı nedeniyle bayram sevincini yaşayamadıklarını söyleyen bir vatandaş, “Koronaviürs tedbirleri kapsamında, devletimiz böyle bir karar almak zorunda kaldı. Bizlerde devletimizin aldığı tüm tedbir ve kurallara uyarak, Ramazan Bayramı’nı evde kutlamak zorunda kaldık. Doya doya bir bayram sevinci yaşayamadık bu bayramda. İnşallah bu illetten kısa sürede kurtulur ve bayramlarımızı coşku içinde kutlarız.” diye konuştu.

“Bayramda anne ve babamı ziyaret edemedim”

Sokağa çıkma yasağı nedeniyle bayram ziyaretleri yapamadıklarını ifade eden bir başka vatandaş ise, “Bu bayram bütün alışkanlıklarımızı geride bıraktık. Bayramı buruk bir şekilde kutlamak zorunda kaldık. En üzüldüğüm ise, bu bayramda anne ve babamı ziyaret edemedik. Bu nedenle üzücü bir bayram geçirdik.” şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (5)
Motorcu 2 yıl önce
Muhabirde çok duyarlı maşallah maskeyi çenesinin altına çekmiş röportaj yapıyor
Hayat eve sığar 2 yıl önce
Haberde memleketimin cahillerinden bir kaçını görebilirsiniz arkadaşlar. Sinir kat sayım arttı. 19 yaşındayım bu insanlar abim,babam yaşında ama akıl yaşta değil baştaymış sözünü bir kez daha doğrulandı. Tebrikler....
düzceli 2 yıl önce
Sanırsın sokağa çıkma yasağı bitmedi de salgın hastalık bitti. 4 gün evde kalsan ne yazar, 5. gün yine dip dipe geldikten sonra.
YAVUZ 0881 2 yıl önce
Hiç şaşırmadım sığırlıkta hakkariyle neden yarıştığımızın resmi bu kadarda olmaz be yuh yuh yuh lan geberdinizmi hiç ev3de donmeseydilerde sokakta yatsalardı bu anguslar
@ mesut 2 yıl önce
Hakkari’yle değilde seninle yarışıyo olabilirler !!! Hakkari’de kaç tane sığır tanıdığın var angut???
26
açık