banner851

banner955

“BU İĞRENÇ VE AŞAĞILIK İFTİRALARIN YANINA KAR KALMAMASINI İSTİYORUZ”

Önder İmam Hatip Derneği Düzce Şubesi, katıldığı bir televizyon programında İmam Hatip’lilere hakaret eden akademisyen Erol Mütercimler hakkında Düzce Adliyesi’ne suç duyurusunda bulundu. Adliyenin önünde basın açıklaması yapan Dernek Başkanı Kudret Koz, Mütercimler’in sözlerinin kabul edilemez olduğunu söyledi.

Düzce 09.09.2020, 15:36 09.09.2020, 17:47
4603
banner1032

Önder İmam Hatipliler Derneği, konuk olduğu bir televizyon programında “İmam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekar, cinsi sapık, ahlaksız” diyen Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Erol Mütercimler hakkında 81 ilde suç duyurusunda bulundu.

Önder İmam Hatip Derneği Düzce Şubesi yönetici ve üyeleri de bugün Düzce Adliyesine gelerek, Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun ardından adliyenin önünde açıklamalarda bulunan Düzce Önder İmam Hatip Mezunları Derneği Başkanı Kudret Koz, “Bir televizyon kanalında imam hatiplilere hakaret ve iftira atan Erol Mütercimler hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik”, “hakaret yoluyla halkın bir kesimini aşağılama” fiillerinden suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu haddi aşan davranışından dolayı kamu davası açılmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

“Ailelerin ve gençlerin tercihi imam hatipliler oluyor”

İmam Hatip okullarında çok değerli gençlerin yetiştiğine dikkat çeken Koz, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Haber Global’de katıldığı programda Erol Mütercimler, imam hatip mezunlarına alenen hakarette bulunarak aşağılamıştır. Suçun basın-yayın yoluyla işlenmesi, televizyonun youtube kanalı üzerinden videoya hala ulaşılabiliyor olması ise üzüntümüzü arttırmıştır. İmam hatip camiası; bugün 1 milyon 400 bin öğrencisi, on milyonlarca mezunu ve mensubu olan geniş bir ailedir. 69 yıldır eğitim hayatına devam eden imam hatip okulları ülkemiz, milletimiz ve medeniyetimiz için çok değerli, alimler, doktorlar, mühendisler, edebiyatçılar, siyasetçiler ve devlet adamları yetiştirmiştir. Bu isimler dün olduğu gibi bugün de ülkenin dört bir yanında hizmet vermektedir. Bugün, çocuğunun hem dini ilimler hem de fen bilimleri eğitimi alması, günün gerektirdiği becerilerle donanması için ailelerin ve gençlerimizin tercihi imam hatip liseleri olmaktadır. Son yıllarda program çeşitliliğine giden okullarımız öğrenciler için cazibe merkezi olmuştur.”

“Mütercimler’in bu iftiraları yanına kar kalmayacak”

“İmam hatiplilere yöneltilen iftiralar ve mesnetsiz iddialar, aşağılayıcı-küçük düşürücü ifadeler, sadece bu camiayı değil Türkiye’yi, 83 milyonluk ülkemizi, birliğimizi ve dirliğimizi hedef almaktadır.” diyen Koz, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Ayrışma ve kamplaşmayı körükleyenler bilmelidirler ki, bu davranış ülkemize yönelik kötü emel sahiplerinin değirmenine su taşımaktadır. İşte bu gerekçe ile camiamıza yönelik iğrenç, aşağılık ithamlarda bulunan Mütercimler hakkında kamu davası açılmasını ve bu iftiralarının yanına kar kalmamasını istiyoruz. Suç duyurumuzun gereğinin yapılacağına; ülkemizi, milletimizi, çocuklarımızı, bugünlerimizi ve yarınlarımızı hedefleyen bu tür davranışların cezasız kalmayacağına inanıyoruz. Biz biliyoruz ki, adalet yerini bulacak ve bir daha kimse ülkemizin güzide okullarından olan imam hatiplerden mezun olanlar hakkında böyle pervasız davranışlara cüret edemeyecektir. Son olarak okullarımızdan mezun olmanın haklı gururunu taşıyan; imam hatiplerin bu toprakların mayası, harcı,  irfanı olduğuna inanan, işadamı, bürokrat, siyasetçi, akademisyen, esnaf kısacası herkesi Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz.”

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (10)
vatandaş 2 yıl önce
Sosyal mesafe nerede? Kolunu açtığında diğerine değmeyecek!
vatandaş 2 yıl önce
Syn Mütercimler doğruları konuştu sizde doğrulardan rahasız oluyor sunuz olayın özeti budur
AKILLI 2 yıl önce
KUDRET KOZ SEN MÜDÜRLÜK YAPTIĞIN KURUMDAKİ EŞ DOST ALIŞ VERİŞ İŞLERİNİN HESABINI VER ÖNCE
ahmet 2 yıl önce
keşke ensar vakfı için yada uşaki lideri için de suç duyurusunda bulunsaydınız...
Ahmet konuk 2 yıl önce
Ya imanla yükselir
Ya inkarla çürürsün
Bu yol burda bitmiyor
Gittiğinde görürsün
N.F.K
Ali 2 yıl önce
Ayıp ayıp, dün Hafız İho ya saldır Ömer Bey ,
Burda da gövde göster ayıp
Delik büyük! 2 yıl önce
Laboratuarlarinizdaki çalismalarinizi keske yarim birakmasaydiniz, millet tarimda, biyolojide, fizikte, uzay teknolojisinde müjdelerinizi beklerken keske islerinizi yarim birakmasaydiniz. Yazik
Veli 2 yıl önce
Ömer Faruk değil mi ? Orada ki,
Yazık daha dün bir imam hatip i hedef almışken şimdi sahte tepkiler yazık ,
Yemeyin Düzceliler yemeyin artık
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
açık