banner851

banner955

BU İŞGALE ‘DUR’ DİYECEK YOK MU?

Azmimilli Mahallesi Darıcı Sokak’ta yaşayanlar yayaların yürümesi için yapılan kaldırımları binalarının otoparkına çevirdi. Arka arkaya araçlarını kaldırıma park edenler nedeniyle sokağı kullanarak şehir merkezine gitmek isteyen yayalar yoldan yürümek zorunda kalıyor.

Düzce 27.11.2021, 12:00 27.11.2021, 14:25
2511

TÜİK verilerine göre, Düzce’de 120 bini geçen araç sayısı, 395 bin 679 nüfuslu Düzce’de trafik ve otopark sorununu da beraberinde getiriyor. Her köşe başında özel otoparklar varken fiyatı yüksek bulan sürücüler şehir içinde araçlarını park ettikleri yaya kaldırımlarını işgal ediyor.

Sanki kaldırım değil binalarının otoparkı!

Özellikle kent merkezine yakın ara sokaklardaysa durum daha tehlikeli bir boyut aldı. Kaldırımları şahsi otoparklarına çeviren bina sakinleri nedeniyle vatandaşlar yollarda yürümek zorunda kalıyor.

Yayaların yürüme alanlarının gasp edildiği bir adres de Azmimillî Mahallesi Darıcı Sokak oldu. Çevrede yaşayanlar kaldırımları binalarının otoparkına çevirdi.

Yayaların tehlikeli yolculuğu

Sokakta iki tane açık otopark olmasına karşın arabalarını arka arkaya kaldırıma dizen şahıslar nedeniyle yayalar güvenliklerini tehlikeye atarak yolda yürümeye mecbur bırakılıyor.

Zaten dar olan yollara bir de kaldırım gaspçıları eklenince durum Gazhane Caddesi’ne ve şehir merkezine gitmek isteyen yayalar için kâbusa dönüyor. Düzceliler kent geneline yayılan kaldırıma park eden araç sorununa çözüm bulunmasını istiyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (12)
Düzcenin delisi 1 yıl önce
Şehir merkezinde otoparksiz bina yaptırmayacaksin. Sonra kaldırıma park edene ceza kesme hakkın olur. Otoparka 5 lira veremeyeceksende araban evinde kalsın. Ben şehir merkezindeyım evimin önüne park edemiyorum.
Yetkililer nerede? 1 yıl önce
Ayni sorun dariyerli sokaktada mevcut sokakta kaldirim diye birsey kalmadi artik heryer arac yol kaldirim kac defa polise sikayet etmemize ragmen ne bir polis gelip mudahale ediyor ne baska biri sokagin icinde otopark olmasida isin cabasi burdan yetkililere duyurulur.
Esnaf 1 yıl önce
Hergün belediyeye zabıta alırken kaldırım işgalini görmeyen yada göremeyen zabıta yöneticileri ne iş yapar? Odamızda değil halkın içinde iş yapılır
Madur 1 yıl önce
Millet te ne yapsın beş dakikalığına aracı bir yere bırakamıyor her taraf deynekçi oldu belediyenin hiçbir çabası yok ne yazıkki
Madur 1 yıl önce
Millet te ne yapsın beş dakikalığına aracı bir yere bırakamıyor her taraf deynekçi oldu belediyenin hiçbir çabası yok ne yazıkki
Kanun yok 1 yıl önce
Bir tane akıllı ne olacak diye bırakıyor sonra takip edenler sivriler geliyor. Kanunlar caydırıcı değil zeka testleri yaptıracan bazı ihlallerde bazı durumlarda ise büyük camii önünde bağırsınlar 1 hafta
Hlj 1 yıl önce
Plakalarini cekseyd ceza yazilirdi.Ayni durum Cedidiye mihriban sokakla goksel sokagin kesiştigi yerde engelle kaldirimina dahi parkeden serviscilerin arabalari var.kaldirimlar araba dolu.Polis geciyor tinnn .hicbirsey demiyor.
CAN 1 yıl önce
BIRDE GELIN GÖRÜN NUSRETDIN MAHELESINE YOLBOYUNCA AYNI MANZARA YAPACAK BIRSEY YOK DERLER ALMANYADA BUNU YAP 10 DAKIKADA ARABAN CEKICIYLE CEKILIR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız