banner851

banner955

BU MU SENİN ADALETİN?

Fevzi Çakmak Mahallesi'ndeki Düzce Baro binası içerisinde yer alan Baro Teras Kafe'nin kapısına zabıta tarafından binada yangın merdiveni bulunmadığı gerekçesiyle mühür vuruldu. Ocak ayında kafenin işletmeciliğini üstlenen müstecir, yangın merdiveni olmadığı için çalışma ruhsatı alamayınca Baro Başkanı Av. Azade Ay'dan gerekli imar düzenlemelerinin yapılmasını istedi. Ancak kafeye 100 bin lira masraf yapan müstecir ne parasını alabildi ne de merdiven yapılmadığı için işyerini açabildi. Daha önce görevden alınan HDP’li başkanlara ve FETÖ’cü savcıya sahip çıkan Baro Başkanı Ay, kiracının hakkını görmezden geldi.

Düzce 14.07.2020, 18:20 15.07.2020, 11:40
7388
BU MU SENİN ADALETİN?
banner1032

Düzce merkeze bağlı Fevzi Çakmak Mahallesi adliye karşısındaki Düzce Baro binası içerisinde yer alan Baro Teras Kafe'nin hizmet vermemesinin altında imara aykırı yapılaşma çıktı.

2018 yılının ekim ayında Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu tarafından açılışı yapılan Düzce Barosu ek hizmet binasına 300 kişilik seminer salonu ve büroların yanı sıra bir de kafeterya kazandırıldı. Avukatların dinlenme ve yeme-içme ihtiyaçları göz önüne alınarak hizmete sokulan kafeterye 2 yıl gibi bir sürede 3 müstecir değiştirdi. Son olarak Düzce Baro Başkanlığı ile 20 Ocak 2020 tarihinde kira sözleşmesi imzalayan Sezgin Aktaş, kafenin yeni işletmecisi oldu. Kafede yeni düzenlemeler yapan ve bunun için 100 bin lira gibi yüksek bir harcama yapan Aktaş, 2. ayın içerisinde Düzce Belediyesi zabıta ekipleri tarafından binada imara aykırılıklar bulunduğu gerekçesiyle kapıya mühür vurulmasının şokunu yaşadı. Binada yangın merdiveni bulunmaması nedeniyle işlettiği kafe mühürlenen Aktaş, soluğu Düzce Baro Başkanı Av. Azade Ay'ın yanında aldı. Tekrar kafenin faaliyete geçebilmesi için yangın merdiveni yapılması gerektiğini anlayan müstecirin tüm girişimlerine rağmen, baro yönetimi bu önemli ve hayati eksikliği gidermedi. Bunun üzerine işletmeci Sezgin Aktaş, kafeye yaptığı masrafın karşılanmasını istedi ancak bu talebi de karşılıksız kaldı.

Daha önceki işletmecilerin yangın merdiveni olmadan işlettiği Baro Teras Kafe'yi yönetimin uzlaşmadan ve haktan uzak tavrı yüzünden artık işletmek istemeyen Aktaş, 23 Haziran 2020 tarihinde Düzce Baro Başkanlığı'na kira akdinin karşılıklı anlaşarak sonlandırılması için dilekçe sundu.

Vatandaşın mahkemelerde hakkını savunan avukatların 2 yıldır imara aykırı bir binayı sosyal alan olarak kullanması gözleri ek binayı yaptıran Baro Başkanı Av. Azade Ay'a çevirdi.  

Terör örgütü PKK’ya destek verdikleri gerekçesiyle HDP’li belediye başkanlarının görevden alınıp yerlerine kayyum ataması konusunda “Türkiye hukuksuz sabaha uyandı” ifadesi ile HDP'li belediye başkanlarına sahip çıkan Av. Azade Ay, baro binasında yaşanan ve müsteciri mağdur eden hukuksuzluğa göz yumuyor.

Geçmişte FETÖ’cü Savcı Muharrem Sarıkaya’ya da destek olan Baro Başkanı Ay’ın sergilediği bu tavır “Kendi başını bağlanamayan gelin başı bağlarmış” dedirtti

Müstecirin eşyalarını dışarıya koyduran Av. Azade Ay hakkında, önümüzdeki günlerde hukuk mücadelesi başlatacağı öğrenildi.

Yorumlar (10)
Osmanli torunu 2 yıl önce
Yonetime chp yi getirirseniz pirincin tasini ayiklarsiniz.Bu zihniyet sahiplerinin ulkeyi yonetdikleri zamanda zulum ve baskici yonetimini ne cabuk unutdunuz!.
Kazım Karabekir 2 yıl önce
Yahu düzcede herşey yasal resmi tertip düzenli herşey yerli yerinde de gelip kapatıyorlar.Bence düzce türkiye içinde plakada olduğu gibi herşeyde de son il
Oflu Özkan 2 yıl önce
ya nasıl bir yandaş medya olup çıktınız nedir bu taraflı habercilik Azade hanımın sorumluluğunmdamı o bina ortak mülkiyeti olan deprem sonrası yapılmış ama yapılırken yangın ruhsatı gözardı edilerek iskan verilmiş buda chp zihniyetinin yaptığıı usulsüzlüktür kesin kılıçtaroğlu yapmıştır.kandırılan guruhun bunda hiçbir sorumluluğu yoktur çünkü onlar kandırlımıştır.
bulut 2 yıl önce
bırakın bu tetikçi haberleri...bu medya dili 20 sene öncesindeydi...
Ramazan 2 yıl önce
Binanın uygulama projesinin onaylayan belediye ile sorumlu yapı denetimi firması ceza alması gerekir. Ayrıca binayı kullanıma açması için iskân izni verilirken yangın merdivenin olmadığı hâlde nasıl yapı kullanıma
izin belgesi nas verildi tuhaf bir durum.bir de yapı kullanma izin belgesinde binanin 4 kat yazdığı hâlde asansör tesisini zorunlu olması gerekirken bile yapmayan inşaat firmalarına yapı binaların yapı kullanma izin belgeleri bile veriliyor. Çok tuhaf bir durum.
Vatandaş 2 yıl önce
Bu kadın kraliçe elizabeth sendromu na girmiş,kendini ilgilendirmeyen her şeye burnunu sokuyar,acaba bunun altında ne yatiyor nede olsa chp zihniyeti soruya soruyla cevap vermek ,çok konus bos konus konuşmak.......
Apo 2 yıl önce
Yangın merdiveni olmayan bir bina nasıl iskân ruhsatı alır?
Aydın 2 yıl önce
Bu haber yapılırken başkandan bilgi alındı mı? Alınmadıysa tamamen insanları zan altında bırakan bir haber olur. Bu da size yakışmaz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
orta şiddetli yağmur