banner851

banner614

BU ŞEHİR GENÇLERE NE SUNUYOR NE SUNAMIYOR?

Düzce Üniversitesi’ni kazanan gençlerin şehre bakış açısının olumsuz olduğunu gündeme getirdiğimiz haberimizin ardından, Öncü Medya’nın sosyal medya hesapları yorum yağmuruna tutuldu. Kimi vatandaşlar, “üniversite kenti” olması arzulanan Düzce’nin bu haliyle üniversite gençliğine hitap etmediğini savunurken, kimisi ise öğrencilerin daha çok eğitime odaklanması gerektiği yorumunu paylaştı.

banner619
Düzce 01.09.2021, 16:25 02.09.2021, 15:38
4222

Düzce Üniversitesi’ne yerleşen bir öğrencinin Düzce’de genç nüfusa yönelik sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerin zayıf olduğu öngörüsüyle duyduğu memnuniyetsizliği dile getirmesi günün en çok tartışılan haberi oldu.

Öncü Medya’nın sosyal medya hesaplarını yorum yağmuruna tutan vatandaşların çoğunluğu, “Ağlaya ağlaya geliyorum” paylaşımı yapan öğrencinin haklı olduğu noktalara temas etti.

Birçok sosyal medya kullanıcısı, Düzce’de sosyal etkinliklerin olmadığını, ev kiraları başta olmak üzere, Düzce’de hayat pahalılığı olduğu görüşlerini savunurken, bazı sosyal medya kullanıcıları ise, Düzce’ye gelen öğrencilerin daha çok gelecekleri için eğitime odaklanması gerektiğini belirtti.

İşte gelen yorumların bazıları:

Zekeriya Çvş: Rektör kendi beceriksizliğini zaten TV’ de anlatmış. Bu ağlayan da sanırım “Ağlaya ağlaya gelirim” dediğine göre bir zamanlar üniversitenin canına okuyan Y. Akbıyık’ın akrabası olabilir.

Candan Aydın: Haklılar, Düzceli olarak biz bile, şehrimizin şantiye halinden rahatsız, gelişme kaplumbağa hızıyla.

Rukiye Balta Karaağaç: Tercihini ona göre yapsaydın, amacın okumaksa neresi olursa olsun okursun. Okulu bahane etme.

Nedim Yılmaz: Tarikattan bol bir şey yok Düzce’de ne yapsınlar, biraz beklesinler millet bahçeleri açılınca keyif ÇAYI içerler bol bol!!!

Alper Makak: Gençleri cezbeden eğlence mekânları olmadığı sürece böyle olur, kafa yapılarınızı genişletmek lazım…

Okan Çotur: Yorumların birazını okudum. Kimse kendi insanlığından bahsetmemiş, yani en basiti bir ev kiralayacak olsa öğrenci bir dünya fiyat çekiliyor, dolmuşlar pahalı Beçi’den kalkıp, en basiti Samandere’ye gezmeye gitmek istese, kaç tane araba değişmesi gerekiyor.

Gülşen Topal: Öğrenci, adı üstünde. Öğrenciler ailelerinin gönderdiği parayla zor zar okuyor. Yazık, günah. Düzce’deki kira fiyatlarının vay haline, kıza gelince de hepiniz yükleniyorsunuz, gelmesin okumaya, niyeti yoksa diyorsunuz. Niyetini nereden biliyorsunuz, bu kız sizlerin de kızı olabilir. Ben de bir kız annesi olarak, nazını çekiyorum. Bu kız da ailesine naz yapıyordur. Onlardan uzak kalmamak istiyordur, belki bir bahane olarak bunu seçmiştir. Düzce kültürde, sporda sıfır diyorlar. Sanki yaptınız da, biz mi gitmedik? Mal gibi yaşıyoruz, iş, ev insan mahalle aralarına, basket sahası, tenis kortu, masa tenisi vs. yapar, millet vakit geçirir. Futbol maçı yapmak için, para ödüyorlar.  Her yer ticarethane olmuş, yeme içmeye kıyafete bakıyor insanlar, bir aktivite yok.

Berkay Kuru: Yine makam ve mevki sahipleri konuşmuş. Acaba yorum yapanların kaçı üniversite mezunu? Şahsen Düzceli olarak Düzce Üniversitesi’nden mezunum. Öyleymiş, böyleymiş sallaması kolay. 1 hafta öğrenci evinde kalın da, neyin ne olduğunu görün. Eski üniversite mezunları da gençliği yad eder belki. O yayla, bu deniz deniliyor da; adamın imkânı yok, altında arabası yok, toplu taşıması yok, karnını doyuracak parası yok, okuduğu için herhangi bir vasfı yok, saygı yok, sevgi yok, yok oğlu yok. Göz göre göre kör olmayın! Ot geldik, saman mı gidelim? Bir eğitimci olarak, bizlerde öğrencilere sizlerin düşündüğü gibi ket mi vuralım.  Bir insan ne için yaşar; acı çeksin, karamsar olsun, öfke, stresli olsun diye mi? Şu kendi bağnaz düşünlerinizi bir kenara bırakın da, gençliğe bakın. Sizler zamanında kötü günler geçirmiş olabilirsin, ama bu durum nesilden nesile aktarılacak değil. Şu cennet vatanda varlık içinde yoksulluk çekiyoruz. Biraz olsun at gözlüklerini çıkartalım iyi olmak için çabalayalım. Geçmişten ders alalım, o kötü günleri yarınlara bırakmayalım.

Gül Dönmez: Arkadaşlar araştırın suç oranının her geçen gün fazlalaştığı gençlerin çukur dizisine, Kurtlar Vadisi’ne özenerek büyüdüğü bir kent söz konusu. Benim 11 yaşındaki kızım bile memleketimde yaşamak istemiyor. Tanıdığım çoğu genç, bir suça karışmış. Mustafa Kemal Atatürk'ün sanata verdiği önem ortada, gençlik tiyatro sinema. Görmeli yaptığınız yorumlar çok yanlış okumak sanat birlikte olmalı.

Murat Torlak: Düzce’ye kurban olun siz. Geldiğiniz yerleri çok merak ediyorum.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (9)
sinan kambur 2 hafta önce
herşeyden önce temiz toplum şart, bir şehirde gayrimeşru,ayakçı,kaçakçı omuzu düşük varsa hiçbir şekilde ilerlemez o şehir, gelen kaçar ,,geçmişte osb de bunun örnekleri yaşandı,eskiler bilirler...
murteza yılmaz 2 hafta önce
gelirseniz ekime kadar. kayıtlar devam ediyor. düzce üniversitesini kazanan da işte sırf bina okumak için gelen tiptir çoğunlukla. odtü, boğaziçi kazanın o zaman.
uzm. 2 hafta önce
bu kadar tarikat varken Düzceden bi cacık olmaz.Zaten olmamışda..Allah ayetinde benimle arana birşey koyma diyor sen yok illada olacak diyorsun..ŞİRK ci şehir..Birde şimdi afgan yobazı suriye ırak mültecileri çıktı.Bizim yobazlar azdı birde onlar eklendii.Afgan gibi olmaya gidiyoruz..Tarikatcı kadınlar hadi iyisiniz üzerinize 3 5 tane daha kadın gelir sıkıysa sesini çıkar..
İçinizdeki İrlandalı 2 hafta önce
Ulan düzce de oksford vardıda bizmi gitmedik hadi oradan taşradan varoştan gelmişsin memleketi beğenmiyorsun
Talihsiz talihli 3 hafta önce
İnsanımız bir çok üniversitenin anlamsız olduğu ne zaman anlayacak bakalım.
Şampiyon 3 hafta önce
Zehirli hava solumaya niye gelsinki değerli ve kıymetli üniversite öğrencilerimiz … Önümüz kış bakın görün geçen kıştan değişen bir durum yaşanacakmıı….
Duzceli 3 hafta önce
Fisko kavsagi yine olmadi trafik tikaniyor bir an once viyaduk yapilmali yada dalcik
Engin 3 hafta önce
Gelme o zaman sanayiye git
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın