banner851

banner955

BU SOKAK ‘TARİH’E GEÇECEK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün öncülüğünde Konuralp için Kültür ve Sanat Sokağı Projesi hazırlandı. Kurulacak olan Kültür ve Sanat Sokağı ile hem Konuralp'in gelişmesi, hem de bölge tarihinin gelecek kuşaklara aktarılması hedefleniyor.

Düzce 09.11.2021, 10:50 09.11.2021, 16:10
611

3 MİLYON MASKE DAĞITILDI

Koronavirüs pandemisi ile birlikte halkın koruyucu tedbirlere ücretsiz ulaşması için maske üretimine başlayan Düzce Belediyesi, personel ve gönüllülerin iş birliği ile 3 milyon maske üretimi gerçekleştirildi.

MASKE KESİMİNE DESTEK OLAN İŞ İNSANINA PLAKET

Düzce Belediyesi ile hayırsever iş birliğinin örneğinin sergilendiği maske üretiminde katkısı bulunan iş insanı Oktay Çelebi unutulmadı. Başkan Özlü, 3 milyon maskenin kesimine yönelik verdiği destekten dolayı iş insanı Oktay Çelebi’ye teşekkür plaketi verdi.

BİR PLAKET DE KİTAP DESTEĞİ VEREN İŞ İNSANINA

Düzce Belediyesi’nin kültürel çalışmalarına katkıda bulunan ve Kültür İşleri Müdürlüğü’ne dünya klasikleri başta olmak üzere toplam 800 kitaplık destekte bulunan iş insanı Murat Şener ile de bir araya gelen Başkan Özlü, katkılarından dolayı kendisine teşekkür plaketi takdim etti.

Başkan Özlü, bir araya geldiği iş insanlarına plaketlerini takdim etmesinin ardından yaptığı açıklamada, “Düzce’nin gelişmesi ve kalkınması noktasında ortaya koyduğunuz duruşunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Yardımın, desteğin azı çoğu olmaz. Düzce için kim bir çivi çakıyorsa bizim için kıymetlidir.” dedi.

BAŞKAN ÖZLÜ, KÜLTÜR VE SANAT SOKAĞI PROJESİNİ İNCELEDİ

Öte yandan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün öncülüğünde Konuralp için Kültür ve Sanat Sokağı Projesi hazırlandı. Kurulacak olan Kültür ve Sanat Sokağı ile hem Konuralp'in gelişmesi hem de bölge tarihinin gelecek kuşaklara aktarılması hedefleniyor. 
Kültür ve Sanat Sokağı yapılması konusunda atılacak adımların detaylarını görüşmek için Konuralp'te incelemelerde bulunan Başkan Özlü, tüm Konuralp'i kapsayan bir projeye hazırlandıklarını kaydetti. 

KISA SÜRE İÇİNDE BAŞLAYACAK

Konuralp’in yakın zamanda Türkiye ve dünyada tanınan tarihi bir kent haline geleceğini bildiren Başkan Özlü, “Hem tarihi dokuyu ortaya çıkartmak için hem de bölge halkımıza gelir getirecek alt yapı projelerini hayata geçirmek için arkadaşlarımız ile birlikte yoğun bir mesai harcıyoruz. Ekiplerimiz, detaylara yönelik çalışmalara kısa süre içerisinde tamamlayacak. Oluşturacağımız Kültür ve Sanat Sokağını tarihi dokuya bağlı kalarak hazırlayıp hizmete açacağız.” dedi.


Projenin uygulanacağı alanı da gezen Başkan Özlü, ardından Konuralp sakinleriyle bir araya gelerek taleplerini dinledi

banner844
Yorumlar (3)
18. madde magduru 1 yıl önce
lütfen bu işleri yaparken milletin bagına bahçesine evine çökmeden yapalım 18 uyguladık deyipde degil gönül rızası ile yapalımmmm
Aslı 1 yıl önce
Hep yalan.konuralpin altyapısını bitir önce sonra üste geçersin
öz kasabalı 1 yıl önce
Cezane olduğunda kapalı oturacak bir tane yer yok, park zaten yok, Konuralp meydanda oturacak bir tane bank yok, sokak ışıklandırmaları yerinden çıkmış yanmıyorlar bile, Konuralp meydan havuzu kapalı pislik içinde neden yaptınız o zaman.