banner851

banner614

BU TESİS BÖLGEDE TEK

Çürük olduğu gerekçesiyle yıkılan Düzce Kasrı’nın yerinde yükselen Düzce Belediyesi Mutfak Sanatları Merkezi, Cuma günü düzenlenecek açılış töreninin ardından kapılarını misafirlerine açıyor. Bölgede bir ilk olma özelliği taşıyan ve Başkan Dr. Faruk Özlü’nün üzerinde titizlikle durduğu merkez, 30 Ağustos resepsiyonunda ilk kez görücüye çıkmış ve katılımcılardan tam not almıştı.

banner619
Düzce 13.09.2021, 12:11 13.09.2021, 12:27
4542
BU TESİS BÖLGEDE TEK

Geçtiğimiz yıl temmuz ayında restorasyon çalışmaları yürütülürken çürük olduğu gerekçesiyle yıkılan ve geçtiğimiz ay yeniden inşa edilmesi süreci tamamlanan Düzce Kasrı’nın açılış tarihi belli oldu.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleriyle bir gastronomi üssü olarak planlanan ve kent mutfağının yöresel yemeklerinin servis edileceği Mutfak Sanatları Merkezi, 17 Eylül Cuma günü kapılarını açıyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonuyla ilk kez görücüye çıkan ve katılımcılardan tam not alan tesis bölgede ilk olma özelliği taşıyor. Mutfak Sanatları Merkezi’nde, kültürel çeşitliliği mutfağına da yansıyan Düzce’nin kente özgü damak çatlatan 81 çeşit yemeği misafirlere sunulacak.

Bunun yanı sıra merkez gelenekler tatların nesilden nesile aktarıldığı bir eğitim ve uygulama yuvası da olacak. Merkezde Gurme yemek organizasyonları ve sosyal etkinlikler de düzenlenecek.

Vizyoner bir bakış açısıyla şehre kazandırılan Mutfak Sanatları Merkezi, cuma günkü açılış töreninin ardından Düzceliler’e ve turistlere hizmet vermeye başlayacak.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (5)
Halktan 2 gün önce
Bu kadar titizlikle yapılan bir yere gelen kişilere Düzce merkez manzarası yerine vericileri seyrettirmek kötü olmuş bu yenileme çalışmalarında keşke bunlarda planda idi daha hoş ve güzel bir ortam olmuş olabilirdi
Düzceli 3 gün önce
Düzce kasrıdan önce şu meşhur merkezede ki millet bahçesi mi açılsa? Yada merkezde ki yollar mı tamamlansa? Merkezde heryer polis barikat demirleri ile doluda ulaşımda biraz zorluk yaşanıyor.
Madur 3 gün önce
Milletin parasıylan 15 sene önce yapılan binayı çürük diye yıktırıp yerine başka bina yaptıran zat o mütahiti çürük bina yaptın diye mahkemeye verdimi acaba ?
sts 3 gün önce
sadece yerin de değil online de hizmet vermeli herkes oraya gidemeye bilir internet üzerinden de sipariş verebilinmeli
mustafa öztürk 3 gün önce
vatandaşın geliri yükseldi geliriz artık çoluk çocuk