banner851

banner614

BU UYARILARA DİKKAT!

banner619

2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlaması ile birlikte öğrenci ve velilere sağlıksız ürünler sunulmasının önüne geçmek için Düzce'de denetimler başladı.

banner846
Düzce 10.09.2019, 14:23 11.09.2019, 16:50
610
BU UYARILARA DİKKAT!
banner844

Yeni eğitim ve öğretim döneminin başlamasıyla beraber, tüketicinin korunması ve piyasa gözetimi için Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Düzce Ticaret İl Müdürlüğü tarafından, Düzce’de bulunan kırtasiyelerde denetim gerçekleştirildi.

Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri, denetimlerde ürünlerin sertifikaları kontrol edilerek, üretim yerleri ve içerisinde barındırdığı kimyasal karışımların değerleri incelendi. Vatandaşı bilinçlendirmek ve çocuk sağlığını tehdit eden ürünleri belirlemek amacıyla gerçekleştirilen denetimlerde ekipler ayrıca çocukların sağlığına zarar verebilecek olan ürünlerin satışı yapılmaması konusunda kırtasiye ürünleri satan esnaflara uyarılarda bulundu.

CE ve TSE belgeli ürünler tercih edilmeli

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, “Yapılan sıkı denetimler sayesinde güvensiz ürünlerin sayısı azalsa da az miktardaki güvensiz ürünler piyasada vatandaşlara satılabiliyor. Ekiplerimizde okula giden öğrencilerin bu tür ürünleri kullanmaması için şehir genelindeki kırtasiyelerde denetimler gerçekleştiriyor. Ayrıca vatandaşlarımızı CE ve TSE belgeli ürünleri tercih etmeleri hususunda uyarmak isteriz.”

Zabıta ekipleri, özellikle ağustos ve eylül aylarının kırtasiye ürünleri ve okul kıyafetleri ile ilgili denetimlerin yoğun olarak yapılacağı aylar olacağını bildirdi.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (4)
Komedi 2 yıl önce
Maçanız yiyorsa, BİM - A101 - ŞOK gibi Çin'de kalitesiz ucuz mal ürettirip, piyasada ucuza satan ve kırtasiyecilerin ekmeği ile oynayan ve hükümetin de göz yumduğu yerlerde yapın bu denetimi. Tabii dediğim gibi gücünüz yetiyorsa !!!
VELI 2 yıl önce
Devlet okullari bile mubarek yok ek kitapti yok bilmem neydi yok cartti yok curttu almassaniz devlet kitaplari guzel degil ceremeyi hem anne baba ceksin ozellikle kantinlerin bu kadar pahali olmasi akil isi degil ya
VELI 2 yıl önce
Boyle seyler yapacaginiza okul kantinlerine bakin efendiler hersey ates pahasi cocuklar okulda hicbirsey yiyemez hale geldi tost ayranin 6 lira oldugu okulda cocuk nasil okusun okumak bedava degil okumak parayla oldu artik d
gÜNAYDIn 2 yıl önce
YAPAN YAPTI ALIŞVERİŞİ TEŞEKKÜRLER :) BU SAATTEN SONRA DENETİM OLSA NE OLUR