banner851

banner955

‘BU YOLA TURİZM KENTİ OLMAK İÇİN ÇIKTIK’

Taksici esnafı ile taksi duraklarını daha modern bir tasarımla buluşturan Düzce Belediyesi, kent merkezindeki taksi duraklarını yenilemeye devam ediyor. Taksi duraklarının yapım aşamasını yakından takip eden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, turizm kendi olmak için çıktıkları yolda tek tip taksi duraklarının kente estetik katacağını söyledi.

Düzce 22.02.2022, 12:00
617
‘BU YOLA TURİZM KENTİ OLMAK İÇİN ÇIKTIK’

Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü, kendi öz imkânlarıyla yapmaya başladığı taksi duraklarının üretimine devam ediyor. Şehrin modernleşmesi için estetik kaygı ile dizayn edilen yeni taksi durakları, çelik konstrüksiyon gövdeye sahip olurken ahşap mobilyası, alçıpanı ve dış cephesi Destek Hizmetleri tarafından imal ediliyor.

“BU YOLA TURİZM KENTİ OLMAK İÇİN ÇIKTIK”

Belediye şantiyesindeki taksi durakları çalışmalarını yakından takip eden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Kent estetiğini önemsiyoruz ve turizm kenti olmak için çıktığımız bu yolda taksi duraklarımızı da modern hale getiriyoruz. Hem taksici esnafımızın ihtiyacını karşılıyoruz hem de kent estetiğine uygun tek tip yapılar yapıyoruz. Taksi duraklarını yaparken kendi öz kaynaklarımızı kullanarak maliyeti de en aza düşürüyoruz. Tasarruf ederken kentimizi de dizayn ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

İLK ÖRNEĞİ MİLLET BAHÇESİNE KOYULDU

Belediyeden yapılan açıklamaya göre Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri ayda iki taksi durağı imal etmek için yoğun mesai harcarken 21 metrekare olan taksi duraklarından 6 adet, 14 metrekare olan duraklardan 24 adet ve 30 metrekare olan taksi duraklarından da 3 adet yaparak yerlerine koyacak. Müdürlük taksi duraklarının ilk örneğini Millet Bahçesi’nde sergilemiş ve modern duraklar ilgi görmüştü.

banner844
Yorumlar (10)
Düzce'li.. 8 ay önce
20 yıldır yerel yönetimde olan AKP nin Düzce'de yaptığı tek şey yıkmak.. İlginç olansa kendi yaptıkları binaları da 15 yılı dolmadan yıkıp, proje diye değiştirdikleri caddeyi de bir kaç kez yıkıp yapmaları.
Düzce'li.. 8 ay önce
Keleş geldiğinde Asar kenarında zaten yeni ve güzel olan tüm demir korkulukları yenilemişti.. İlginç olan beton tablayı da yıkarak komple.. Şimdi bu duraklarda yeni.
Düzceli 8 ay önce
Otobüs duraklarını yenileyin. İnsanları ķüçücük minibüslere sıkıştırdınız zaten. Bu taksi durağı sevdası nedir ya?
Düzceli 8 ay önce
Taksi durağından çok daha önemli işleri var düzcenin
Yeni Mahalleli 8 ay önce
Ne büyük eksiklik bu TAXİ durakları bahçeler yokmu Düzce kızın başka sorunu mahallemizdeki 1 köprü var lütfen gelip bakın içler acısı, yazık VAllahi yazık insanlar aç geziyor tek derdimiz durakmı kaldı
Yamalı Pantalon 8 ay önce
Park taksiye vadedilen TV henüz ulaşmadı Sayın Başkanım. Yanınızdakilere verdiğiniz görevleri takip etmek için de bir kişi gerekebilir.
Tv 8 ay önce
Tv yide kendiniz alsanız olmaz mı Onu damı belediye verecekti
yeter artık 8 ay önce
10 senedir düzce de yaşıyorum, şu taksi duraklarının yenilendiği kadar başka bir şeyi yenileme yok galiba, 3 mü oldu 5 mi oldu! otobüs duraklarını yenileyin para saçıcak yer varsa..
Düzceli 8 ay önce
Özlü gelde yeşiltepe mh caminin önündeki şelaleyi çalıştırt görelim.Kasrıda yemek içmek den başka işler de var.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
açık