banner851

banner955

BUGÜN ŞEHİTLİKTE KUR’AN-I KERİM OKUNACAK

Düzce Belediyesi ekipleri kent merkezi genelinde bulunan mezarlıklar başta olmak üzere cadde ve sokaklarda; bakım, onarım ve temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Düzce 01.05.2022, 10:15 01.05.2022, 10:29
362
BUGÜN ŞEHİTLİKTE KUR’AN-I KERİM OKUNACAK

Geçen yıl Ramazan Bayramında, Kovid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında kabir ziyaretleri, şehit aileleri dışında tüm vatandaşlara yasaklanmıştı. Geçen yıl vefat eden yakınlarının kabirlerini ziyaret edemeyen Düzceliler’in arife günü başta olmak üzere bayram boyunca Düzce’deki mezarlıklara akın etmesi bekleniyor.

Düzce Belediyesi Mezarlık İşleri Müdürlüğü ekipleri de, şehir mezarlığında yapılacak bayram ziyareti öncesi temizlik, bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirdi. 

OTLAR BİÇİLDİ, AĞAÇ BAKIMLARI YAPILDI

Müdürlüğe bağlı ekipler, çalışmalar kapsamında mezarlıkların içerisindeki yabani otlar temizlenirken, yürüyüş yolları, ağaçların bakımı, tırpan ve temizlik çalışmasının yanı sıra bakım, onarım ve boyama işlemleri de gerçekleştirdi.

Arefe ve Ramazan bayramında kabir ziyaretleri öncesi hazır hale getirilen mezarlıkta ayrıca, ışıklandırma çalışmaları da tamamlandı. Ekipler ayrıca merkeze bağlı mezarlıklarda da gereken bakım onarım ve temizlik çalışmalarını tamamlayarak, bayram ziyaretine hazır hale getirdi.

KUR’AN-I KERİM OKUNACAK

Müdürlükten yapılan açıklamada, arefe günü (1 Mayıs 2022 Pazar) saat 11:00 ile 16:00 arasında Şehitlikte Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunacağı belirtildi. Öte yandan ekipler; ziyaretçilerin kabir üstlerini ve etrafını temizledikten sonra çıkan atıkları, mezarlık içerisinde bırakmamalarını istedi.

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız