banner851

banner955

“BURADA ÇALIŞMAKTAN MUTLUYUZ…”

Düzce’de dezavantajlı kişilerin sosyal entegrasyonu için hayata geçirilen proje kapsamında Kusursuz Kafe’de istihdam edilen down sendromlu gençler, çalışma hayatı ile sosyal hayata bağlanıyor. Öncü Haber mikrofonuna konuşan gençler, çalıştıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Düzce 09.09.2020, 11:45 09.09.2020, 11:28
1585

Düzce Belediyesi, Türkiye Beyazay Derneği ve Düzce Sosyal Etkinlikler Derneği işbirliğinde 2017 yılında Kent Park’ta hizmete açılan Kusursuz Kafe’de istihdam edilen down sendromlu gençler, burada çalışmaktan oldukça mutlu olduklarını söyledi.

Kusursuz Kafe’de çalışmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti Öncü mikrofonuna anlatan Down Sendromlu Oğuz Kaan, “Burada çakışmaktan çok mutluyum. Mesela serviste acayip iyiyim. Servisi komple ben açıyorum. Onda acayip iyiyim. Temizim. Geldiğimde bir bakarım, servisimi güzelce açarım. Arkadaşlar da zaten biliyorlar, tüm servisi ben açıyorum. Onlar tek şey yapıyorlar, başkan gel servisi aç diyorlar.” dedi.

Diğer genç ise “Garsonluk yapıyorum. Servis açıyoruz. Herkes geliyor, kahvaltı veriyoruz. Aynı böyle dolu oluyor.” diye konuştu.

banner844
Yorumlar (0)
22
açık