banner851

banner614

BUYURUN MÜFTÜ’NÜN NAMAZINA

banner619

Düzce İl Müftü Vekili Ünal Baş, vekalet ettiği makamın önemini unutarak, öyle bir mesaj verdi ki okuyan ‘Pes’ dedi. Koronavirüs salgını nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kararıyla camilerde cemaatle namaza ara verilirken, Müftü Vekili Baş, mesajında “Camilerimizdeki vaazlara ve coşkulu teravih namazlarına kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, çocuğuyla bütün ailemizin katılmasını sağlayalım.” çağrısı yaptı. Ciddiyetten uzak bu vahim durum Baş’ın neden göreve asaleten atanmadığını bir kez daha gözler önüne serdi.

banner846
Düzce 24.04.2020, 17:15
7355
BUYURUN MÜFTÜ’NÜN NAMAZINA
banner844

Düzce İl Müftü Vekili Ünal Baş’ın görev ve sorumluluk noktasında oturduğu makamdan bihaber olduğunu yayımladığı mesajla tüm Düzce gördü.

Nisan ayının ilk haftası yapılan atama ile Düzce İl Müftülüğü’ne atanan Rüstem Can’ın yerine göreve vekalet eden İl Müftü Vekili Ünal Baş, mübarek Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Ancak müftü vekilinin koronavirüs salgınına rağmen halkı camilerde buluşmaya davet etmesi, ciddiyet ve sorumluluktan uzak bir yaklaşım olarak değerlendirildi.

Yeni İl Müftüsü göreve başlayana kadar Düzce il müftüsü olarak din hizmetlerinden sorumlu olan Baş’ın bağlı bulunduğu kurum olan Diyanet İşleri Başkanlığı koronavirüs salgını nedeniyle camilerde cemaatle namaza ara verirken, onun mesajında halkı çoluk çocuk namaza davet etmesi, hoş karşılanmadı.

Düzce İl Müftülüğü’nün resmi internet sitesinde yer alan Müftü Vekili Ünal Baş’ın mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Ramazan, sabırlı ve kanaatkâr halimizle bizi takvaya eriştiren oruç ibadetinin farz kılındığı aydır. Hidayet rehberimiz Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı aydır. Ramazanın bereketinden istifade edelim. Kur’an ayında yuvalarımızı ve gönüllerimizi Kur’an’la buluşturalım. Mukabele geleneğimize sahip çıkarak Peygamberimizin sünnetini ihya edelim. Camilerimizdeki vaazlara ve coşkulu teravih namazlarına kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, çocuğuyla bütün ailemizin katılmasını sağlayalım. Zekât ve sadakalarımızla ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürelim. Bu mübarek ayı hakkıyla idrak edenlerden olalım. Bu duygu ve düşüncelerle bu yılki Ramazan ayı boyunca yapacak olduğumuz tüm ibadetlerin Rabbimiz tarafından kabul edilmesini, bu ayın başta Düzceli hemşehrilerimiz olmak üzere, ülkemize ve İslam Âlemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

Yorumlar (22)
Şehzade 1 yıl önce
Siz nerden vardınız bu kanıya gayette güzel bir çağrıda bulundu. Boş boş yorumlar yapıp da cahilliğinizi gözler önüne sermeyin.
Yasa Şehit 1 yıl önce
Madem Böyle Bir Çağrı Var Yasayı Hazırlayın Önce; "Bu Süreçte Korona Virüsten Ölenler Şehir Sayılacaktır" Diye Öyle Kısmi Değil Tam Şehit Sevabı İsteriz Ona Göre Teee Allah'ım Ya...
Şöför 1 yıl önce
Düzceli bu
ÖMER uğur 1 yıl önce
Müftünün normal insanlar üzerinde etki tepkisi yok denecek kadar az..Kurumun başında din görevlileri ile ilgilensin..Yani şu yok bizde dini her hangi bir mevzu ile alakalı ah ah müftü bey de açıklama yapmadı kaç gündür ne oldu vAllahi ne yapacaz diye
şinasi 1 yıl önce
düzcenin bütüüüün yöneticileri görevlerinde bihaber, aslında devlet hepsine kayyum atamalı
İmamlar boş boş maaş alma 1 yıl önce
Zoom veya instegram üzerinden her mahalledeki imam canlı teravih namazı kıldırsın... İsteyen istediği camiye bağlansın
İLAHİ ADALET 1 yıl önce
O kadar insana iftira attili bu kişi, Allah bir yerden rezil rüsva etmeye başlayacak tabi.
İNTİKAM ALANLARIN EM HAYIRLISI ALLAH ' tır..
Sonmez 1 yıl önce
Imamlik yapmasada maaşı ödenecek
Korkmasın,yoksa toplanacak yardımlar kesildi beyfendi krize girmis olabilir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
açık