banner851

banner955

CADDE BİTMEDEN SORUNLAR BAŞLADI

İstanbul Caddesi’nde uygulanan kent Estetiği Projesi’nde gecikmeli de olsa sona yaklaşılırken caddenin esnaf görüşü alınmadan sabah 7 ve akşam 10 saatleri arasında trafiğe kapatılması kararı esnafı zora soktu. En erken saat 8’de dükkân açan esnaf ve firmalar için mal indirip bindirmek soruna dönüştü.

Düzce 12.10.2021, 10:47 13.10.2021, 18:40
4931
CADDE BİTMEDEN SORUNLAR BAŞLADI

İstanbul Caddesi’nde uygulanan kent Estetiği Projesi’nde gecikmeli de olsa sona yaklaşılırken caddenin sabah 7 ve akşam 10 saatleri arasında trafiğe kapatılması kararı alındı.

Cadde üzerindeki işlemler henüz bitmeden araç trafiğine kapanacağı saatlerin ayarlanmasında taleplerin dikkate alınmaması pandemi nedeniyle zaten zor günler geçiren esnafı zora soktu. En erken saat 8’de dükkân açan esnaf ve firmalar için mal indirip bindirmek soruna dönüştü.

‘Böyle saçmalık olmaz’

Öncü Haber’e konuşan Taşkesti Su firmasının sahibi Vedat Şahin, “Dün sabah mal indirmek için arabayla caddeye girdik. Okan Bey vardı. Dedi ki ‘ Vedatcığım. İstanbul Caddesi’ne girişler artık akşam 10 sabah 7’ dedi. ‘Böyle bir saçmalık olur mu?’ dedim. Mantıken şöyle düşünelim. Hangi esnaf saat 7’de açıyor? 8.30’dan önce dükkân açan yok.” dedi.

‘Esnaf ticaret yaparsa Düzce büyür’

Esnafın da görüşü alınarak saatlerin düzenlenmesinin Düzce’nin yararına olacağını belirten Şahin, “Düzenleme yaparsanız bu iş düzene girer ve kimsenin başı ağrımaz dedim. Esnaf ticaret yaparsa Düzce hep birlikte büyür. Para kazanmazsa arsızlık ve şerlik artar. Bisikletle motosikletle bu iş yürümez.” diye konuştu.

‘Ben 7’de kime mal getireceğim?’

Saat 7’ye kadar mal akışının sağlanmasının imkânsız olduğunu belirten Şahin, “Bizim talebimiz caddenin 8.30’a kadar araç trafiğine açık olmasıydı. Esnaf zaten 8-8.30’da geliyor. 7’de ben malımı kime bırakıp da gideceğim? Belediyede başkana ulaşmaya çalışıyorum.” diyerek yetkilileri esnaf düşünülmeden alınan kararı revize etmeye davet etti.

İstanbul Caddesi esnafı şimdi belediyeden gelecek açıklamayı ve araç girişinin serbest olduğu sürenin en azından 8.30’a kadar uzatılmasını bekliyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (19)
VATANDAŞ 1 yıl önce
HEP AĞLAYAN TARAF ESNAF MAL İNDİRİLECEK DİYE KALDIRIMLAR PATLADI HEP VATANDAŞ NE YAPIN KALDIRIMDA YÜRÜNMEZ HALE GELDİ HER BASMAYA SU FIRLAYIP DURUYOR KOMPLE TRAFİĞE KAPANMASI LAZIM BENCE
can 1 yıl önce
BUNEYA COCUKLAR GIBI AGLAMAYIN BIRAKIN BELEDIYE CALISIN RAHAT RAHAT BI IS YAPAMAYACAKMI BU NEYA MIZ MIZ
Düzceli 1 yıl önce
Esnaf esnaf deniyorda esnaf halkı ne kadar düşünüyor.. bırakın bu işleri. Tabiki trafiğe kapalı olacak. Esnafda bi zahmet erken kalksın resmi daire gibi çalışmasın. Ne geliyorsa başımıza bu esnaf yüzünden geliyor
Apdül rezak 1 yıl önce
Eds kurulsun, ✌️
Husamettin ULUDOGAN 1 yıl önce
Duzce yine beton yığını Bir zamanlar YESIL DUZCE olarak anılırsın. Şimdi ise beton yığını oldu Başkana sesleniyorum. COBAN ile Alay Komutanlığına olduğu caddeye baksın 1o70 yılından kalan beton aydınlatma direkleri il olduk yıllardır hala değişmiyor duzce nin ise aydınlatma sorunu var. Mahalle araları kör lambalar bu nafil il yoksa hala alışamadım?
Şamandar 1 yıl önce
Esnaf biraz sabretsin, sabrın sonu selamet. Saygılarla
sts 1 yıl önce
ŞEHRİN ANA DAMARINI KAPATIRSAN ŞEHİR ÖLÜR ANTEP CADDESİ SPOR SOKAK VE DİĞER TALİ YOLLAR KAPATILSIN İNSANLAR BURALARDA GEZSİN DOLAŞSIN ANA DAMAR KAPANMASIN KAPANIRSA BU TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLMEZ
Düzceli Faruk 1 yıl önce
Erken kalkan erken yol alır.Esnaf tezgahına arabayla geldiği için sıkıntı bundan sadece bahane üretiyorlar alttan alttan..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız