banner851

banner614

ÇALIŞMALAR DERİNLEŞTİKÇE TARİH FIŞKIRIYOR

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Kırım Türkleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Düzce Şubesi Başkanı Osman Kesen ve yönetim kurulu üyelerini Konuralp Antik Kenti’nde misafir etti. Konuralp’teki kazı çalışmalarını geçtiğimiz yıl hızlandırdıklarına işaret eden Özlü, böylelikle verdikleri çabanın karşılığını gün be gün fışkıran tarihle aldıklarını vurguladı.

banner619
Düzce 30.12.2020, 15:50
1730
ÇALIŞMALAR DERİNLEŞTİKÇE TARİH FIŞKIRIYOR

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Kırım Türkleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Düzce Şubesi üyelerini, Batı Karadeniz’in Efes’i olarak bilinen Konuralp Antik Tiyatro kazı çalışmalarının yapıldığı bölgede ağırladı.

Konuralp Prusias Ad Hypium Antik Kenti’nde çalışmaları sık sık yerinde inceleyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Kırım Türkleri’ne heyecan uyandıran yeni keşifler hakkında bilgiler verdi.

Ziyarete ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Özlü, şunları kaydetti:

“Konuralp Gazi diyarında bugün, Kırım Türkleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Düzce Şube Başkanı Osman Kesen ile yönetim kurulu üyelerini ağırladık. Kendilerine ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Kazı çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalar derinleştikçe burada gün be gün adeta tarihin fışkırdığını görüyoruz.

Bu anlamda, konuyla ilgilenen yurt dışından birçok kişi ve kurum bizlerle irtibat kurarak bilgi alıyor. Bunlar da yaptığımız çalışmaların ne kadar doğru olduğunu bizlere bir kez daha gösteriyor. Bizlere destek veren Kültür ve Turizm Bakanlığımız başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlara çok teşekkür ediyorum.”

banner844
Yorumlar (3)
CAN 9 ay önce
SAYIN BASKAN DÜZCEMIZDE ULASIM KÖTÜ DÜZCE AKCAKOCA HENDEK SAKARYA BOLU ARASI HALA O ESKI KÜLÜSDÜR MÜNÜBÜSLERLE YOLCULUK REZIKLIK YA BU DEGISEK TEK BIR SEY YOK DÜZCEDE ELETIRIK TELERI HALA YERIN ALTINA ALINMADI NUSRETDIN MH LESI INKILAP SOKAK TIRAFO EVIN 2 CI KATINDA ÖRÜMCEK AGI GIBI OLMUS YAZIK YAZIK
CAN 9 ay önce
YA SAYIN BASKAN DÜZCEMIZIN DAHA ÖNEMLI SORUNLARI VAR HALK PIS KÖMÜR YAKAR SANAYIDE BACALARDAN BIS SIYAH DUMAN CIKAR BOL BOL YAG YAKARLAR LASDIK YAKARLAR KALDIRIMLAR DA ARABALAR PARK EDERLER AKCAKOCA DÜZCE ARASI ESKI MÜNÜBÜSLERLE YOLCULUK REZILIK BUYA
Resul İnan 9 ay önce
Öncü medya hergün antik kent haberi giriyorsun, başkan her gün orada, nolur bir gün sorun kendisine o bölgeye çocuk parkı oyun alanı yapılamaz mı??