banner851

banner955

ÇALIŞMALAR DURDURULDU! HEPSİ İNCELEME ALTINDA

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ne bağlı İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) tarafından Kaynaşlı - Cumayeri Melen Havza Koruma Projesi kapsamında Darıcı Mahallesi’nde yürütülen alt yapı çalışması sırasında kazılan alanda tarihi eser niteliğinde olduğu değerlendirilen kalıntılara rastlandı. Bunun üzerine kazı durduruldu, kalıntılar inceleme altında alındı.

Düzce 02.03.2021, 15:57 02.03.2021, 17:08
7778
banner1032

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Kaynaşlı - Cumayeri Melen Havza Koruma Projesi altyapı çalışmalarına başladı. Bu doğrultuda Darıca Mahallesi 5790. Sokak’ta kazılarını sürdüren ekipler tarihi olduğu değerlendirilen bulgulara rastladı.

Bilgi verilen Düzce Konuralp Müzesi Müdürlüğü tarafından kazı çalışmaları durduruldu. Gün yüzüne çıkan tarihi bulgular arkeologlar tarafından incelemeye alındı. İncelemelerin sona ermesinin ardından çalışmaların tekrar kaldığı yerden devam edeceği bildirildi.

“TARİHİ ESERLERİN İNCELENMESİ İÇİN ÇALIŞMA YAPILIYOR”

Konuyla ilgili Öncü Haber mikrofonlarına açıklamalarda bulunan Harita Teknikeri ve Hat Sorumlusu Emre Karaduman, bulunan tarihi eserlerin incelenmesi için çalışmaların sürdüğünü belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü: “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin altyapı çalışmasını yapıyoruz. Kaynaşlı’dan Cumayeri’ne Melen Havza Koruma projesi olarak altyapı çalışmamız var. Şu anda Darıcı Mahallesi’ndeyiz. Darıca Mahallesi’nde kazı esnasında tarihi kalıntılar meydana çıktı ve o yüzden müze ekibi tarafından iş durduruldu. Şu anda çıkan tarihi eserlerin incelenmesi için çalışma yapılıyor. İncelenme yapıldıktan sonra çalışmalara devam edeceğiz. Diğer noktalarda çalışmalara devam ediyorlar, herhangi bir tarihi eser meydana çıkmadı sadece bu hatta çıktı. O da zaten müze ekibi tarafından durduruldu. Bunun neticesinde tekrar çalışmalara kaldığı yerden devam edeceğiz.”

Öte yandan İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) tarafından yürütülen alt yapı çalışmalarının şehrin muhtelif alanlarında süreceği öğrenildi. HABER: ÖNCÜ HABER MERKEZİ

banner844
Yorumlar (4)
Kuzey yıldızı 2 yıl önce
İmamoğlu na haram olsun Düzce nin suyu İstanbul'daki Chppkklılarida
20 yıldır 2 yıl önce
20 yıldır İSKİ`nin yapması gereken çalışmayı İmamoğlu yapıyor. 20 yıldır niye yapılmıyordu.??
köylü 2 yıl önce
Mahallenin adı Darıcı
hakan 2 yıl önce
Allah sizleri konuralp müzesinin eline düşürmesin.
20
az bulutlu