banner851

banner614

ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

banner619

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü kronik rahatsızlığı olanlara sokağa çıkma yasağı genelgesinin yürürlüğe girmesinin ardından oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grupları” çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Destek grupları bugün itibariyle 6213 vatandaşa ulaşarak ihtiyaçlarını giderdi.

banner846
Düzce 03.04.2020, 14:24
2656
ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
banner844

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü kronik rahatsızlığı olanlara sokağa çıkma yasağı genelgesinin yürürlüğe girmesinin ardından oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grupları” Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı koordinesinde çalışmalarına devam ediyor.

Düzce Belediyesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personeli ile İl Müftülüğüne bağlı olarak görev yapan bütün din görevlileri,  Kızılay gönüllüleri, Gençlik Merkezi gönüllüleri ve gönüllü öğretmenlerin de destekleriyle çalışmalarını sürdüren gruplar, 112 Acil Çağrı Merkezine iletilen talepleri karşılamak için gece gündüz demeden var güçleriyle vatandaşların ihtiyaçlarına koşuyor.

Vefa Sosyal Destek Grupları, vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda; maaş teslimi, alış-veriş talepleri, gıda yardımı ve hijyen paketi dağıtımı gibi görevleri yerine getiriyor. Bu kapsamda Düzce ve ilçelerde hizmetlerine devam eden Vefa Sosyal Destek Gruplarına bağlı ekipler, bugün itibariyle Düzce genelinde 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan toplam 6213 vatandaşa ulaşarak ihtiyaçlarını giderdi.

Yorumlar (1)
Keziban123 akyuz 1 yıl önce
Çok güzel bir davranış tebrik ediyorum bende kronik hastalardan biriyim ayrıca 83 yaşındaki annemde bugüne kadar bize böyle birşey ulasmad
19°
kapalı