banner851

banner614

CAMİDE NAMAZ KILMAK İÇİN DİRETTİ, POLİS ZOR İKNA ETTİ

banner619

Yasak olmasına rağmen evinden dışarı çıkan ve öğle namazını Merkez Büyük Camisi’nde kılmak isteyen 82 yaşındaki yaşlı vatandaş, kendisini uyaran polis ile tartıştı. Polis memurunun salgın nedeniyle eve gitmesi gerektiğini anlatmaya çalışmasına karşılık öfkesi dinmeyen 82 yaşında İbrahim K.’nın “Namaz kılmaya geldim, namazda mı kılmayacağız!” sözleri, hala durumun ciddiyetini kavrayamayanlar olduğunu gösterdi.

banner846
Düzce 30.03.2020, 14:22 30.03.2020, 16:41
6893
banner844

Yeni Tip (Covid -19) koronavirüs salgını nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın aldığı risk altında ki 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanlara yönelik sokağa çıkma yasağına rağmen, Düzce’de yaşlı vatandaşlar sokağa çıkmaya devam ediyor.  

Bugün öğle namazını kılmak için Merkez Büyük Camii’ne gelen bir vatandaşı polis ekipleri zor ikna etti. Polis ekiplerinin salgın nedeniyle evine gitmesini istediği 82 yaşında İbrahim K., “Ben 82 yaşındayım. Bu yaşıma kadar Düzce’de böyle bir şey görmedim. Namaz kılmaya geldim. Namazda mı kılmayacağız” diyerek polis ile tartıştı.

82 yaşındaki İbrahim K.’yı ikna edebilmek için polis memuru, “Biz senin sağlığını düşünüyoruz. Namazınızı evinizde de kılabilirsiniz. Her şey sizin sağlığınız için. Aracınız yoksa ekip arabası ile evinize bırakırız.” diyerek dil döktü.

Ancak evine gitmemekte direten İbrahim K. “Ben bu yaşıma kadar böyle bir şey görmedim” diyerek tepkisini sürdürdü.

Hakkında tutulan tutanağı da imzalamak istemeyen İbrahim K.’ya polis ekipleri, bir daha sokağa çıkması durumundan kendisine 3 bin 150 TL para cezası kesileceğini söyleyince yaşlı vatanda  tutanağı imzalayarak caminin önünden ayrıldı.  

Yorumlar (36)
A 1 yıl önce
Sizler bu insanla ilgili olumsuz yorum yapanlar dalga geçenler. Bu adam 82 yaşında rahatsız evt dinç görünüyor çocukları şehir dışında yaşıyor. Eşi var aynı yaşta hava almaya çıkıyorum diye çıktı devamlı o camide namaz kılmaya alışkın olduğu için o camiye gitti ne kadar anlatılsa da camiler hiç kapanır mı diyor. Kendisine geldikten sonra neden gittin denildiğinde de ben oy kullanmaya gittim polis bana evine git Amca dedi bnd geldim diyor. Bu hastalığı bilenler bu tür hastalara ne kadar anlatsanızda 5 dk sonra unutur ve eskilerle yaşarlar ve bu tür hastaları tutamazsınız zordur. Ne kadar virüsde var çıkmak yasak destekde oy kullanırken her yer kapanır diip oyumu kullanacam diyor oradaki memur beyler ısrarla camide namaz kılmaya geldim diyor hiç mi aklınıza gelmedi?biri yazmış sakalına yazık biri yazmış dedeniz bakın çok güzel bakılıyor emin olun ama eskide yaşadıkları için de unutamadıkları var bu yüzden de camilerin kapalı olduğunu dışarı çıkmanın yasak olduğunu anlatsakta 5 dk sonra unutuyor Allah kimseye bu rahatsızlığı vermesin. Siz dalga geçenler Allah sizede vermesin böyle bir hastaya bakmak hiç kolay diil.
Cahit 1 yıl önce
Amca evden cikmamalisin düzce emniyetini çalışmasından dolayı tebrik ediyorum polis arkadaş çok sakin ve sabırla davranisiyka ikna etmeye çalıştı ama amca inat sonunda imzaladı
Cakır 1 yıl önce
Şu yaptığınız yorumlardan Hiç mi utanmıyorsunuz Hemen yaşlılar için yanlış şeyler yazıyorsunuz Ne güzel işte namaz kılmak istiyor Allah yolunda
Tuco 1 yıl önce
siz o cezayı yazmazsanız daha dışarıda çok uğraşırsınız istanbulda yazmışlar ceza bu vatandaşın ne ayrıcalığı var şimdi yapmazsanız sonrası daha kötü
CAHİLLİK YAPMA DÜZCE 1 yıl önce
Vu amcamız haricinde arkada ki kalabalığa ne demeli? Herkes bir şey yokmuş gibi sokaklarda...Devam edin ama sonra devlet önlem almadı diye ağlamayın...
Psikolog 1 yıl önce
Yaşlıların kendilerine has bir dünyaları vardır, gerçekte olup bitenleri algilamakta aranabilirler, sabır ve anlayışla yaklasmak lazım. Polis doğru bir yaklaşım sergilemiş. Hemen ceza demek kolay. Biraz empati lütfen.
Gürol 1 yıl önce
Dedem evden kaçmıştır yoksa yakınları izin vermezdi.
Komşusyum 1 yıl önce
ileri derecede Alzheimer kaç defa ibrahim amca ceza yazıyorlar gitme dedim dinlemıyor kimseyı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
parçalı az bulutlu