banner851

banner955

CAMİNİN HALİ İÇLER ACISI…

Dinimizin temizliğe verdiği önem düşünüldüğünde ‘Allah’ın evi, müminleri eseri’ olan camilerin pırıl pırıl olması gerekirken Düzce merkeze bağlı Kadıoğlu Köyü’nde bulunan ibadethanenin kirliliğin pençesindeki hali yürek burktu. Özellikle tuvaletlerin pislik içerisinde olmasından dem vuran köylüler, ayrıca camide yıpranmış haldeki Türk bayrağının dalgalanmasından duydukları üzüntüyü paylaştı.

Düzce 21.08.2021, 13:10 21.08.2021, 15:58
3046
banner986

Düzce merkeze bağlı Kadıoğlu Köyü’nde vatandaşların ibadetlerini gerçekleştirdiği caminin lavabo ve tuvaletlerinin kirliliğe teslim olması tepki çekti.

Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)’na gönderdikleri görüntü ve fotoğraflarla camideki içler acısı durumu gözler önüne seren köylüler, muhtarın sorumsuz tavrından yakındı.

Camideki kirlilik kadar yıpranan Türk bayrağının değiştirilmemesine de içerleyen tepkili vatandaşlar, hizmet alamamaktan yakındı.

Durumu defalarca bildirdikleri ancak sonuç alamadıkları muhtarın bir koordinasyon sağlaması halinde köydeki herkesin cami için gerekeni yapacağını vurgulayan köy sakinleri şunları kaydetti:

“Düzce’nin Kadıoğlu Köyü’nde oturmaktayım. Camimizin lavaboları gördüğünüz üzere kullanılmayacak durumdadır. Camiimizde dalgalanan Türk bayrağı paramparça bir vaziyette. Köy muhtarına bir şey söylenmemekte ne desek ‘Eski muhtardan kalan şeyleri ben neden yaptırayım?’ diyor. Köyümüzde hiçbir hizmet yok. Allah’a emanet gidiyoruz. Artık sizin aracılığınız ile sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. İbadethanemizin durumu ortada. Cenazelerde, bayramlarda misafirimiz camiye gidecek diye utanır olduk. Köyde herkes de fındık var. Muhtar önderlik etse biraz para toplansa en azından tadilat yapılır. Ama maalesef muhtarın umurunda değil.”

Yorumlar (25)
Muhtar 13 ay önce
Öncü TV neoldu neden haber yapmıyorsun size haber çıkardım haberi yaptığınız arkadaşlar engelmi oldu tarafı haber yapıp köydekiki vatandaşların onuru gururu ile onuyorsunuz. Sizi ilkeli haber yapmaya davet ediyorum.
Muhtar yandaşı 12 ay önce
Vatan millet Sakarya ömerim helal sana
Muhtar 13 ay önce
Öncü TV şimdi haber yapmaya davet ediyorum muhtar şadırvan temizlemeye haber gönderenleri cami temizlemeye cağırıyor diye haber yapmaya davet ediyorum.
Burak.0081 13 ay önce
Kardeşim Koyun Gibisiniz Kimin Gazına gelip de kendinizi rezil rüsva ediyorsunuz senede 10 kere öncü habere köyünüzü lekeliyorsunuz alın bir fırça 1 saat çalışsanız pırıl pırıl olur YAPACAĞINIZ SİYASETİ CAMİ ile yapmayın. Hesabını veremezsiniz.
Tamamdır 13 ay önce
Sorumluluk hocanın....kendisi temizlemeyecek fakat bu konu ile ilgili çözüm bulacak...5 kere camiye girip çıkmak vazifeyi yaptığı anlamına gelmez orası sizlere emanet sayın hocalarımız
sadullah 13 ay önce
foto cekeceginize alin fircayi da temizleyin
Doğancı oğlu ayağı 13 ay önce
Bu tür haberleri yapanlar kendi karaktersizliğini vede hasetliğini ortaya cıkarır bende bu köyde oturuyorum yaptığınız terbiyesizlik adam olan takıldığı kişinin karşısına çıksın cesaretiniz varsa
İsimsiz 13 ay önce
Caminin hali içler acısı diyorsunuz ama camiyi değil tuvaletleri gösteriyorsunuz nasıl bir habercilik anlayışıniz var öncü haber ?
81 duzce 13 ay önce
Imam temizlesin. Ogretmen temizlesin. Muhtar temizlesin. Oldu canim sen yap . Iskur gondersin temizlikci temizlesin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık