banner851

banner614

'CAN GÜVENLİĞİMİZ TEHLİKE ALTINDA!'

banner619

Düzce Üniversite ve yurtlar bölgesinde uzun süredir devam eden ışıklandırma sorunu öğrencilerin canına tak etti! Akşam saatlerinde adeta karanlığa gömülen üniversite çevresinin artık aydınlatılmasını isteyen öğrenciler, "Zifiri karanlıkta yürüyoruz, can güvenliğimiz tehlike altında!' diyerek SEDAŞ yetkilileri ve il idarecilerine seslendi.

banner846
Düzce 03.10.2019, 15:11 04.10.2019, 09:22
1264
banner844

 Üniversite şehri olma yolunda ilerleyen Düzce'de öğrencilerin sıkıntılarına yeterince kulak verilmiyor. Yıllarca ulaşımda yaşanan problemler yüzünden her platformda bu soruna parmak basan öğrenciler, şimdi de aylardır çözüm getirilmeyen üniversite yolu aydınlatması konusunda seslerini duyurmaya çalışıyor. Her yıl katlanan öğrenci sayısı ve açılan yeni bölümlerle giderek büyüyüp gelişen üniversitenin aydınlatma gibi giderilmesi zor olmayan bir sıkıntı yaşaması ve bunun aylardır çözülmemesine tepki gösteren üniversiteliler, çareyi yine haber merkezimizde buldu.

Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)'na her hava karardığında yaşadıkları tedirginliği anlatan bir mesaj gönderen Düzce Üniversitesi öğrencileri, ayrıca yolda kaldırım olmaması yüzünden kaza riskiyle karşı karşıya olduklarını vurguladı.

Her gün yüzlerce üniversitelinin kullandığı bu işlek yola aydınlatma isteyen öğrenciler, "Üniversite hastanesinden Düzce istikametine dönerken iki yönlü yolun bulunduğu kavşağa kadar yol aydınlatması yok. O yolu, civardaki öğrenci yurdunda kalan öğrenciler ve hatta gece dersinden dönen öğrenciler yoğun bir şekilde kullanıyor. Yolda kaldırım da olmadığı için zifiri karanlıkta gidiyoruz. Can güvenliğimiz tehlike altında! Lütfen SEDAŞ yetkililerine sesimizi duyurmamıza yardımcı olun." ifadelerini kullandı.

Aylardır aynı çağrı yapılıyor

Öte yandan geçtiğimiz mart ayında Düzce Üniversitesi'nde öğrenim gören öğrenciler, Necla Pekolcay Yükseköğretim Kız Kredi Öğrenci Yurdu önünde yaptıkları pankartlı eylemde "Yurt çevresindeki tüm yollar aydınlatılsın!" çağrısı yapmıştı. 2016 yılında Bolu'da ışıksız bir sokakta öldürülen Dilay Gül'ü örnek vererek yapılan açıklamada, yurt ve üniversite bölgesinin kısa sürede aydınlatılması istenmişti.

Yorumlar (10)
Bay E 2 yıl önce
Bu işi yapmak bu kadar mı zor...Birilerine birşey mi olmasını bekliyorlar.Öğrencilerin haklı talebi var yeri getirin sayın vali,belediye başkanı,sedaş yetkilileri ve sayın rektör...
İlginç bir şey 2 yıl önce
Bugüne kadar yapılmaması bile hata en kısa sürede yapılmalı, illa bir canın yanması beklenmeden yapılsın. Bu gençler aileleri tarafından emanet ediliyor bu şehire. Kulak verin!
Hasan 2 yıl önce
İmar olmayan yerlere direk dikip aydınlatan SEDAŞ binlerin yürüdüğü yolları ıssız bırakıyor. Acaba diyorum ? Öğrenciyiz diye mi bunlar yazık be !!! Sahipsiz şehir.
Öğrenci 2 yıl önce
Ben yıllardır beçideyim daha bugüne kadar kimseden bir kötülük görmedim. Üstelik kızım ve o bahsettiğiniz karanlık sokaklarda yıllarca yürüdüm geçtim kimse bana bi kötülük etmedi. Siz bakmayın dedikodulara karanlığın kötü insanlarla ne ilgisi varmış bu ne saçmalık böyle. Evine gittiğin arkadaşlık ettiğin canım dediğin insanlardan kork karanlıktan değil.
Beçili 2 yıl önce
Sizler orda yalnız yürümüyorsunuz ki. Ne diye neden korkuyorsunuz? Ekip halinde yürüyorsunuz. Yanınızda mutlaka birileri oluyor. Önceki yıllarda uydurulan yalanların ve hikayelerin korkusuna kapılıyorsunuz. Bugüne kadar bi sıkıntı olmadı olmaz da. Lamba takılmalı eksiklik giderilmeli ancak bu eksiklik hayati tehlikeyle yansıtılmamalı.
Merkez Kırk Bir Kırk Beş 2 yıl önce
Kendi kendinize senaryo yazıp ölüm hikayeleri uyduruyorsunuz! Hani kim öldü orda! Sen yanlış arkadaşlarla gezersen her yerde kötülük görürsün! Aydınlatma tabiki takılmalı ancak onun yokluğu ölüme engel olmaz. Herkes yaşantısına dikkat edecek. Bilmem anlatabildim mi?
Resul İnan 2 yıl önce
6000 yeni öğrenci geliyor hazır mısın Düzce diye reklam panolarına ilan asmakla olmuyor
Adore81 2 yıl önce
Genler,gülmeyen konuşmayan cici çocuklar olmayın Anne-babalarınızın emaneti misafirlerimizsiniz bu medele asıl yöre haljı mahalkeli olarak bizkere düşer de adam ypk adam muhtar beyimiz tüccarlıktan kahveden çıkmaz ne anlar toplum hizmetinde
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın