banner851

banner955

‘CAN GÜVENLİĞİNİZ İÇİN UZAK DURUN’

Düzce Valiliği’nden önemli uyarı! Valilik, akarsuların debilerinde artış sonucunda oluşabilecek sel ve taşkın olasılığına karşı Düzceliler’i can güvenliği için akarsu ve dere yataklarından uzak durmaları konusunda uyardı.

Düzce 10.04.2022, 15:20
5879
‘CAN GÜVENLİĞİNİZ İÇİN UZAK DURUN’

Bu mevsim kışın sert geçtiği Düzce’de hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte kentin yüksek kesimlerinde kar erimeleri hızlandı. İlkbahar yağmurlarının da etkili olduğu kentte Düzce Valiliği’nden önemli uyarı geldi.

Valilikten yapılan açıklamada akarsuların debilerinde artmayla sel ve taşkın riskine dikkat çekilerek vatandaşlar akarsu ve dere yataklarına yaklaşmamaları konusunda uyarıldı.

Düzce Valiliği’nden yapılan duyuruda, “Son günlerde ilimizde yaşanan yağışlar, havaların ısınması ve karların ani erimesiyle birlikte, Akarsuların debisinin artması sonucunda oluşabilecek sel/taşkın, sebebi ile vatandaşlarımızın can güvenliği için akarsu ve dere yataklarından uzak durmaları rica olunur.” denildi.

Öncü Haber Merkezi

banner844
Yorumlar (1)
beyciler 8 ay önce
sayın valimiz,karaca deresi artık yetmiyor yahyalardan gelen suları da bağladılar dereye,su basması yakındır demedi demeyin...kanal kenarındaki duvar yüksek olmalıydı .ne bilelim 50 yıl öncebüttün çevredeki alkar suları sadece karaca deresine bağlayacaklarını.nereye gidelim.tedbiri siz alacaksınız artık..
Yeni Sayımız