banner851

banner614

“ÇANAKKALE RUHUNU TAŞIYORUZ”

banner619

Partili il başkanlarının ikinci kez gerçekleştirdikleri toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er ve MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, üçüncü seneyi devriyesi olan 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi hakkında konuştu.

banner846
Düzce 14.07.2019, 15:57 14.07.2019, 22:38
678
banner844

Birincisi AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin’in girişimi ile gerçekleşen partili il başkanları toplantısı bu kez İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er’in ev sahipliğinde gerçekleşti. Düzce’nin gündemi ve fındık sorunlarının konuşulduğu toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan parti il başkanları üçüncü seneyi devriyesi olan 15 Temmuz hain darbe girişimi hakkında konuştu.“Türk milletine minnettarım”

Kendi milletinden insanların üzerlerine bomba yağdırırken liderlerinin arkasında durdukları için Türk milletine minnettar olduğunu söyleyen AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin şunları söyledi:

 “15 temmuz hain darbe girişimi bu milletin ne kadar asil bir şekilde kendi vatanına, milletine namusuna sahip çıktığına dair çok önemli bir gündür. Allah tekrar yaşatmasın. Bu aziz millete ülkenin dört bir yanında Türkiye düşmanları konuşlanmış vaziyetteyken kendi milletinden insanların üzerlerine bomba yağdırdıkları bir gecede liderinin arkasında durdukları için ne kadar şükranlarımızı sunsak azdır. O gece abdest alıp ev halkıyla helalleşip “Ben bu vatan için bir şey yapıyorum!” diyen herkese ve tüm dua eden herkesi saygıyla, minnetle anıyorum. Devletimiz için canını seve seve veren şehitlerimizi de rahmetle yad ediyorum. İnşallah 15 Temmuz günü valiliğimizin programlarında milletimizle buluşacağız. O günü hatırlayıp çocuklarımıza da hatırlatacağız.”
 


“Zaman geçtikçe daha net bir şekilde idrak ediyoruz”

Hain FETÖ darbe girişiminin o dönemde ortaya konan problemden çok daha büyük ve derinlemesine bir problem olduğunu söyleyen İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, “Üzerinden zaman geçtikçe daha nitelikli bir şekilde idrak ediyoruz.” Dedi. İYİ Parti Düzce İl Başkanı şunları aktardı:

“15 Temmuz cumhuriyet tarihimizdeki en önemli kırılma noktalarından biridir. O dönemde yaşanan sıkıntılar çerçevesinde milletimiz devletine sahip çıkmıştır. Allah bir daha bu sıkıntıları yaşatmasın. O dönemde ortaya konan problemden çok daha büyük ve derinliğe sahip olan bir problem olduğunu üzerinden zaman geçtikçe daha net bir şekilde idrak ediyoruz. Özellikle ordudaki FETÖ tasfiyeleri sürüyor. Bunun tekrarının yaşanmaması açısından devletimizin ilgili birimlerinin daha hassas ve daha duyarlı olacağına inanıyorum. O gece bedenlerini bu memleket için siper eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı ve gazilerimize acil şifalar diliyorum.”
 

 
“Çanakkale ruhunu taşıyoruz”

Türk milletinin Çanakkale ruhunu taşıdığını söyleyerek bir daha böyle bir gece yaşanamamasını temenni eden MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, şöyle konuştu:
Rabbim inşallah bir daha böyle bir geceyi yaşatmasın. Ülkemiz çok zor bir imtihandan geçti. Halkımız şer odaklarının ülkemiz üzerinde yapmak istediklerinin önüne geçti. Biz gerçekten Türk milleti olarak Çanakkale ruhunu taşıyan bir milletiz. 15 Temmuz gibi bir gece bir daha inşallah yaşamayız.

Haber: M. KADAŞ
Görüntü: İ.İ.AYDOĞDU

Yorumlar (6)
NERMİN AK 2 yıl önce
GENEL BŞKANINIZI FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYESİ OLMAKLA SUÇLAYANLARI DA KUCAKLADINIZ YA BRAVO. SEÇİMDE BİZDEN OY ÇIKMAYACAK
HAKKI AKIN 2 yıl önce
KİMLERİN SÜLALESİNDE FETÖCÜ VAR. AÇIKLASINLAR. NEDEN SESLERİ ÇIKMIYOR.
şaban acar 2 yıl önce
İP başkanı AKP ye şunu sorabilmiş mi. 1-DARBENİN ARAŞTIRILMASINI NEDEN İSTEMİYORSUNUZ. 2- SİYASİ AYAĞINA NEDEN DOKUNMUYORSUNUZ. 3- NE İSTEDİLER NE VERDİNİZ.
YAVUZ0881 2 yıl önce
Bastığın toprakları ezip geçme tanı düşün altında binlerce kefensiz yatanı sen şehit oğlusun incitme atanı verme dünyaları alsada bu cennet vatanı
Aa 2 yıl önce
Çanakkale’de, Mehmet Akif’in kaç milletle savaşıldı ve bedeli çok ağır ödendi. Çanakkale bir ırkın en dehşetli mücadelesiydi. Eşi ve benzeri yoktur!
tttttt 2 yıl önce
su multecilere de öğretin o ruhu..adamlar belediyenn onunde antparkda yayilip oturmayi biraksmlnlarda vatana nasl sahip cikilir ogretin.
16°
az bulutlu