banner851

banner614

ÇAY MAHALLESİ MUHTARI MALİ’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ

banner619

Çay Mahallesi Muhtarı Hüseyin Mali, dün uzun bir aranın ardından sokağa çıkan çocuk ve ailelerine maske dağıtımı yaptı. Düzce Belediyesi’nin gönderdiği maskeleri parklarda oynayan çocuk ve ailelerine dağıtan Mali, ayrıca mahalle sakinlerine de maske dağıtımının devam ettiğini söyledi.

banner846
Düzce 14.05.2020, 15:20 14.05.2020, 15:01
1645
ÇAY MAHALLESİ MUHTARI MALİ’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ
banner844

Hafta sonu sokağa çıkan 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşların ardından sokağa çıkma kısıtlaması geçici olarak kaldırılan 0 – 14 yaş arasındaki çocuklar, evlerinin yakınındaki park ve bahçelerde doyasıya eğlendi.

Çay Mahallesi’nde sokağa çıkma kısıtlaması kısa süreliğine kaldırılan çocuklar da, evlerine yakın park ve bahçelere çıktı. Bazı çocukların maske takmadığını gören Çay Mahallesi Muhtarı Hüseyin Mali, Düzce Belediyesi tarafından gönderilen maskeleri çocuk ve ailelerine dağıttı.

“Çocukların bazılarında maske görmedim, bu yüzden dağıttım”

Konu ile ilgili Öncü Haber’e konuşan Çay Mahallesi Muhtarı Mali, “Dün küçük çocukların sokağa çıkma kısıtlamasının kısa süreliğine kaldırılmasının ardından, mahallemizin çocukları oyun alanlarına akın etti. Bazı çocukların maskesiz olması nedeniyle, Düzce Belediyesi’nin halkımıza dağıtmak için gönderdiği maskeleri, çocuk ve ailelerine dağıttım. Bunun dışında park ve bahçelerde oynayan çocuk ve ailelerine sosyal mesafe kuralına uyulması için uyarılarda bulunduk.

Çocuklarımız, uzun bir aranın ardından, sokağa çıkmanın mutluluğunu yaşadı. Bizde çocuklarımızı kısıtlama tekrar başlayana kadar oyun alanları ve bahçelerde takip ettik. Bunun dışında, Düzce Belediyesi tarafından bizlere ulaştırılan maskeleri halkımıza dağıtmaya devam ediyoruz. İhtiyacı olan vatandaşlarımız, bizden talep edilen miktarda maskeleri alabiliyor.” dedi.

Yorumlar (2)
ogretmen 1 yıl önce
3 yilsir6 mahallede.oturuyorum muhtar beyin yüzünü sadece oy döneminde. gördük. kime dağıtıyormuş maskeleri? biz 2 aydır evdeyiz maske felan görmedik. muhtarlıktan 100.metre ötedeki parka mi dağıtıyormuş
Köylü 1 yıl önce
ooo sayın muhtar en kalabalık mahalledeki tek park dereyle işlek yol arasındaki 50 metrekare Sen belediyenin evlere verilsin dediği maskeleri sokakta dağıt..Hizmet
19°
hafif yağmur